9. DEN - 12. 7. 2022

PRVNÍ BY BYLI...

Chvíli to vypadalo na rekord, ale počasí nebylo ideální a tak je z toho čas "jen" na hranici osmi dnů. Od startu to na severu parádně rozjeli tři Tomášové Hadámek, Novotný a Fabián. Už první noc na chatu Hrešná dorazili v první skupině a společně projeli celé Slovensko, aby v úterý večer přijeli na CP1. Tam se rozdělili, Tomáš Fabián vyrazil o trochu dřív, chtěl co nejdřív do Čech a ideálně nocovat až u Vizovic a tím klukům poodjel. Zbylá dvojice Tomášů jela s odstupem a i na CP2 ztráceli přes dvě hodiny (to se mezi ně ještě vklínil čtvrtý do party Lukáš Badura, ten ale na CP3 pro zdravotní problémy závod vzdal). Z původní trojice se pak stali jednotlivci v Českých Petrovicích, odkud se Tomáš Novotný, kterého významně rozbolel zub a spěchal do cíle a k zubaři, jal stíhat Tomáše Fabiána. Stíhací jízda se ale zdála marná, až riskantní krok jet poslední noc bez odpočinku rozhodla. Tomáš Fabián totiž byl natolik unavený, že další jízdu ve sjezdech vyhodnotil jako nebezpečnou a zalehl hned vedle cesty aspoň na krátký odpočinek. Tomáš Novotný zkoušel jet nadoraz, byť měl pocit, že je totálně vyčerpaný. Tomáše Fabiána uviděl ležet vedle cesty, vzbudil ho a společně vyrazili na poslední desítky kilometrů do cíle. Oběma to setkání vlilo tolik energie do žil, že prý letěli jako vítr.

Takže v cíli 12. ročníku 1000miles Adventure se tak objevili první Tomášové Fabián a Novotný s časem 8 dnů, 5 hodin a 39 minut, kteří jeli na trase SEVER.

Dlouho se jako napínavý jevil i souboj mezi trasami. Slovensko bylo na jihu o 80 km delší a asi i náročnější, proto na CP1 byl rozdíl téměř celý den. Nicméně poměrně krátká druhá etapa a rovinatější profil jižní Moravy pomohl ztrátu srovnat a v cíli tak byl nakonec rozdíl přesně 2 hodiny. O tolik později přijel Jirka Dolejš, vítěz trasy JIH.

Jirka do závodu nešel jako favorit. Je to sice tradiční účastník a jel své čtvrté Míle v řadě, ale byť se vždy pohyboval okolo první desítky pořadí, za závodníka se nepovažuje. Pomohly mu paradoxně přísné noční zákazy pohybu na Slovensku kvůli medvědům, na které nejdřív nadával. Ale díky tomu jel víc nadoraz. Věděl, že v noci musí nedobrovolně odpočívat, tak nebylo proč se šetřit a náhle z toho bylo na CP1 průběžné vedení těsně před obhájcem loňského vítězství Pavlem Šípem. A když už to tak bylo, chtěl to zkusit napálit i v Česku, prý by byla škoda opustit tak atraktivní pozici a ono to překvapivě jelo parádně dál. A když Pavel Šíp pro zdravotní problémy odstoupil, měl Jirka relativně komfortní náskok a udržel ho až do cíle...

A jaké to byly Míle? Všichni se shodli, že těžké. Zažili veškeré počasí, od veder na východě, po dny s vytrvalým deštěm, ale hlavně prý byla limitující zima, některé noci byly teploty hluboko pod 10 stupňů a čelní závodníci rozhodně nevezou vybavení "navíc". Už je klasika, že se využívá thermo folie z povinné výbavy na obalení těla. Tomáš Fabián to dotáhl tak daleko, že když v Petrovicích dostal řízek v alobalu, ten si pak pod dres dal na hrudník a jel s ním až přes celé Krkonoše. Místy to byly prý až zoufalé stavy.... Tomáš Novotný dokonce zažil nejhorší noc na Mílích a to jich za svých pět účastí pamatuje... Jel dvě hodiny v průtrži, až ho zastavila zimnice a stav, že se nemohl ani pohnout. Vytáhl spacák, žďárák a lehl si pod spadlý kmen, aby ho trochu chránil. Dokonce prý na dvě hodinky usnul, ale spacák byl potom tak nasáklý vodou, že ani nešel unést. Ale při vyprávění této příhody se zasnil a dodal: "to je tak krásné!". A o tom to je!

Ještě před půlnocí přijel třetí Tomáš do Party, Tomáš Hadámek. Ten prý ztrácel hlavně proto, že si rád pospal a nabral takovou ztrátu, že už nemělo cenu rvát se o vítězství. Tak si konec užíval. Ale i tak je z toho úžasné třetí místo... Loni, po své premiéře zlanařil i svou sestru a přihlásil ji do závodu. Po prvních dnech to vypadalo, že už s bratrem nikdy nepromluví a trochu se trápila, nakonec ale dojela do "polovičního cíle" a litovala, že nemá víc času, aby mohla pokračovat.

V úterý pak dorazili do cíle i zbylí medailisté jihu. Nejdřív Petr Tichý a krátce po něm Jan Ferster. Kluci ani netušili, že jsou od sebe jen pár minut, poslední noc se zřejmě i předjeli, ale různá taktika a délky spánku nakonec pořadí rozdělili takto. Petr obhajoval šesté místo z minulého roku, takže druhý flek bral všemi deseti. Chrlil vzpomínky, patřil k těm upovídanějším, vzpomeňme dvě:
Když projížděl přes Karpaty, v nějakém sjezdu viděl periferně rodinku, co tam stanovala a ucítil kávu. Nelenil, zastavil, vrátil se a vyprosil si hrnek. Nakonec dostal sekanou, dětem snědl koláč a vyprávěl o Mílích. Mladou rodinu akce zaujala a měla hromadu otázek, tak nakonec se musel omluvit a odjet, ale prý si vše najdou na internetu a budou fandit. Tak zdravíme 🙂
Silnější zážitek ale byl na brodu přes Vltavu, který čeká jižany před CP3. Vltava je letos poměrně silná, zřejmě se odpouští Lipno, takže po příjezdu na okraj brodu to jednoho vyděsí. Stejně tak Petra, který v nedalekém stánku čekal až přestane pršet a netušil, co ho čeká za rohem. Ale pokud by chtěl brod objet, musel by kolem stánku zpět a vypadal by prý jako pomatenec, tak váhal. Bohužel ho zřela skupina vodáků a spustila skandování a hecování, nemohl tedy jinak, než se vrhnout do vln, na kterých by se prý dalo i surfovat. Za mocného povzbuzování brod zdolal a na konci už ho čekala slečna s panákem na zahřátí, takže to stálo za tu hrstku adrenalinu!

Honza Ferster jel Míle podruhé a dost si polepšil. První účast byla za dvanáct dnů a vynesla cca 50. místo. Nyní je z toho bronz. Prý potrénoval, lépe se vybavil, jinak k tomu přistoupil a tak to dopadlo výrazně lépe. Sám tomu ale nechtěl věřit, že až tak dobře...

Další závodníci už dorazí v desátém dnu. Nejblíž k cíli to má nyní Honza Kopka, ale toho čekáme až v úterý později večer, takže jeho dojmy budou součástí zítřejšího reportu.

I dnes pokračoval velký exodus ze závodu na metě 500 mil. Přece jen počasí, těžké podmínky na Slovensku a náročný podmáčený terén na Moravě si vzali svou daň. V závodě tak nyní pokračuje jen asi polovina startujícíh.

Zpráva z CP2 JIH

Úterý 12.7.2022 Předposlední den fungování CP se nesl ve velmi klidném tempu, za den dojelo 13 mílařů z toho první běžec, borec, Jirka Vaculík! a o finish 500 si řeklo 9. Spousta závodníků si mílema plní nějaký sen a nám, dobrovolníkům, bylo ctí jim v tom pomoci, byť i jen, nebo spíše hlavně, psychickou podporou. CP2 jih přejeme všem co jsou ještě na trase ať dosáhnou svého cíle a také bychom rádi složili poklonu Cyklopenzionu U Čápů v Jevišovce za luxusní zázemí, vstřícnost a příjemnou atmosféru. 

Od středy bude CP fungovat na zavolání paní správcové, pivo,limo,balíčky stále jsou.

Na viděnou v září se těší Kuba, Irča, Zbyněk, Libor, Pavel a Jarda s Petrem

Zpráva z CP2 SEVER

Včerejší nocí jsme dosáhli stovky příjezdů a příchodů závodníků, přesněji sto dvou a taky asi dost vyčerpali počet zbývajícíh, co stihnou dojít pod oblouk. Během dnešného dne dorazilo pouze osm závodníků a tak ani nevyrovnali počet těch co ráno odjeli na trasu nebo na vlak. 
Počasí konečně přestalo strašit deštěm a ukázalo i sluníčko. Nyní je jedna v noci, za mnou se ozvývá na střídačku chrápání dvou závodníků a mlaskání třetího, který si naivně myslí, že je umlčí oba na dostatečně dlouhou dobu, aby stih sám usnout. Veronika Gondžálová si jako zkušená mílařka prý vozila špunty. Kromě hromádky použitých brzdových destiček, se nám kupí i hromádka ztrátů a náezů, až mám pocit, že to závodníci berou jako poštu na afterpárty. Ale že by na mílích na kolo tak zanevřeli aby nám tu do září nechali přilbu nebo gelové šortky? 
Před námi na trati jsou ještě stálice závodu, jako Pavel Chuchma, Jindra Prchlík nebo Richard štěpánek, kteří to ale zřejmě letos pojali jinak a pořadí není tím důležitým hlediskem. Tak doufám že podle Richardova hesla se vzdávat nebude ani zítra. Teď to ale vzdala Hanka Švedová a taky jde do batohu pro špunty. Že by holky prostě měly nejen v kabelce, ale i v mílařském batohu, věci co by chlap nečekal?

Zpráva z CP3 sever

Vojtěch Krepsa, přijel před polednem a jako správný mílař si dal hruštičku s hruškovým džusíkem. Dám asi čtyři a už tady s vámi zůstanu, stanů tady máte dost, nezůstal… Ještě než nás stačil opustit, obohatil nás svými zážitky: Když jsem byl u Poráče, tak jsem si vyčerpáním lehl do trávy, z ničehož nic se ke mně přiblížila víla. Vyklubala se z ní zdravotní sestra a se strachem hlase pravila, je Vám špatně, pane, nepotřebujete něco? Ne děkuji. Odešla. Asi po dvou a půl hodinách jsem se dokázal zvednout a pokračoval jsem v cestě. Projížděl jsem Margecany a zaslechl místní rozhlas, kde vyhlašovali medvědí poplach na základě informace místních polovníků. Tak rychle jsem na mílích ještě nejel… Jel jsem Jeseníky a ejhle, u chalupy v Petrovicích jezdec na skútru, volá na mě: koukej u mne přespat nebo tě sežere medvěd, tak jsem u něj přespal. Nezabil mě medvěd, jen mě málem zabila pálenka… Přes průjezd Adršpachem jsem se zastavil v hospodě na pár piv, ptal jsem se kde je možno v okolí přespat. Výčepní mi nocleh ochotně nabídl, měl pro mne velmi zajímavou nabídku, když mi z cíle nedáš zprávu jak jsi dopadl, tak mi nocleh zaplatíš. Zdeněk Borůvka: minulý rok jsem se tady taky sytě nažral a za Harachove  jsem se pak řádně zesral… a od té doby tam rostou obří hřiby. Mám chuť ještě na kynuté knedlíky pronesl. Dvě „růžovky“ se bránily, že na takové delikatesy zde nemají podmínky. Nicméně se dohodly, že když borůvky z lesa přinese, tak mu knedlíky uvaří. 
Postupně projelo naším CP3 odpoledne několik závodníků, Rudolf Halbich, Štěpán Plachta, Ivan Andraško a ten u nás letmo prohodil, já to nemohu vzdát, to bych nemohl doma do hospody.
Ve 20 hodin k nám dorazil první chodec severní trasy Milan Hauer, získal náš veliký obdiv. V tuto chvíli má za sebou cca 900km a před sebou cca 300km, denně chodí na pohodu 60-80km. Dlouho se u nás nezdržel, pospíchal do penzionu v Albrechticích, spí v penzionech po celou dobu závodu. 
Po setmění nám dorazil houf závodníků Libor Štěpán, Petr Michel, Ondřej Mašát. Mezi nimi přijela velice skromná sympatická Jitka Gartnerová, míle jela již jednou druhým směrem. Byla velice potěšena, na CP3 ji čekali maminka s tatínkem. Každý závodník takovou podporu ocení, nám tato chvilka přišla velice dojemná.

V našem CP si u nás přenocoval ještě Václav Vondriska, jmenovec Toma Novotného Tomáš Novotný a Jan Novák. Všech šest nocležníků před rozedněním vyrazilo na trať.


SMS od závodníků severní trasy

[78] Jakub Lély (1635.49 km, 23:59:38): P9M9E9 jsem v cili, skvelej pocit nemuset zitra nikam jet

[78] Jakub Lély (1575.78 km, 19:18:00): P5M9E8 Dnes nohy vubec nejdou, jedu na moral s vidinou, cil je blizko

[90] Michael Kazimiers (1546.23 km, 20:48:48): P8 M9 E9

[22] Tomáš Marada (1509.59 km, 19:57:08): P7M7E8 Dnes to vůbec nejede. Snad to bude brzy lepší.

[190] Markéta Marvanová (1461.01 km, 19:33:30): P7M9E7 predstartovni pokyn "vsude trasa vede logicky po cestach" mi z CP3 hodne zni v hlave. Telo se drzi dobre, kolo ale zacalo delat desivé zvuky. Ocekavane, po té vsi vode. Tak do zitra uz snad vydrzime ;)

[41] Pavel Hnyk (1456.36 km, 19:27:28): P2M3E9 Flaje

[102] Michal Kučera (1441.18 km, 19:42:13): P6M7E9

[156] Radek Maťha (1425.24 km, 18:04:49): P3M5E3 200 do cile by asi uz slo dojet, ale kdy se zase priste budu moct vyspat v lese pod stromem, zejo...

[73] Jan Lesák (1373.30 km, 18:01:03): P7M6E7 V první řadě velký díky za podporu v Krecanech!! Svačinka na cestu byla výborná a hlavně mě zachránila od jisté smrti na hlad, jelikož všechny hospody co jsem potkal, byly zavřený. Dneska to moc nejde. Jsem už unavenej. Zkusím se doskrabat někam za Sněžník.

[50] Miloš Šimerda (1315.12 km, 19:33:19): P6M8E8

[14] Ondřej Kacar (1285.35 km, 18:15:49): P9M9E6 Škoda že už bude konec

[94] Vojtěch Krejsa (1260.92 km, 19:46:26): P6M6E6 Dnes paradni bajkovacka. Nejlepsi servis na CP3, zahralo u srdce i v zaludku :). Diky

[65] Zdeněk Borůvka (1247.15 km, 19:06:11): P9M9E9 ZDRAVIM KOCICKY Z CP3

[46] Rudolf Halbich (1241.55 km, 19:11:49): P7M8E8 Poslední krok bývá nejtěžší, cíl je na dohled!! Terezko šlapu do pedálů,ať jsme brzy spolu!!!

[71] Radim Svoboda (1233.37 km, 21:09:27): P6M6E6

[53] Štěpán Pachta (1221.52 km, 18:38:37): P7M9E7 Krkonoše, Jizerky za mnou, Lužky by mohli být hotový kolem půlnoci, uvidím jak to půjde. Možná zkusím dojet do Křečan. Vše jinak ok, noha lepší. Už se zase vařím, to chladno bylo asi lepší.

[26] Ivan Andraško (1196.70 km, 18:53:09): P9M9E9 At žije Míra Hůlka jsem OK

[104] Milan Hauer (1195.85 km, 19:54:02): P8M8E9

[11] Petr Michel (1188.70 km, 20:13:24): P9M9E9 krasna jizda pres Krkonose, ted nevim jestli dal. Nejdriv jidlo a pak se rozhodnu.

[11] Petr Michel (1188.70 km, 20:00:46): P9M9E9 krasna jizda pres Krkonose, ted nevim jestli dal. Nejdriv jidlo a pak se rozhodnu.

[117] Libor Štěpán (1188.70 km, 19:57:56): P9N9E9 Turistika v Krkonosich,nadhera.

[30] Tomáš Novotný (1169.06 km, 19:48:07): P8M9E8

[125] Ondřej Mašát (1169.06 km, 19:49:22): P9M8E7

[111] Jitka Gartnerová (1168.46 km, 19:42:48): P9M9E8 Prechod Krkonos se povedl, pocasi pralo.

[110] Václav Vondriska (1162.09 km, 19:13:19): P9M9E9

[52] Jan Novák (1138.59 km, 19:24:58): P9M9E9 Vrbatova bouda . Jedu dal . Snad CP3 .

[83] Jaromír Maliňák (1134.36 km, 19:52:27): P8M8E9 dekuji ucitelce ZUS v Nachode Anicce ze me donutila vyslapat kopec k chate Vyrovce rekla jed ja pojedu v zavesu a ja jel

[79] Lukáš Vik (1123.72 km, 20:40:29): P8M8E8 Znam dva blazny. Praotec Cech, ktery rekl, ze tyhle kopce budou nase. A druhy je Jan Kopka, ktery vymyslel, ze po tech kopcich budeme zavodit na kolech.

[33] Pavel Raška (1111.08 km, 19:57:49): Dneska ,bude Honzikovi smutno.

[96] Michal Dvořák (1084.62 km, 19:40:43): P9M9E9 dnes jsem jel celý den sám, tak jsem se nohou ptal, proč jedete dál? A ony my řekly, že je to baví. Kdyby šlo dát P10, tak to dnes dám. Děkuji *

[49] Tomáš Hrábek (1061.06 km, 19:28:16): P6M7E8

[75] Kryštof Činčera (1061.06 km, 19:30:29): P7M8E8 Poděkování paní z pekařství v Teplicích nad Metují za skvělý jídelní servis

[115] Matěj Činčera (1061.06 km, 19:27:08): P7M7E9

[19] Frances Hiscox (1060.79 km, 18:04:38): P8M9E9

[84] Vladimír Vinduška (1060.79 km, 18:06:34): P5M7E9

[18] Martin Beránek (1054.24 km, 19:48:23): P5M9E9 Dnes konecne bez vody, az na Orlicke baziny

[45] Jan Kupa (1054.24 km, 19:27:17): P8M9E9

[101] Tomáš Barták (1054.23 km, 19:26:56): P9M9E8 Rano vyskrab na Velkou Destnou, bez jidla to nejelo. Pak se to rozjelo a liznem si Krkonos. V Broumove skoro jezditelne :)

[106] Tomáš Sedláček (1054.23 km, 19:28:29): P9M9E9 Dnes konečně bez deště. Občas trochu na autopilota, ale líbilo se mi to.

[140] Martin Parůžek (1051.31 km, 18:39:11): P6M9E6 včerejšek bych radši zapomněl, dostal jsem se tak hluboko jak to šlo a když jsem zaklepal ozvalo se dále a já blbec šel. Vzdávat nemělo cenu nebyla na to síla. A dnes úplně jiná pohádka mile píšou příběhy v Teplicích jsem nestihal vnímat co vše se stalo během půl hodiny. Odjížděl jsem plný dojmu a následných 360m výškových jsem vyjel bych si všimnul kopce. ;)

[44] Josef Brychta (1039.94 km, 19:39:44): P8M9E8 dneska to jede jak bejk :-)

[170] Miroslav Hruška (1037.87 km, 19:56:35): P9E9M9 MH děkuje MH a ostatní posádce v Petrovicích!!!Dneska fajn...jen už nikdy ohradnik v Polsku.jeste popojedem po pivku

[77] Rostislav Havelka ml. (1018.14 km, 19:59:44): P7M2E8

[172] Daniel Vyskočil (1014.30 km, 19:55:12): P6 M7 E7 konečně v Čechách

[24] Radim Korček (1009.74 km, 19:09:34): P9M9E9 Kdyz dostanes pres zabrnene karpaly na ruce pecku od elektrickeho ohradniku

[129] Marek Kiša (962.43 km, 19:13:24): P9M9E9 Dnes fascinujici vyhledy v Jesenikach, pak jiz v rytmu Slunce-dest nastup do Orlickych hor.

[113] František Valeš (940.05 km, 19:44:40): P98M9E9x5

[12] Martin Coufalík (939.51 km, 20:15:32): P8M8E8 mame se skvele

[57] Tomáš Pešek (939.51 km, 18:22:12): P8M8E7 Šlapu, šlapu :-)

[81] Hynek Plevka (939.51 km, 19:45:29): P7M8E8 Jeseníky za námi, Orlické hory před námi,ale nejdřív se řádně posilníme v Petrovicích...

[87] Petr Šimek (939.51 km, 20:15:35): P8M7E8,

[95] Štěpán Kolář (939.51 km, 19:29:13): P9M9E9 Neoficial podpora skvělá

[109] Rudolf Hes (939.51 km, 19:57:20): P6M6E7 Pěkná etapa kolem Dolní Moravy. Zůstávám na neoficiálním CP v Českých Petrovicích.

[113] František Valeš (939.51 km, 19:47:16): P98M9E9x5každej den dojíždím jako Kulhavý,na vobě nohy

[133] Petr Smejkal (939.51 km, 19:52:14): P8M9E9 Záchrana v Českých Petrovicích

[188] Lukáš Babovák (939.51 km, 18:19:28): P8M8E8 Jedu dál..

[198] Tomáš Hájek (939.51 km, 19:56:28): P9M9E9. Super, Petrovice dekujeme:)

[51] Jan Mávr (935.58 km, 19:39:21): P9M9E8

[143] Roman Švach (924.59 km, 21:12:08): P8M6E9 dneska se to nějak tááááhne... pod Jelením vrchem, uprostřed ničeho jsem potkal 2 mladé holky v šatech, koktejlkách s kabelkou, jak se brodí bahnem. Asi už mám halucinace.

[48] František Buchta (920.99 km, 20:00:47): P9M9E8 Když už myslíš, že jsi v riti, štěstí se té riti chytí! Chci strašně moc poděkovat Mirkovi H., klukům z Horské služby v Dolní Moravě (Kubovi a spol. ) a jejich kámošovi Straňochovi ( snad jsem to nespletl ? ) za jejich neskutečnou obětavost a pomoc ! Chlapi moooc děkujuuuu! I kvůli Vám jedu dál! A velká gratulace Tomášům k vítězství! Fanda

[145] Petr Vyskočil (920.99 km, 19:10:52): P8M8E8 Zamceny kolo u obchodu ztracený klíce proste klasika ale jeduuuu

[39] Petr Tlach (915.42 km, 19:33:57): P6M4E8 Hospody, kde jste? Chtel jsem si tu zhuntovat telo, povedlo se uz v polovine. Ale je tu krasne:-)

[58] Jiří Rumler (912.67 km, 19:52:20): P8M8E9 Dnes Kraliky. Kopce jsem vsechny sel :-)

[25] Pavel Cipra (884.51 km, 19:34:14): P8M8E8 včerejší den mi ubral trochu sil. Mám prodlouženou dovolenou tak jdu dál. Je krásná noc tak půjdu co nejdéle. Čauky

[142] Jakub Šilar (839.25 km, 14:41:23): Končím v pulce. Časově už mi to nevychází. Díky všem za podporu a pořadatelům za uspořádání závodu. Bylo skvělý to zažít. ;-)

[10] Radek Tichý (838.98 km, 23:17:45): Finish 500Miles-zdravotni potize trvaji

[27] Rudolf Mana (838.98 km, 18:51:15): P9M9E9 Zdravím! Popiju pivo a přemýšlím co dál..

[36] Tomáš Gothard (838.98 km, 07:16:16): P2M9E9 jsem na CP2 a končím, bylo to krásné, ale na víc letos nemám, všem moc děkuji

[76] Tomáš Otta (838.98 km, 09:34:08): P4M6E9 S bolesti v srdci ukoncuji pout ve Finishi 500. Vsem dekuji, byla to jizda - v mem podani chuze

[124] Martin Pýcha (838.98 km, 18:32:52): P5M6E8 CP2 Dosaženo. Asi pojedu dál.

[148] Ján Maďar (838.98 km, 16:44:08): som na CP2 a končím závod. Biele tričko O.K

[164] Martin Lebduška (838.98 km, 21:53:58): CP2 dobyt, omlouvám se za pozdní zaslání řešili jsme problémy s trasou P8 M8 E8 X8

[10] Radek Tichý (807.92 km, 19:20:57): P8M8E8

[122] Hana Švedová (807.92 km, 19:21:15): P7M7E8 Kudy z Dlouhych Strani? Jedeme na CP2

[123] Michal Kohoutek (807.92 km, 19:21:42): P8M8E8

[5] Tomáš Krejča (785.45 km, 19:32:52): P9M9E9 Dnes byl klidny den, nejvice me potesilo koupaliste, kde jsem si v klidu zaplaval. Sice dnes nebude CP2, ale to nevadi, zitra je taky den.

[61] Karel Renger (785.45 km, 19:29:43): P7M7E8 jeste popojedem a zitra CP2 Finish

[112] Petr Sviták (736.76 km, 20:23:50): P6M9E8 stíhám cp2, snad

[146] Zdeněk Zahrádka (736.76 km, 20:32:58): P7M9E9 zítra na CO2, dnes snad spaní na Slezské Harte.

[242] Kryštof Chuchma (711.34 km, 19:25:04): P9M9E9

[139] Marek Ondra (706.47 km, 20:01:00): P8M9E8 Poprve jsem videl Praded, ale je jeste hooodne daleko.

[68] Jan Hromádko (693.66 km, 18:50:14): P8M8E8 vše OK, přitahuje nás stále více kontrolní bod číslo dvě, tak tam asi musíme. Skutečně žlutý jíl ubyl, přibyly hospody a černé bahno.

[168] Tomáš Votruba (693.66 km, 18:49:55): P8M9E9 Dnes by nemusel nikdo nic zapínat ani vypínat... ideální den!!!

[82] Rastislav Dvořák (692.16 km, 19:05:52): P5M9E8 Dnes to bola pekna etapa.Konecne sa to dalo jazdit.Hladam ubytko snad budem mat este silu dojst do spalovskeho mlyna.

[3] Milan Holuška (672.97 km, 19:20:40): P8M8E8 pokracuji

[32] Vít Kurka (667.32 km, 18:03:45): P9M9E9 Bezvyznamna cesta pod bezejmennym hradem

[64] Šárka Kolbová (667.32 km, 18:06:50): P9M9E9 Krasna cesta pod vubec ne bezejmennym hradem.

[112] Petr Sviták (645.50 km, 20:22:21): P6M9E8

[154] Petr Šťovíček (608.10 km, 18:51:36): P5M5E5

[92] Jana Štěpánková (604.48 km, 19:28:06): P9M9E9

[93] Richard Štěpánek (604.48 km, 19:28:46): P9M9E9

[69] Zdeněk Tiefenbach (588.58 km, 19:12:22): P8M8E9 dnes zase náročné, ale krásné :-)

[181] Nela Vondrková (578.70 km, 19:05:00): P9M9E9 Ahoj Domi, moc pozdravuju a posílám pusinky, jak to půjde, zavolám. Vše ok. Pa.

[105] Jindřich Prchlík (564.78 km, 17:36:54): P9M9E9 pro nekoho spatna zprava, ale medved me uz asi nesezere. Nevidel jsem z plysaka ani ousko, ani tlapicku. Za to, diky tomu, ze se letos slovenska vlada umoudrila, jsem videl nadherny kus prirody od vychodu az na zapad. Mozna chodi min lidi do tech mist kuli medvedum, no tak at se jim dari, to by bylo ku prospechu :)

[105] Jindřich Prchlík (552.94 km, 13:57:51): P9M9E9 pruchod CP1

[105] Jindřich Prchlík (552.94 km, 14:10:02): P9M9E9 nemam stesti na Premu na cp, tak treba zas nekde v hospode... :)

[181] Nela Vondrková (552.94 km, 08:04:02): P9M9E9 Jsem na Cp1, cca za pul hodiny pokracuju.

[85] Jan Vozdecký (552.36 km, 19:01:55): P9M9E9

[34] Karolína Česáková (519.55 km, 19:52:17): P7M7E9

[60] Jiří Šantavý (519.55 km, 19:51:34): P7M8E8

[21] Jitka Frankeová (298.43 km, 18:52:14): Psychicky mohlo by to být lepší 8 Fyzicky v pořádku 9 Stav vybavení 9 Zůstávám spát na Králova hola v nouzové místnosti je tu nepříznivé počasí, takže útulnu Andrejcova už nestihnu. Je nás tady 7 lidí, uvízli jsme tady. Pokračuji až ráno


sms od závodníků jižní trasy

[519] Jan Ferster (1631.45 km, 12:27:02): P8M9E3 Díky všem za podporu!

[523] Ondřej Plhák (1631.45 km, 20:19:23): Bramboraky, Bernardyn a velka radost! Dekuji vsem okolo trasy v trase atd. ,opet to velky zazitek!

[569] Petr Tichý (1631.45 km, 21:34:28): P9 M9 E9 X9 omlouvam se za pozdni cilovou sms, ale branboraku bylo moc a tak jsem tak nejak nestihal. Letos jsem opravdu rad ze jsem dojel, dekuju vsem zavodniku co mi pomohli na trati. Tomovi za itinerar, Klarce a jeji sestre za predstartovni servis a vsem skvelym lidem za kavu, nocleh, jidlo, vlidne slovo, .... mel jsem opet stesti

[700] Jan Kopka (1631.45 km, 22:07:43): Tak odpoledne cil. Bylo to opet fajn dobrodruzstvi. Uz ted zavidim tem, co jsou jeste na trati. Uzivejte si to. Ceka na vas skvele zazemi bramborarny a vyborne bramboraky . Honza Kopka

[547] Tomáš Ölveczký (1497.50 km, 19:16:24): P7 M7 E7

[545] Klára Holásková (1493.06 km, 18:01:15): P9M9E9 Oheň!

[593] Radek Píštěk (1493.06 km, 18:00:30): P9M9E9

[520] Vladimír Grusman (1486.50 km, 19:25:57): .P7M7E7 . Dnes to byl milařský očistec. Stále nahoru a dolu a nahoru a pak ještě výše. Rovina před Rozvadovem byl sen. Vláďa

[515] Martin Sázavský (1453.10 km, 20:26:46): P8M8E8 Dnes to neubyva.

[638] Ivan Nový (1440.78 km, 18:01:43): P8M9E3

[636] Josef Šnobl (1427.31 km, 20:01:31): P7M8E7 Dnes po čtvrté ráno jsem se dostal na P1M1,když jsem ve Strážném dojel k zavřené benzině.Zima a hlad mě doprovázely až do Kašperek. Jinak mi ještě otekly nohy,ale zase zcela přestala bolet pr....zadek

[566] Zdeněk Šebelka (1387.15 km, 20:07:00): P8M9E8 ráno jsem byl rozbitej jak cikánský hračky a klepal se jako drahý pes. Bylo to P2M2 a klidně bych jel domů. Ale s postupem dne mě nádherná trasa, příroda, počasí, jídlo a setkání k Mílařem Romanem úplně vyléčilo. Cítím, že bych mohl jet do noci, ale škoda kilometrů. Nechám si to ještě na dva dny a pěkně si to užiju :).

[594] Martina Stadtherrová (1366.92 km, 20:01:43): P7M9E9. Bolí mě kolena, ale valím dál směr Bramborárna.

[533] Kamil Otava (1363.08 km, 20:01:03): P2M8E4

[505] Martin Dědek (1340.35 km, 20:43:20): P5M4E4 jedeme a uplne jsme zapomneli poslat SMS.

[571] Martin Motyčka (1340.35 km, 20:43:52): P9M9E9 omlouvám se za zpozdeni jsem z dnesniho dne unesen až jsem zapomnel poslat sms

[689] Kateřina Bouzková (1334.11 km, 19:12:31): P9M9E9 Kasperky, aneb zavan domova

[549] Pavel Smrčina (1334.01 km, 19:14:25): P3M3E9 Zdravím kluky do Volar a děkuju za podporu a oběd. Dneska jsem se chtěl dohrabat do Kašperek a jsem tady, takže asi dobrý

[506] Milan Jílek (1324.76 km, 19:33:46): P8M8E5 Usínám za jízdy, jinak dobrý. Nemám zadek, mám naklepané řízky.

[544] Petr Hejbal (1324.76 km, 19:37:04): P5M5E5X5

[611] Patrik Bauer (1316.24 km, 18:54:38): P7M8E7 Šumava je krásná ...

[518] Pavel Sedláček (1294.59 km, 18:23:09): P8 M8 E8 Uzivam si sumavy

[588] Josef Malejovsky (1294.59 km, 18:21:46): . Jsem v pořádku a zdráv a jedu dál.

[525] Jan Havránek (1293.79 km, 19:25:05): P5M9E9 Spím, autopilot. Nohy lehce lepšejší.

[564] Petr Šťastný (1293.79 km, 19:24:15): P5M7E7

[665] Lukáš Georgiev (1293.79 km, 19:34:07): P6M8E6 Babi, já vím, že mi nefunguje tracker, ale nic s tím neudělám. Osobně si myslím, že se mi tak mstí organizátoři Únosu za to, jak jsem jim loni shodil ten server, pamatuješ? A to zase byla odplata za to, že mi neposkytli žehličku na puky mých tesilek. No chápeš to?! Kdepak, zlo plodí jen další zlo. Jenže mě pod tlak nedostanou!

[608] Robert Škoda (1277.82 km, 20:08:01):

[534] Tomáš Krikl (1266.36 km, 19:48:18): P7M7E6 Dnes dlouhy den tesim se na odpocinek

[590] Petr Havlíček (1266.36 km, 19:47:12): P9M9E8 Chvile krize ale uz je to pryc. Ze by patek?

[548] Ladislav Rieger (1248.70 km, 19:31:37): P9M9E7

[570] Petr Kropáček (1210.73 km, 18:11:20): P2F2E8 žebra horší, nedá se jet, zimnice po včerejším nočnim brodu přetrvává. Musel jsem vzít penzion a zítra 50/50 konec.

[601] Jan Horák (1210.73 km, 18:31:53): P9M9E9 najedenej nakoupino a tak vzhůru na hrebenovku a najit pristresek.

[538] Pavel Lopour (1190.43 km, 19:34:00): P8M8E8 diky fanouskum z Mrdic!

[546] Bohumil Nohejl (1190.43 km, 19:49:24): P7M8E9

[580] Daniel Kuthan (1190.43 km, 19:36:25): P8M9E8 Sice rovina zato strasne kotary :)

[586] Karel Matějka (1190.43 km, 19:39:22): P8M8E8

[622] Aleš Plíhal (1190.43 km, 19:35:31): P8M9E9

[678] Eduard Lukeš (1190.43 km, 19:34:35): P8M8E8

[681] Václav Čapek (1190.43 km, 19:35:33): P9M9E8

[503] Ján Antoš (1183.14 km, 19:57:02): P8M8E7 kopec Klet pad prasknuty rafik oprava v Ceskom Krumlove klobuk dole neskutocna ochota u p. Motlidbu cyklo servis dakujem

[540] Josef Macek (1183.14 km, 19:52:41): P9M7E8

[648] Antonín Valeš (1183.14 km, 20:05:41): P9M7E8

[584] Radislav Zemandl (1160.10 km, 19:52:55): P9M9E9 chci dnes dojet na CP3

[526] Vladimír Ondrejec (1129.84 km, 19:57:52): P5M5E7 jeste ze neprsi i tak je dost bahna

[558] Petr Dušek (1129.84 km, 19:38:08): P8M2E6 v noci zimnice, pres den hodne na moral, hlava by chtela moc, ale fyzicky jsem KO. Noc a CP 3 rozhodne

[563] Ondřej Koudelka (1129.67 km, 19:41:47): P8M8E8

[667] Jaroslav Šnajdr (1129.67 km, 19:41:04): P8M8E7

[615] Zdeněk Zezulka (1117.08 km, 18:12:08): u zisky a pojedu se kochat

[575] Jan Krikl (1099.05 km, 19:13:21): P7M8E8

[568] Jura Krikl (1098.45 km, 19:38:27): P8M4E6

[512] Jakub Jackulák (1097.72 km, 19:38:37): P7M8E8 Ta mala louze v lese byla dobra, pul kola se tam schova :D

[591] Michal Vlasák (1093.19 km, 19:09:59): P8M9E8 Jizni Cechy, no nadhera. Uz se tesim na Sumavu

[595] Pavel Král (1093.19 km, 19:03:08): P9M8E8

[610] Frank König (1093.19 km, 22:53:14): All 9, All good.

[630] Josef Mikulín (1093.19 km, 19:04:22): P7M7E7

[502] Michal Balej (1093.19 km, 19:09:08): P8M8E8

[648] Antonín Valeš (1093.10 km, 19:53:13): P9M7E8

[604] Lukáš Šarkán (1080.23 km, 19:00:14): P6M5E9 Jedu jako drak po oprave a řítím se nevim kam

[508] Michal Poláček (1070.49 km, 19:46:40): P7M7E8

[616] Roman Fojtů (1065.08 km, 18:10:15): P7M9E8 dnes se jede krásně. Stovka už padla před hodinou ale až zbytečně rychle.. odnáší to zase koleno ‍♀️ zajímala by mě v cíli ta váha. Za dnešek už mám projezený tak litr.

[631] Pavel Spurný (1065.08 km, 18:14:00): P8M8E8. Jeste kousek popojedu.

[600] Jan Průcha (1064.34 km, 18:09:59): P7M8E6

[514] Peter Janiga (1047.81 km, 18:20:45): P7M7E7 ESTE POTIAHNEM

[536] Alexandr Krotký (1046.11 km, 20:11:31): P8M7E7 Alexandr Krotký - z mého telefonu nejde odeslat SMS

[662] Štěpán Kříž (1046.11 km, 20:02:20): P8M7E7 Dnes to byl hukot, cesta krásně ubíhala. Mám nové spoluhráče, tak je jízda veselejší.

[529] Václav Heřman (1037.01 km, 19:15:42): P8M8E6 Vse cajk

[696] Ladislav Vancl (999.45 km, 21:38:06): P8M9E9 Jak je možné že pořád fouká ze západu, když tímto směrem jedu. Ještě snad od jinud nefouklo.

[696] Ladislav Vancl (999.45 km, 21:35:55): P8M9E9 Jak je možné že pořád fouká ze západu, když tímto směrem jedu. Ještě snad od jinud nefouklo.

[605] Petr Kaspar (980.47 km, 18:51:11): P6M7E4 Dnes jsem jel bez brzdových destiček docela rychle, ale raději si půjdu nějaké koupit, kdyby byl po cestě nějaký kopec.

[603] David Prudký (973.01 km, 18:50:13): P8M8E8X8. Lo včerejších hodne kilometrech trochu volnější tempo. Podekovani do Satova za mocleh v garáži, výborna vajicka a pivko

[507] Tomáš Habel (972.74 km, 19:58:44): P9M9E9 Všechny cesty začínají k ránu, po chudé a krátké snídani, ale ta naše snídaně u Helenciny rodiny v Satove, byla naprosto úchvatná, hlavně její neskutečnou laskavosti! Diky! Brachu vzpomínám na nás tandem do Znojma. Taktez Cornštejn. Dnes nás vede Dyje.

[524] Petr Vaculík (972.74 km, 19:56:29): P6M5E8 Dnes krize,chtělo se mi hrozně spát,ale kolegové mi z toho pomohli. Dyji jsem viděl tolikrát,že nějakou dobu nemusím. Ještě pokračujeme dál.

[542] Daniel Mašlár (972.74 km, 19:56:30): P8M7E9

[589] Štěpán Mareček (972.74 km, 19:56:19): Dneska průjezd jižní Moravou. Ráno měly sklípky zavřeno a údolí Dyje jsem poznal fakt důkladně. Díky do Šatova, jste nejlepší

[632] Arne Wußing (928.05 km, 18:22:40): P5M8E9

[561] Josef Škarpa (926.65 km, 18:05:14): P9M9E8 dneska supr na CP2 jsem sa restartoval a už to bude jenom ubývat

[669] Jan Myška (890.10 km, 19:54:53): P9M9E9 Dnes to bude delsi. Velke diky osazenstvu na CP2 za pomoc a podporu. A stejne jako loni, obrovske podekovani cykoservisu OKOLO Mikulov a panu majiteli za ochotu, vstricnost a skvely servis. K veceri mam kukurici, co mi uvizla mezi zuby pri prujezdu tim prima kukuricnym lanem za CP. Jeste popojedu do Satova.

[509] Jiří Boček (847.39 km, 13:23:38): finish 500 konec. Bohužel zdraví nedovolí dal.

[517] Přemysl Boček (847.39 km, 13:22:54): Cp2 konec díky všem za podporu, hlavně rodině. Bylo to krásný ale krátký.

[543] Iveta Ráčilová (847.39 km, 13:14:57): Finish 500, Jupiii!!!! Radovanec !!!

[577] Milan Hosák (847.39 km, 20:01:58): P7M5E3 Jsem sice celkem ok, ale hlava rekla, že stačí. Končím na CP 500 miles. ***

[597] Miroslav Vaněk (847.39 km, 13:47:37): P3M8E9 zdravi mne bohuzel zradilo, tak finish 500

[598] Jaroslav Holec (847.39 km, 13:24:18): Finish 500

[635] Tomáš Ráčil (847.39 km, 12:54:20): cíl 500

[554] Martin Šíma (847.38 km, 22:05:31): P7M8E8 Nemozne se stalo skutecnosti. Bylo to neskutecne skveli. Dekuji vsem. Koncim ve finish 500.

[646] Radoslav Synek (847.32 km, 19:35:17): P9M7E7 prujezd CP2

[554] Martin Šíma (842.65 km, 20:54:51): P7M8E8 Jedu si pro finish 500.

[560] Václav Bouzek (788.45 km, 19:06:03): P9M9E9 jedu

[602] Jaroslav Bouma (788.45 km, 20:54:54): P8M9E8 Dnes je Zeme placata, konecne! CP2 neni jeste blizko, ale ani ne nerealne daleko. Pro dnesek jeste nekoncim. Krasny vecer vsem!

[516] Tomáš Darebný (787.80 km, 19:04:22): P8M7E8 cíl 500 se blíží

[633] Martin Hoffmann (768.68 km, 19:42:43): P9M9E4 Zdravim vsechny uz se blizim do pulky pres koprivy to moc nejde Kolo drzi silou vule

[628] Samuel Žužič (766.90 km, 18:50:18): P9M9E9 AM

[660] Martin Zeman (699.37 km, 20:27:26): P9M9E9

[612] Alexandr Kosina (688.32 km, 20:17:53): P9M9E1 tlacim Pichlé kolo přes Javořinu.Ale je tady krásné.

[606] Ivo Pohořelský (679.58 km, 19:16:01): P6M7E6 kolo celé vrže, a já nemůžu najít energii, chtělo by to pauzu

[532] Radek Hrubý (622.50 km, 22:47:47): Průjezd CP1

[606] Ivo Pohořelský (622.50 km, 09:27:58): odjezd cp1 6.30

[623] Vitaliy Ostrouchov (622.50 km, 22:54:20): Průjezd CP1

[532] Radek Hrubý (617.84 km, 21:19:10): P5M8E8 Dem brodit. Lepší pozdě než nikdy.

[623] Vitaliy Ostrouchov (617.84 km, 21:21:48): P9M9E9 i šneci dorazil na cp1 sbohem sk

[677] František Takács (614.88 km, 19:53:40): P9M9E9 Vsetko ok.

[777] Petr Ozogán (574.61 km, 19:49:57): P9M9E9 Vtacnik zdolan, potkal jsem cestou moc zajimave lidi.

[634] Jan Nový (531.17 km, 18:55:41): P8E8M9 Vtacnik pekny kopec a ted alou dolu do limitu

[581] Martin Macek (531.14 km, 19:49:06): P9M9E9 Dnes morový sloup a Vtáčník, valím dolů ať nezatmím.

[530] Jiří Sedláček (504.67 km, 14:00:06): končím zdravotní problém žaludek