5. DEN - 6. 7. 2017

roztrhaný plášť

Ráno vstáváme brzo a jako první stavíme oblouk pro Jirku Kašpara. Podle informací by tu měl být v 8. Přijíždí asi v ½ devatý a většina CP2/F500 je již připravena.

Jirka projíždí pod obloukem s úsměvem. Čekají tu na něj rodiče i s jeho milýma dcerkama. Nadšeně se vítají. Jirka poprvé povolí a dovolí si z pohledu závodu trošku ztrátového času, který věnuje rodině a rozpovídá se i o závodě. Je makrobiotik, ale nejlíp to prý jede na sádlo se škvarkama. Jako důkaz vytahuje celou pixlu. Tělo si prý říká jeden den o tučná jídla, druhý den o cukry. Z bagáže vytahuje tyčinky a všechny tu nechává, že už je nemůže ani vidět. Jirka sem přijel ve skvělém čase, za 3 dny a 17 a půl hodiny. Druhá polovina není lehčí, ale nejsou na ní noční zákazy. Pokud udrží tempo a neutaví se a počasí dovolí, mohla by konečně hranice 8 dnů padnout. Ovšem pro něj a všechny, co odtud pokračují dál, závod začíná právě tady. Jirka přiznává, že jede na rekord a přípravě věnoval dost času. Tvrdí, že závod jde odjet za 7,5 dne. A chce to dokázat. Jeho táta vytahuje historky z dětství, kdy ho nemohli dostat na kolo, že s ním vždy mrskl na zem a prostě nejel. Kdy se to v něm zlomilo, neví. My jen doufáme, že tady na Mílích ho znovu nechuť ke kolu nepopade a že dojede až do cíle. Jirka po posilnění v místní hospůdce v rodinném kruhu nasedá na kolo a po pouhých 2 hodinách opět vyráží na trať.

Po jeho odjezdu čekáme na Luboše nebo Michala. Jeden z nich zabalil. Trochu v tom nastává zmatek, nevíme který. Přichází nám nejasná zpráva ve 4 ráno o odstoupení ze závodu. Pak telefonát od Luboše Seidla, že Michal Veber si může vzít jeho plášť. Z toho usuzujeme, že zabalil Luboš. Trackery ale říkají přesný opak. Nevíme, zda si je při nabíjení náhodou při společné jízdě neprohodili. Vyjasnilo se to ještě před příjezdem Luboše. Ten, kdo zabalil, byl Michal Veber skvěle jedoucí na druhém místě. Úplně roztrhal plášť. Přijíždí Luboš, který teprve tady zjišťuje, že Michal odstoupil. Oni dva jsou neuvěřitelný příklad soudržnosti Mílařů. Prý se potkávají denně na kole, když jezdili do práce, ale neznali se. V podstatě se potkali osobně až tady na Mílích a náhodou si vyhovovali tempem i povahou. Částečně jeli spolu, a pokud ne, tak se stále míjeli. Z CP1 odjeli v 10 minutách po sobě a už se nepotkali, Michal nasadil větší tempo a Lubošovi se vzdaloval. Luboš se ale dozvěděl, že má Michal problémy s pláštěm, a tak zavolal do kanceláře, ať Michalovi dáme jeho plášť, který má připravený tady na „pětistovce“. Ty jeho pneu snad vydrží až do F1000. O jeho odstoupení právě kvůli plášti v tu chvíli neměl ani potuchy. Tím vznikla zápletka, kdo z nich vlastně odstoupil. Ale hlavně to byla ukázka soupeření a na druhou stranu kamarádství a velké sounáležitosti. Každý chce dojet co nejlíp, přesto byl Luboš ochotný poskytnout soupeři, který byl před ním a ujížděl mu, svůj náhradní díl, aby mohl pokračovat. Máme z toho radost. Po podobném zjištění na brodech, kdy si nezištně pomáhali a skákali vzájemně pro sebe do vody, je tohle další příklad, že v komunitě 1000mil funguje čisté soupeření s úctou k soupeři a pomocí jeden druhému.

Jako třetí překvapivě přijel kousek za Lubošem s širokým úsměvem a nezměrnou dávkou optimizmu velice sympatický Tonda Liebel. Na CP1 přitom přijel až s vlnou borců, které zastavil poslední zákaz na Slovensku. Tedy se značnou ztrátou na první čtyři. Během dvou dnů dokázal smazat mnohahodinové manko a je v kontaktu s prvním a druhým borcem. Nevypadá vůbec unaveně a radost ze všeho z něj jen čiší. Proto nás zaskočilo jeho jasné rozhodnutí, že tady končí. Zkoušíme ho přesvědčit, že ho to bude nakonec mrzet. Že dojet do F1000 je snazší než to zabalit v půlce. Odmítá, že mu nejde o vítězství, že není soutěživý a že je s tím takto srovnaný. Je nadšený, co mu přinesl závod. Má pro něj hodnotu pouze jako jeho osobní zážitek, nikoli umístění. Nikdo tomu nerozumí až do chvíle, kdy nám vysvětluje určité osobní okolnosti. Tonda je zcela nad věcí a jeho hodnoty jsou úplně jinde než ostatních nebo než výsledek nebo dojetí celého závodu.

Za Tondou je opravdu veliká díra a teprve v pozdním odpoledni přijíždí další závodník č. 90 usměvavý ale málomluvný Martin Olejník, nic moc toho neřekl a během 20 minut byl opět pryč.

Až večer přijíždí ve výborném čase mlaďounký Rosťa Kubný a hned po něm nerozlučná dvojice Vladan Moravec a Martin Palásek. Dva příjemní bodří Moraváci, co podávají skvělý výkon a též odjíždí ještě večer.

Chvíli po nich přijíždí další sympatická dvojice pohodových německých borců Ralph a Sven. Jedou oba v super tempu v první desítce a ještě si stíhají závod užívat. Nezdráhají se zastavit si na pivo nebo dobré jídlo. Včera chtěli přespat v horském hotelu na Trojáku. Na recepci nebyl nikdo, kdo by je ubytoval. Tak si zabivakovali přímo před recepcí. Nemají s ničím problém, vše berou tak, jak to je.

Teď kolem půlnoci popíjí pivo ve finishi 500 a těší se na snídani. Počítají, že vyjedou zítra až tak v 9. Mají přeci dovolenou.

Z F500 Honza Kopka a spol.

Zpráva z CP 1 u Trenčína

Ahoj z CP1, na dnešek v noci jsme měli „plnou ubytovnu“, během večera se tady sešlo deset nocležníků. Jsou ale lidi, kteří bez sprchy neusnou, a tak Tilo Arnhold ještě před půlnocí vyráží do bouřkových přeháněk.

Po ránu se vylidnilo, poklid, po deštivé noci zase krásné dopoledne. Přes den do 19 hodin přes CP projelo 32 (tzn. celkem 61) závodníků vesměs v pohodě, takže pro nás pomocníky v podstatě klidný den – čekáme, že večer bude rušnější a stany se nám zaplní závodníky a jejich zážitky z cesty.

Zdraví Pepa, Mojmír a Štefan, CP1

Zpráva z Nissan Patrol – fotografové

„Kam jdeš, vidíš domov. Vrátíš se domů, vidíš život.“
Alba von Kreuzerhoff, švýcarský myslitel

K tomuto citátu se brzy vrátíme. Ještě si řekneme jeden: „Když doprší, neznamená to, že už pršet nebude.“ Po zhruba čtyřech minutách a čtyřiceti sedmi sekundách v autě po výjezdu z restaurace v Hrabušicích, jsme se dostali opět do čertovsky husté průtrže mračen. Hodinka ježdění po okolních vesnicích s tvářemi přilepenými na sklech bočních oken auta, vyhlížením vhodných míst k přespání a spoléhání na zázrak (podle hesla Honzy Kopky (ano dnes už třetí citát) „Nevěřte na zázraky, ale spoléhejte na ně.“) v podobě vysušení vzduchu a odchodu mračen pryč z naší oblasti, uběhla velmi rychle a, konečně se dostáváme k prvnímu citátu, skončila vrácením se zpět na náš překrásný poslední venkovní sleeping spot nacházející se u pole s jetelí na polní cestě mezi Hrabušicemi a Spišskými Tomášovci a již poučení panem zemědělcem jsme rozdělali stany (poprvé) na menší vysekané loučce vedle cesty. Ráno nás probudil projíždějící koloběžkář Vladimír Synek, který bojoval s na pneumatiky se lepícím bahnem z polní cesty po té, co musel sjet z trasy do Košic pro nový plášť na zadní kolo. Po vykartáčování zoubků, naplnění našeho miláčka sto litry nafty a snídani, jsme se vydali na Kurtovu skálu, kde jsme potkali Aleše Procházku a nevidomého Vaška Fišera, tlačíc svůj tandemový stroj až na vrchol kopce k vápencovému kamenolomu. Poté jsme roztočili disky a opět se vrátili k vrchní nádrži Čierného Váhu, kde jsme potkali 4 cyklisty včetně zraněného Petera Kirdaje, který byl bohužel po zlém pádu a následném rentgenovém vyšetření nucen ze závodu odstoupit kvůli zlomenému zápěstí pravé ruky. Popojeli jsme pár kilometrů po trase a konečně dostihli běžce Petra Ozogána a Pepu Schovánka jinde než v hospodě (i když po dalších pár minutách skončili v jedné z vesnických jednot). Po dlouhém dokumentování jejich výřečného vyprávění jsme se vypravili na předlouhou cestu po slovenských cestách a dálnicích do města Trenčín, kde sedíme ve steak housu, a jako každý den upravujeme a nahráváme fotky, kopírujeme videa na externí harddisk a píšeme dnes citáty přeplněný fejeton. Je sedmnáct minut po zavíračce a posádka a hlavně sedmnáctá minuta po zavírací době mě nutí k dopsání dnešní zprávy. Zvedáme kotvy a valíme na CP 1, kde, doufám, se konečně vykoupeme v řece, protože podle slov Louise Martina: „Cti přírodu, cti nebe, cti srdce.“, chceme ctít přírodu. Překrásnou noc přeje

Team Nissan Patrol

SMS od závodníků

57 Jiří Kašpar (932.20 km, 20:30:24): P8M8E8 – Ahoj, ráno euforie na Mravenečníku, odpoledne krize na Sněžníku. Jirka

106 Luboš Seidl (883.13 km, 19:59:07): P9M9E9 oprava chybné souradnice predchozi SMS! Moravska mise dokoncena vzhuru do Cech 😉 Na CP2 bylo fajn az se nechtelo odjet. Dekuji i za prekvapko 😉 Lubos

106 Luboš Seidl (880.47 km, 19:56:56): 52.724 P9M9E9 Moravska mise dokoncena vzhuru do Cech 😉 Na CP2 bylo fajn az se nechtelo odjet. Dekuji i za prekvapko 😉 Lubos

90 Martin Olejník (863.69 km, 20:04:22): v noci jsem spal na mysliveckém posedu, moc jsem se nevyspal, ale nezmokl jsem

94 Rostislav Kubný (839.24 km, 21:37:22): tak jsem ve finisi 500 a zitra rano se rozhodnu,zda budu pokracovat. Mam velke bolesti kolen a plaskyre na nohach. Na 75% koncim. Ale dulezita rozhodnuti se maji delat az rano,tak uvidim.

43 Ladislav Bimon (826.08 km, 20:01:37): P8MS8 diky ibalginu sem se dostal az sem,do cile 500mil se uz nejak dostanu a tam koncim,zdravi mam jedno…diky za fandeni.

77 Martin Palásek (824.40 km, 18:50:17): P8M8E8 nocni boure nad oderkami trochu kazila plany. Za chvili cp2,m

99 Vladan Moravec (824.40 km, 18:47:10): P7M7E8 Kouty nad Desnou, do tmy CP2.

148 Ralph Sander (807.29 km, 19:44:37): P5 M6 E5 30 km befor HALBZEIT…

151 Sven Drese (807.29 km, 19:46:27): P6M8E5 let the light of, CP2!

8 Robert Bičík (764.27 km, 19:34:32): P4M7E7 dnes sice lepsi teren nez v predchozich dnech,bohuzel mne zacaly dost bolet kolena. Uvidime zitra na CP2, tam budu muset rozseknout co dal. Jdu pomalu hledat ubytko, dnes uz to do finish 500 sponovat nebudu.

116 Robert Knebel (741.21 km, 18:02:53): P9M9E9 Ahoj. Po dvou dnech pochodovych cviceni, dnes konecne cyklistika. Zkusim ukrojit neco z Jeseniku. Robert

42 Pavel Chuchma (711.98 km, 18:51:59): P5M8E7 Pres noc jsem trochu zmoknul, pod Hostýn paráda, pak mi odmitlo sluzbu traveni. Nevim jestli jsem neco snedl nebo se telo brani aktualnimu rezimu.

42 Pavel Chuchma (711.98 km, 18:53:53): Od hezkych skautek jsem vyprosil smectu. Jak nedojde panapr, tak zitra snad cp2. Paťa loni posral troje trenky a nevzdal to!

133 Zdeněk Keken (682.11 km, 19:50:58): Pa5 Mb5 Ec5

48 Steffen Raum (677.49 km, 18:42:07): gestern noch den Gewitter davon gefahren von CP1 , morgen CP2?

100 Ladislav Stach (677.49 km, 18:44:33): 7 7 7 dneska dobra trasa, skoda ze v nohach uz neni dost sily aby se natocilo vice kilometru

34 Štěpán Hejtmánek (663.84 km, 18:39:47): P8M7E7 Dnes to moc nechutnalo… ale ted snad zacne!!! 😀

39 Michael Kazimiers (663.84 km, 18:32:04): Schwerer Start im Regen . Aber bester Streckenabschnitt bis jetzt! Das war ein Spaß heut! Werd deshalb noch bissel Rad fahren

145 Petr Novák (663.84 km, 18:41:10): P6M9E9 Hostynske vrchy byla jedna velka nadhera, bohuzel za Vizovické by trasér zaslouzil pres hubu 🙂 ale urcite je to pro nej poklona. Zitra chci dorazit do Cp2.

118 Josef Vebr (658.08 km, 20:00:16): P9M9E9 ????

19 Jarek Hubáček (648.06 km, 19:25:21): P9M8E7 Vizovicke a hostynske vrchy zatim nejlepsi usek. Pekne to jede tak zitra snad cp2. Diky lidce, martinovi a lukasovi za navstevu.

46 Michala Laifertová (645.34 km, 18:10:29): P7M9E8 dnes prvnich 40km za 7-8hod,ale durchfall zastaven,autopilot ve Vizovicich zrestartovan,motory nahozeny,vsem moc diky za sms,hodne pomahaji,ale neni sila na odepisovani

133 Zdeněk Keken (642.77 km, 20:59:33): P5M5E5 dnes slusnej kolotoc….

139 Pavel Müller (642.77 km, 19:51:19): P6M6E8 jedeme smer bystrice.vse ok.p

104 Libor Pavlík (640.40 km, 19:53:18): Pa7 Mb9 Ec4

59 Petr Šíma (636.25 km, 19:42:10): Na trasery cesty od Gapelu (Sk) po Hostynske Vrchy podam trestni oznameni. Opravdu trasa jak od nej nepritele. Jinak muj stav ok az na sval, ktery boli, slapu jen zlehka a omezene. Zatim jedu a uvidi se. Diky za zpravy 🙂

27 Lukáš Badura (630.73 km, 19:52:11): P7M9E9 konecne doma, hori me chodidla a ozval se zad, snad se to umoudri. Rady prijimam 🙂

31 Miroslav Franěk (630.73 km, 19:50:04): CP1 malo vody v brodu

88 Katarína Ludvíková (630.73 km, 19:46:50):

131 Bronislav Holz (627.68 km, 19:18:14): P7M3E2

12 Tilo Arnhold (611.57 km, 17:48:05): 678 >30c Heute > Zu Heiss 🙁

50 Jakub Jágl (611.44 km, 18:34:54): Pa9Ma9Ec9

112 Petr Kohoutek (611.44 km, 18:38:35): Dnes do tmy.

122 Vladimír Grusman (611.44 km, 18:35:48): P7M7E7 . Dnes domovina. Vizovicke vrchy suche, ale drsne a krute. Zlate slovenske kopecky. Unava zacina byt tvrdym souperem. Drak Vlada

135 Karel Smékal (611.44 km, 18:32:15):

20 Michal Balada (610.76 km, 19:00:40): Dnes snad vic tlaceni nez jizdy… sbohem slovensky jile! Nevim cim to, ale zacinaji me uz bolet nozicky :- )

5 Pavol Anderko (607.31 km, 19:58:45): P8M8E8 Dnes len mala „letecka“ vlozka do blata bez nasledkov. Ostavam vo Vizoviciach s 028 a 092.

28 Martin Novák (607.31 km, 19:55:45): 895 dnes přetrženy řetěz. Slovensko nadhera.

92 Tomáš Doležal (607.31 km, 19:58:39): P8M9E9 Jede se dobře, jsme v Čechách. Brod byl úžasně osvěžující. Chtělo by to více takových brodů. Jdeme si najít fleka ve Vizovicích.

79 Robert Janisch (601.14 km, 20:03:53): P7M7E4 nic moc tlaceni nonstop. Dnes Vizovice a asi servis…

60 Jaroslav Zvonek (600.12 km, 19:58:48): P8M8E8 trochu jsem se zdržel v CP

15 Pavel Wild (593.92 km, 19:40:30): P9M9E7 Do Cp1 celkem tezke, jinak to jde, ale dnes je to dost orientak, no jedu dal.

138 Michal Šimek (587.48 km, 18:54:47): P9M9E9…aspon jsme v CR (ty slovensky krpaly to je smrt)…

63 Pavel Sedláček (585.20 km, 18:30:04):

23 Martin Bulíček (579.57 km, 20:02:38): P7M8E6

44 Antonín Valeš (579.57 km, 19:47:12): Pa8 Mb8 Ec8 Cechy krasné , Cechy mé 🙂

71 Marek Liška (579.57 km, 19:55:56): Konecne na moravde jidlo pivo proste doma! Jinak same devitky jen leve koleno je horsi a horsi… Dane veceri pivo vymenim brzdove desky a jede se dal…

127 Vladislav Gatial (579.57 km, 19:53:44): PA9 MB8 EC8 KONEČNE MORAVA

146 Jens Bochmann (579.57 km, 19:47:03): 777

150 Leoš Křivánek (579.57 km, 20:01:49): P7M8E6 Konecne na morave, dpbry pocit, technika sostava zabrat, hlavne stred a predni vidla, snad to vydrží

86 Pavel Matys (570.54 km, 19:22:40): P9M4E8 hlasim se z Ceskoslovenskych hranic,uz „jen“ ceska trasa

101 Jarda Jisl (570.45 km, 19:48:49): P0M0E0

143 František Boudný (564.70 km, 19:42:22): p9m7e5 Kde udelali soudruzi z NDR chybu? Nebo opravdu neumim jezdit na kole? Opet jsem skoncil v servisu. Tentokrate v Trencine. Opraveno a uhanim dal k Valachum 😉

41 Miloš Vydra (563.15 km, 20:19:14): P6 M6 E5 dneska zdržení zajizdka do třencina výměna desticek brzdovy kapaliny..ohnuta prehazovacka..snad bude kolo v poho

134 Pavel Elster (563.15 km, 20:18:26): P7M5E5 Cechy super jdeme dal

2 Ondřej Svoboda (553.84 km, 19:49:33): P9M9E9 ahoj,tak dneska dalsi bonusovej den,zasem na svem novem kole prorazil dusi o rafek a ve sjezdu,takze sem pri brzdeni vypadal jako cirkusovej medved na jednokolce,a ted na brodu za cp1 jsem celej spad do vody.ja uz nevim co mam udelat abych tu smulu setrasl,jedem za caru,ahoj

73 Jakub Milata (553.84 km, 19:47:26): P8M8E8 Dneska na pohodu, jeste snad dojedeme nekam do CR

114 Lumír Soukup (552.26 km, 20:51:46): CP1 dneska nadhera Krizna,Baske

13 Lukáš Konečný (552.07 km, 20:20:35): P9M9E9 cp1 zdolan, jsem maximalne spokojen (-: 20km pred cp bylo vic ceduli upozornujici na ursuse medveda, nez stromu, kdyz v tom na me ursus vyjel… traktor… a ja tam porad kufroval, tam bylo cest, furt jsem se pletl a lezl tam, kde jsou… prekerni, ale krasné… verim, ze si to reknu jeste nekolikrat…:-)

96 Peter Scheerer (552.07 km, 20:47:27): P8M9E7 im on cp1 right now. have a new tubeless tire thanks to bike doctor in nitrianske pravno!! very cool guy! today was a good day.

156 Jan Veselý (552.07 km, 18:10:29): P9M9E9 Užívám pohostinnosti CP1, je to tu super. Hurá do Cech

45 Vladimír Kramárik (550.05 km, 20:01:04): Pa9 Mb9 Ec9 som ok. Ahojte

155 Svatoslav Dočkal (548.85 km, 20:15:30): P9M8E8 Tak jsem dneska vydel medvidka nastesti se nechtel mazlit, 2x jsem pichnul nastesti jela kolem vybavena 13 tak jsem nemusel tlacit. Paradni dovolena s kolem.

36 František Kasanič (541.51 km, 20:17:30): 777 10KM CP1 MAKAM AHOJ

64 Jan Ščepán (540.98 km, 19:49:10): Pa 8 Mb 8 Ec 6

70 Jiří Vostruha (540.98 km, 20:03:01): pa8 mb8 ec5 jedu na CP1

128 Rudolf Prokš (540.98 km, 19:53:05): P4M6E8 Nejdriv si koupi v lékarne masticky a pak se jdou namazat do hospody a rika se jim extrémni bikeri.Jedu dal!

126 Michal Ozogán (540.62 km, 19:57:09): p4m4e4 zdrzel me dratek v plasti

9 Pavel Váša (540.28 km, 20:13:05): P4Mb4Ec6 Jsem totalne vyrizené, brzdy jsou nejaké hlucnejsi. Bud spina, nebo desticky

69 Jiří Baloušek (540.28 km, 20:09:28): 885 chci dojet do CP a opravit kolo

95 Karel Vostracký (540.28 km, 20:13:20): P8M8E8 Vsechno boli, ale jedem dal.

132 Kristián Fleischmann (535.00 km, 21:23:08): P5M6E5

37 Lukáš Frčka (533.98 km, 19:42:46): P8M9E9 dnes posledni 3h jedu na moral. Chci dát cp1 snad do tmy. Zítra CR

62 David Pelcl (533.91 km, 20:53:53): P7M8E7 CP 1

154 František Kejda (533.30 km, 20:02:25): P7M8E8 Dnes tezky den. Obrovske prevyseni. Ale CP1 na dohled a tim padem vsechny zakazy a Slovensko za mnou. Uz jen Ceska republika.

115 Zdeněk Zezulka (526.49 km, 19:05:47): dneska krásné výhledy. Tři technické závady na kole. Jed se dá. Budu muset navštívit servis.

3 Ondřej Klečka (524.29 km, 18:06:09): p9m9e9 dnesni cast je za odmenu po Krizne, tak si ji nalezite uzivam.uvidim, zda zdolam cp1.

66 Jaroslav Peškar (519.41 km, 18:42:37): p8m8e8 Kousek od CP1

66 Jaroslav Peškar (519.41 km, 18:42:37): p8m8e8 Kousek od CP1

89 Miroslav Šollar (519.38 km, 20:34:44): P7M7E9 zůstal jsem před zakazem, už bych to asi nestih. Žaludek furt špatný, moc nejím, není energie. Zítra konečně Morava

18 Miroslav Přibyl (519.30 km, 19:58:35): P8M9E4 po vystupu na Kriznou mi tracker a kolo zacli davat najevo,ze dal uz nechteji…Diky poradatelum a servisu v Nit.Pravne problemy vyreseny(ikdyz kolo stale „simuluje“) Takze pro tyto dva rebely a i pro vsechny hlasim,ze jsem v pohode,JESTE NEKONCIM,JA JEDU DAL…!!!

125 Stanislav Hvizdoš (519.30 km, 19:56:23): P7M9E5 Idem s 18, dnes mi nejak nohy netocili, a uz zacinaju boliet kolena.

83 Gabriela Matějíčková (514.25 km, 20:32:53): P9M9E9 Rano bloudeni, pak poprava na Kriznou a nakonec fazona a spime na sene 😉

109 Martin Písačka (514.25 km, 20:31:24): P8M8E9 Dnes dobry. .:)

113 Martin Karásek (507.61 km, 18:31:58): P8M8E9 Kolo dostalo v servisu novy stred a me se dnes jede lépe. Jeste kousek popojedu.

26 Robert Ivan Škoda (496.88 km, 20:05:57): P1M9E3 Dneska pred Kriznou tezkej pad. Asi jsou dolamany zebra, kolo moc nefunguje, a hlavne mam prasklej drzak na lahev. Myslel jsem, ze se nezvednu, ale jedu dal. Aktualne s 49, 52 a treti ted nevim. Stihl se projet zakaz, takze radost. Snad ne udu muset spat v sede…..jdu si dat pivko….

49 František Valeš (496.88 km, 20:06:11): P7 M9E9 včera i v noci chcalo dneska paráda , nádherný panoramata ,teď sedím na gauči a čekám na pivko, prostě dovča jako bejk

52 Silvie Štenclová (496.88 km, 20:05:55): P8 Mb 10 Ec 8 Nadherny den vzpominky zazitky dame veceri a sup spinkat

61 Jiří Vlach (496.88 km, 20:02:50): P6M7E6

22 Jan Švec (496.76 km, 20:25:27): P9M9E9 Dneska spis turistika na Velké Fatre, spime v Gapelu…

33 Jan Holas (496.76 km, 20:24:09): P8M9E9 vse OK ozyva se zadni cast tela

33 Jan Holas (496.76 km, 20:26:20): P8M9E9 joj ta mě bolí, horší však je, že nemáme šitíčko…

85 Jaroslav Šašek (491.91 km, 17:16:49): 307 P6M6E6 Vse OK ale dnes to nejede…

107 Anna Carlsson (481.96 km, 20:06:00): anna

108 Matthew Hughes (481.96 km, 20:07:00): Matt Hughes, fun descents today!

53 Petr Žemlička (476.87 km, 18:57:35): P8M10E8 dnes super den, snad porad jezdíme z kopce. Ve sjezdu na nas mrknul brumik

97 Josef Mikulín (476.87 km, 18:56:19): P5M9E8 ahoj,zatím nejlepší výhledy

65 Pavol Hlaváč (463.14 km, 18:21:55): P9M9E9 Vcera spanok v zdaraku na dazdi, ale bolo mi dost teplo. Dnes sa ide fajn, vystup na Kriznu dal zabrat

84 Petr Duchoslav (453.73 km, 19:04:14): P9M9E9 vše ok zítra utok na cp dnes dovolenkový den panoramata jaký svět neviděl

55 Ota Rejthar (446.43 km, 18:35:50): P3M5E5. Cesta v zaru na Kriznou a pak nekoncici sjezd. Mejte se Ota

102 Michal Tomášek (446.41 km, 18:05:17): P7M9E9 po vcerejsi vysokohorske priprave dnes bonbonek Krizna. Jinak snaha odpocivat 🙂 , udrzba kola (mycka a mazani) a taky tela (koupacka v termalech).

120 Jaroslav Drábik (446.18 km, 19:00:58): P5M8E7 Dnes som skon??l v Tur?ianskych ?epliciach. D?vidy: Rozbit? prehadzova?ka (zachr?nil ma servis otvoren? do 18.00), rozbité stehn? a rozbit? ri?. Rada: bez sudokrému m?le nejazdi. Keby niekto chcel vidie? zbl?zka ?ivého m?lara, som v penzione OAZA..

121 Jan Kalivoda (440.22 km, 19:41:24): Šichta v bahně, ale spokojenost. Tatry a Križná jsou za mnou. Rád bych se odměnil večeři v hospodě a zítra dorazil na CP1

38 Tomasz Sójka (439.73 km, 19:59:01): P8M8E8 Masywne pchanie pod gore. Uff… Ale widoki – bylo warto. Pojade jeszcze cos tam.

157 Zdeněk Martínek (423.19 km, 20:27:17):

105 Jindřich & Miroslava Prchlík & Haisová (419.66 km, 19:55:25): P5 M9 E9 dobra zprava je, ze vejs uz to na trase nebude.

30 Renata Kaničárová (405.87 km, 19:12:08): P7M8E8 Uz chapu proc vsichni rikaji: neplanuj si moc kam dojedes,stejne to bude jinak. Kriznou jsme nestihly,spime v Revucich.

159 Daša Magátová (405.87 km, 18:38:51): P7M8E8 Nízke Tatry boli pekne, trasera pozývam na drink za ten úsek čo nasledoval za ten úsek za Raztockym sedlom

10 Daniel Kříž (398.70 km, 19:31:25): P6M7E8 nasel jsem misto kde si podava ruku peklo s rajem

81 Jaroslav Šarda (398.70 km, 19:45:21): p4m4e4 Vsechny pozdravuju. Dnes jsem zpival (Je to chuze na tom svete noha mohu sine sotva prejdes jedny hory hned jsou tady jiné.

87 Jaromír Jirka (398.70 km, 19:58:45): p8m9e7 dnes jsem vysvetloval panovi u cesty ze mile je zavod pres celou republiku a dodal jsem byvalou a on odpovedel ja viem tu nasu udelal mne radost jinak asi dobry

111 Petr Hornych (398.70 km, 18:52:20): P8M8E9 z kopce na kopec. Dneska to byl brutal. Alespon neprsi jako zejzra

124 Gabriel Gašpar (398.70 km, 18:52:58): P7M8E8 celej deň s číslom 111 ideme ďalej

54 Kuba Šoustek (398.61 km, 18:46:54): P5M5E5 Pad, pomlaceny, narazena zada, bahna jak hovado, defekt, vycerpani. Vecer rest a uvidim co dale. Cau!

54 Kuba Šoustek (398.15 km, 18:52:39): Spatny format predesle sms. Asi. Pad, pomlaceny, narazena zada, bahna jak hovado, defekt, vycerpani. Vecer rest a uvidim co dale. Cau!

67 Robert Peška (364.60 km, 18:59:27): P9M9E7 ideal, a zitra dal, nebyt zakazu, byly by Revuce :-))

58 Jiří Emmer (353.79 km, 19:09:32): P6M6E8 ještě tak 5 km pak bivak

11 Petr Martínek (353.54 km, 19:41:36): P8M9E9 Trasa dnes stridave, nektere useky fakt zlomyslny. Ale vyhled na Tatry vse vynahradil. Skvely sjezd do Liptovskeho Hradku a pote kochaci jizda podel Vahu. Koleno funkcni na 95%, jedine co vadi jsou schody,cimz dekuji traserovi za tech 168 na precerpavacku 😉

98 Tomáš Wizovský (353.54 km, 19:34:46): P8M9E8 v.n.Cerny Vah super zazitek a rozhled

24 Richard Dostál (349.33 km, 18:10:55): P7M7E4 ve slejváku se mi ztratil z GPS zbytek trasy 1. 6 hodin jsem se trápil než se mi podařilo sehnat počítač a trasu nahrát. Doufám že se mi co jsem projel uložilo

123 Ryan Long (346.62 km, 21:58:00): P8M8E7 Only one crash today! Check my instagram: ryanlonguo

32 Ivo Pohořelský (343.80 km, 18:48:39): P5M4E7 dohnal mě vlk ale stále vpřed

141 Karel Uher (342.77 km, 19:53:25): P7M6E7 A slapeme,dnesni krajina,vyhledy naprosto super az na ty kopce a schody 🙂

6 Josef Schovánek (338.06 km, 19:34:27): P7M8E6 Spani v autobusove zastavce pachnouci moci a behem dne krasne vyhledy z Cierneho Vahu. Puchyre znacne fotogenicke.

1 Petr Ozogán (337.99 km, 19:36:07): 888 stale na zapad, potkavam bezva iidi. zacina me to uz zase bavit.

137 Anka Kirdajová (329.92 km, 20:34:25): P5M5E8

153 Peter Kirdaj (329.92 km, 20:34:26): P2M1E9 dnes super az na zaver som hodil tlamu, zlomene zapestie. Vzdavam zavod dakujem vsetkym drzim palce ostatnym na trati

74 Jiří Vaculík (329.47 km, 19:29:22): P3M4E8 Hlavni trasa pres hreben Nt je pěšins ba jednu botu, navic nahoru a dolu, tady se zjevně zdržím déle než bych si přál. Navic mi vypověděla službu čtvrtinaleve nohy. Holeni sval namahany pri dopadu na patu mam zakrnělý. Léta trenuji lýtka a ged dvs dny jdu pěšky pres paty a sval si ztvrdnul, otekl a zteplal. Mam co řešit. Proto kempuji včas a jdu se starat…

68 Stanislav Zárybnický (326.20 km, 18:12:20): P9 M9 E9

149 Vladimír Synek (324.39 km, 20:15:13): Pa9Mb7Ec7 Omluva za pozdni sms, pisu hned po medvedech

93 Richard Štěpánek (316.20 km, 18:04:01): 999 vlk ma rad teplo,dnes uz to vim. Vcera nas chytl dest s kroupami. Celkem vydatne prselo a celkem se ochladilo. Pro zachranu sveho zdravi jsem re poprve v tomto zavode dal do behu. Vlk to nesl tezce a pekne se ozyval. Byli jsme oba na kost promoceni a z toho usuzuji muj poznatek. Nebo,ze by mel vlk strach z rychlosti?

17 Libor Štěpán (297.45 km, 18:11:52): P7M8E8 Dnes kratsi etapa, zaskocil jsem si do Popradu pro nove botky,stare jsem rozbil na asfaltu:'(.Snad si nohy zvyknou.P.S. Vypadam jak papousek:-)

4 Zdeněk Zahrádka (289.56 km, 18:11:41): P9M9E0 Pratele, sice jsem se dneska posunul o kus dal, vzdycky s nekym, kdo mel gps, ale vicemene pro radost, jinak nechavam vcerejsi souradnice. Ranni plan na novou gps selhal, ani mistni SK kamaradi neprisli na zpusob, jak proste prijit nekde v okolnich velkych mestech do kramu a odnyst si okamzite pristroj. Nejsou, jedine na objednavku. Takze timto oznamuju konec. Uzivejte krasny pocasi a treba nekdy priste, diky 🙂

72 Pavel Pánek (287.20 km, 19:53:14): P7M5E7

136 Stanislav Erben (287.20 km, 19:51:36): P6M7E7 dnes jdeme dokud to půjde,bivak před vstupem do zakázané zóny.

144 Karel Hána (234.80 km, 19:45:20): P6M9E9 🙂

21 Aleš & Václav Procházka & Fišer (221.55 km, 18:42:02): Pa10Mb10Ec10 Vzkaz od Vaska:Odmena po tvrde drine,krasny vyhled po krajine. Dodatek od Aldy:Vaso konci s romantikou,nekecej a padluj. Bo Mile !!!

21 Aleš & Václav Procházka & Fišer (221.55 km, 19:43:31): Dnes nocleh venku u terasy chata „PORAC“

119 Michal Veber (754.85 km, 06:09:33): Končím v nové pláni.Díky všem za podporu.

91 David Pacholík (594.15 km, 10:53:39): P0M0E0 vzdavam to,zaludecni problemy

40 David Brožek (579.48 km, 11:34:46): P0M0E0 odstupuji ze zavodu ze zdravotnich duvodu

117 Christian Dietrich (579.12 km, 09:43:00): Hi Lada, I had to quit the race today due to very bad knee problems. It was about 30 km after CP1.

49 František Valeš (423.23 km, 10:57:43): Překonal jsem nejvyšší bod Križnou a odměňuji se pivkem

55 Ota Rejthar (407.22 km, 09:19:20): P3M4E4 Skusim Kriznou konce v T. Teplicich

82 Michal Urban (396.09 km, 09:15:54): F5M9E9 Vzdavam,odeslo mi koleno! Jsem kousek od zakazu na Kriznou v Podsuche. Pristi rok jsem zpet! Diky,bylo to famozni!!!

56 Pavel Přibyl (389.89 km, 09:30:11): bohuzel musim koncit. Telo a ani kolo to do pulky neda..k tomu mam jeste strevni potize.. Jen je mi zahadou, ze hlava by jela. Diky moc za podporu!!!

108 Matthew Hughes (385.19 km, 00:22:07): Matt Hughes pushing bikes in thin the mud with Anna C