-1. DEN - 3. 7. 2021

Hranice ožívají

V pátek pozdě večer a přes noc, jsme doladili záložní plán trasy s ohledem na vynucené změny. Vlastně to nakonec může být docela zajímavý závod, ačkoli všechno bude jinak. Uvidíme, dobrodružství to ale bude v každém případě! 

Sobota už byla ve znamení příprav startovního zázemí a dohánění organizační ztráty, kterou jsme nabrali plánem B. Naštěstí jsme letos vyrazli na start mimořádně brzy a už nás nečeká přejezd přes celou republiku, počasí v Hranicíh nám taky přeje, takže jsme se s chutí pustili do práce na startu a vlastně i v cíli. Po poledni jsme totiž vyrazili jen půl hodiny jízdy od Hranic do obce Třebeň, kde měl být původně cíl trasy 2020 mil a nově to bude cíl pro všechny závody. V místní bramborárně totiž máme vše, co potřebujeme. Sucho, teplo, vodu, postel, internet a skvělého Pepíka Dušáka, který "západní cíl" zastřešuje od začátku historie závodu a bude tomu tak i letos. Pepík výzvu přivítat v cíli všechny účastníky přijal s nadšením a členky jeho cykloparty už plánují, která co kdy upeče či uvaří. To nás trochu povzbudilo v těch chmurech z nečekané změny konceptu. Pepíku díky!

V Hranicích se po obědě začali hlásit první dobrovolníci a přijíždět první nedočkaví mílaři. Naštěstí nálada byla velmi milá a opět nás "dostalo" to, jaká jsou mílaři parta! Desítky setkání a objímání, skoro jako když se schází rodina na svatbě či oslavě jubilea. Ne úplně typický obrázek před sportovním závodem, o to hezčí! Hned bylo poznat, kdo je nováček. Zezačátku totiž postávali trochu stranou, ale s přicházejícím večerem byli plně začleněni do kolektivu!

Sokolovna se začala plnit a kolem páté jsme spustili samotný proces registrace. Fronta těch nejvíc natěšených opadla po půl hodince a do večera dorazila možná stovka těch, kteří si chtěli připnout startovní číslo na kolo už v předstihu a nám ulevit v očekávaném nedělním náporu přijíždějících...

Jak jsme avizovali, v 19:00 jsme rozeslali definitvní informaci o změně trasy společně se stručným popisem změn. Budeme se točit po Česku, míle budou o něco delší, jižní trasa dostala možnost polovičního cíle a nás čeká logistický oříšek - balíčky jsou v Sedlici, pivo v Humenném, nealko v Trenčíně a oblouk do cíle jsme schválně nechali ve Zlíně, že ho vyzvedneme cestou na Slovensko. No...fakt jsme s tím nepočítali! 

Pár piv před spaním pomohlo usnout, ale půl patá raní bylo maximum, co napjaté tělo pořadatele akceptovalo a tak vznikají nad ránem tyto řádky. Těšíme se, až vás vyženeme do lesů a budeme sledovat tečky na trekrech a čekat na vaše večerní SMS! :-)