20. DEN - 19. 7. 2019

v cíli dočasně zavřeno...

Dvanáct dnů nepřetržitě proudili do cíle ve Skalné mílaři, třináctý den ale nikdo nedorazil. A protože jsme to věděli, dovolili jsme si ráno cíl opustit a vyřešit pár jiných věcí, jako třeba dořešení detailů Afterparty, odvoz CP3 do skladu apod. Večer jsme dlouho počítali a odhadovali postup posledních dvou bojovníků na trase 1000miles. O den napřed je Veronika Gondžálová, která loni coby nováček jak ve světě Mílí, tak defacto ve světě hosrké cyklistiky, dojela do poloviny závodu a letos se rozhodla pro reparát. Není tajemstvím (konec konců to zmiňovala i ve večerních SMS), že si prošla mnoha krizemi, ale nyní už to má v podstatě jen z kopce do cíle a věříme, že to zvládne. Za Veronikou je pak Zdenek Martínek. A to je teprve bojovník, protože Zdenek je ročník narození 1947 a na jaře tak oslavil neuvěřitelné 72. narozeniny, což jeho třítýdenní boj s tratí povyšuje na „jiný level“. Držme tedy palce a my jdeme pátrat, zda to náhodou nebude potenciálně další letošní rekord!!!

Zpět k výpočtům – podle postupů posledních dnů jsme odhadli, že Veronika do cíle dorazí během pondělí. V klidu jsme tedy pobalili špinavé prádlo a vydali se přes celou republiku domů na Valašsko. Posléze jsme však cestou na východ s obavou sledovali Veroničin zrychlený přesun na západ. Vypadá to, že Veronika si na závěr závodu nechala dost sil a my musíme dost změnit plány, aktuálně výpočty ukazují spíš na nedělní odpoledne. Až to vypadá, že Veroničina řádná dovolená se chýlí ke konci a povinnosti ji ženou urychleně vpřed! Tak uvidíme zítra…

SMS od závodníků

145 Veronika Gondžalová (1451.31 km, 20:08:29): P5M5E7 Decinsky Sneznik jsem vytrpela potichu az nahoru. Pak supajda na Cinovec. Na Cinovci se z kafe vyklubalo pekne nacpany bricho a vysluzka na dalsi cestu. Dekuji moc  Ted uzto dal neposunu, tak pripravit lezeni a snad zitra konecne brzy rano na trat.

107 Zdeněk Martínek (1384.80 km, 19:26:20):

14 Petra Bielinova (356.62 km, 18:51:50): P8M9E9 dnes Chopok, Vojta si vysloužil odměnu, protože šel od lanovky krupova nahoru i dolu.