7. DEN - 9. 7. 2016

V noci přes Slovenské zázemí prošla bouřka. Naštěstí jen okrajem. To lídr závodu byl na tom mnohem hůř. Nocoval přímo v jejím epicentru. Doufáme, že si dokázal najít dobrý úkryt.

Dnes hned ráno projel CP3 Štěpán Stránský, nezdržel se ani 20 minut a pokračoval dál. Vypadal o něco líp než Radek Musil. On tu jel ale večer na konci těžkého dne, Štěpán hned ráno po odpočinku.

Dopoledne probíhá zásobení CP3 pitnou vodou i vodou na chlazení, dalšími pivy a nealkem.

Před polednem se objevuje třetí v pořadí Michal Veber úplně zničený. Jen těžce vyjíždí po louce pod oblouk Craft, tam pouští kolo na zem a vypadá, že ho bude následovat. Ještě ve finishi 500 byl nabitý energií a optimismem a teď přesně obráceně, že skončí. Dnes ráno už měl napsanou sms, že vzdává, ležel hrozně dlouho na louce a prst na tlačítku odeslat. Nakonec to neudělal, ale hluboká fyzická i psychická krize evidentně stále trvá. Legenda prvních tří ročníků Přéma Kubín (jako jediný ve všech těchto ročnících dokázal dojet celých 1000 mil, a to ještě na pivo a rum) si vzal Michala stranou, v jedné ruce tradičně pivo, ve druhé rum. Za chvíli se Michal vrátil jako jiný člověk. Přéma s rumem je lepší než psycholog!

Michal se ráno potkal s Petrem Tichým, který na tom byl podobně a chtěl skončit dokonce už na „pětistovce“. Tady ale místo Přémy s rumem nebo psychologa zafungovala manželka, která mu sdělila, že má na chatě návštěvu a že je tedy úplně plno, že se nevejde, ať pokračuje.

Po nějaké době za Michalem přijíždí konečně i Petr. Vypadá zdevastovaně stejně jako Michal. O skončení ale nemluví. Nemluví vlastně vůbec.

Závodníci v takovémhle stavu nejsou na Mílích výjimka, často se dostávají na úplné dno. Ale to je vlastně ten nejvíce očišťující stav. Na předních místech to ale úplně obvyklé není, tam jedou lidi spíš na vlně endorfínů a adrenalinu, které tyhle stavy přebijí nebo aspoň tlumí. Oba dva jeli i vloni a oba překvapili všechny i sebe samé neskutečným umístěním. Petr třetí a Michal pátý. Praxe ale už mnohokrát potvrdila, že druhý ročník bývá pro závodníky psychicky často těžší než ten první. Oba se posunuli do pozice favoritů a mají možná od sebe větší očekávání. Navíc často si druhoročáci podvědomě myslí, že když už to jednou dali, že to dají v pohodě znova a hlavou pak na utrpení nejsou úplně připraveni. Nebo to prostě přetáhli v první polovině a teď splácí dluh. Důvodů může být víc, ale tenhle jev je velmi častý.

V poledne se nám Štěpán ozývá znova telefonem a vyděšeně hlásí blízké setkání s medvědem na konci Strážovských vrchů. Toto upozornění na obezřetnost ihned odesíláme dvěma jezdcům za ním a do centrály, aby ji hromadně poslali ostatním závodníkům. Medvěd je noční šelma, proto je při závodě omezení jízdy a bivakování ve slovenských horách v noci. Nicméně setkání s medvědy nelze vyloučit ani přes den a přihodí se to několikrát každoročně.

Odpoledne přijíždí německý účastník Kai Uwe. Jede skvěle a dlouho viditelný kopec k CP3 vyjíždí nejrychleji a poměrně v pohodě. I on ale vypadá dost unaveně, ale ne zlomeně. Je pevně rozhodnutý dojet až do Nové Sedlice. Přisedává si ke stolu z palet a vychutnává si jako na všech kontrolách Bernarda. Pak ještě jednoho, pak Lauko Aloe Vera a Pepsicolu. Trochu povídáme. Na kole jezdí asi deset let, před tím hrál aktivně fotbal. Nadšení ze závodu už z něj tak nedýchá jako na první kontrole, překrývá ho znatelná únava. Závodníci toho mají opravdu až dost, a to letos panují optimální podmínky.

Přes den nám přichází zprávy, že Pavel Johanides zlomil někde v Jizerkách za CP1 za Hejnicemi koloběžku. Nikdo ji ale nedokázal svařit, tak se s ní doplahočil až do Harrachova a kupuje novou. Zítra vyrazí dál s novou koloběžkou i s novou nadějí. Bude chtít stihnout celou trasu až do Nové Sedlice v limitu cíle F1000, tedy do 23. 7.

Zvláštností slovenského checkpointu bylo, že nikdy nestál na stejném místě a otec těchto CéPéček Slovák Pavel Chrenčík na to byl náležitě hrdý. Nyní je kontrola poprvé stejně, jako byla před třemi lety. Další tradiční organizátor CP Sk Víťa Huspenina si vzpomněl, že pro opozdilé mílaře při balení zahrabal v lese piva a poslal jim souřadnice, aby se mohli občerstvit. Šel místo zkontrolovat, našel prázdné lahve a jednu plnou. Přinesl tedy najitý poklad a všichni rozhodli, že večer se slavnostně archivní Bernard otevře a vypije u táboráku. Doufám, že osazenstvu neprojde pivo trávicím ústrojím moc rychle a že nezaplní ručně vykopaný záchod ještě před příjezdem dalších závodníků.

Nyní navečer se přesouváme dál a setkáme se s jedním z partnerů závodu. Noc plánujeme ve Velké Fatře pod Križnou na Kralově studni: Tedy pokud se nám tam podaří vyškrábat s naloženým Transitem a přívěsem. Ne vždy se nám to povedlo.

Náčelník Jan Kopka a Yvona Kotyková, bagážní Transit někde kolem Previdze

Zpráva z CP 3 u Trenčína

Dnešní den začal na našem nově vystavěném CP3 brzy. Většina pravda vychrupovala až do devíti, ale Přemek držel už od časné čtvrté hodiny stráž, zda už nejede druhý v pořadí Štěpán Stránský. Připomínám, že Radek Musil byl na CP už v pátek odpoledne. Štěpána ale v noci zastavil zákaz pohybu po lesích.

Přemek čekal, čekal, rum se začal ohřívat vycházejícím sluncem. Je pravda, že se tady čeká moc fajn, díky krásnému výhledu do údolí. Dočkal se až v půl osmé, kdy mohl klasicky s rozpřeženýma rukama, v každé lahvinku, Štěpána přivítat.

Během dne se postupně dostavěl celý areál CP3 včetně luxusného záchodu, načež se odpoledne zvedl vítr a strhnul některé části zázemí k zemi. Ale co. Postaví se zase až přestane fučet a pivo se chladí ve vaničce.

Postupně přijel ještě Michal Veber, taktéž řádně uvítán, Petr Tichý a Kai-Uwe. Ten odjel do temných lesů v 17 hodin a od té doby nikdo na obzoru.

Takže jdeme opékat klobásy.

V.

Zpráva z Nissan Patrol – fotografové

Ráno sme sa zobudili v CP2, kde po skvelých raňajkách sme rozhodli plán na dnešný deň. Michal odštartoval priamo od CP2 a smeroval proti trase, aby vystihol pretekárov smerovacím do CP2 od Smreku. Anna a Daniel naskočili do Patrolu, spolu sme prv išli hore na Dlouhe Stráné Horní. Anna vystúpila s Patrola pri peknom počasí a tak sa videla hore ďalší kilometer k vodnej nádrží. Za tým sme smerovali dole kopcom na Skrytek, kde neočakávané sme sa stretli s zavretou branou, ktorú náš GPS neprehliadol. Po 30 km, sme konečne došli na Skrytek, kde Daniel vyrazil na bicykli proti trase, aby vystihol pretekárov smerovacím do CP3. Daniel dnes prešiel okolo 50 km trasy a Michal okolo 40 km, ale fotiek majú určite 5 násobné. Vendula ostala v areáli CP2, kde fotila pretekárov a medzi tým si čítala články vo Maxim časopise, o ktorých nám určite večer porozpráva. Po ceste späť na Dlouhe Stráné Horní som dostal SMS správu od Anni, že si mam pohnúť lebo hore strašne fúka a sa ochladilo. Takže, pri návrate na Dlouhe Stráné Horní sme spolu pofotili par pretekárov vo silnom vetri. Po rýchlom občerstvení v CP2, Vendula nahradila Annu, ktorá ostala fotiť v CP2. Vendula a ja sme vyrazili na Smrek s Patrolom. Po drsnej lesnej ceste, čerstvo zničená po ťažbe sme rozhodli zaparkovať Patrol niekde na kopci a prejsť tých 5,5 km peši po Smrek. Natrafili sme iba na štyroch cyklistov, ale prechádzka aj tak bola skvela, pretože po prvý krát som mal príležitosť vidieť tu prírodu s uhla turista namiesto uhla šoféra v terénom aute, a tiež som sa dozvedel, že Venda je dosť vtipná a v pohode, ale podobne pocity mam o väčšina ľudí, ktorých stretávam počas pretek, a preto sa teším aj keď píšem report tesne pred polnocou v sobotu večer.

Peter Bujňák

Zpráva z CP 2 / F 500 v Jeseníkách

Někdy kolem půlnoci došla na CP2 krátká bouřka a po ní zima, která vydržela i celý další den.

Ráno odjíždí závodník, který trochu váhal, jestli neskončit u nás v cíli 500. Nakonec se s trochou povzbuzení odhodlá, sedne na kolo, opře se do pedálů a se zabručením „tyvole já sem debil“ vyráží na trať. Přejeme mu šťastnou cestu do cíle.

Během dne přijel závodník, kterému v samoobsluze prodavačka po zjištění, že jede „ten závod na tisíc mil“ dala chleba, který měla pro sebe, s konstatováním, že manželovi bude muset stačit chleba z mrazáku. K některým lidem kolem trasy závodu ale osvěta ještě nepronikla. Podle vyprávění dalšího ze závodníků, jej nějaký pán šel ukázat bráchovi se slovy: „Ráno tu byla nějaká závodnice, ale brácha mi nevěřil, že by někdo mohl jet takovou kravinu.“

Nejpopulárnější vymožeností CP2 byla dneska jednoznačně sprcha, i když restaurace statečně sekundovala, následoval trávník a někde v pozadí se krčil servisní stojan. Dnešek byl spíš dnem odjezdů než příjezdů a tak nám na noc zůstalo pouhých pět borců.

Za team CP2 Martin

PS: Balík přestal zvonit.

Zpráva z CP 1 v Jizerských horách

CP 1 žije. V noci dorazila žijící legenda Petr Ozogán. Konečně viděl, jak funguje otevřené CP. Tvrdil, že už to jednou zažil, ale my mu nevěříme. Zbytek večera jsme s úžasem sledovali nekonečnou ústní hygienu chodkyně Lady. Poklidnou atmosféru ospalého letního dne rázně ukončil příjezd Pavla Chuchmy a jeho synáčků. Po odhození kol nastoupili kluci k přátelskému fotbalovému utkání s dobrovolníky z CP 1. Je vidět, že traseři by příští rok měli trochu přidat 🙂

Motto dne: bez komentáře

SMS od závodníků

SMS od závodníků

37 Radek Musil (1302.28 km, 19:20:43, P9M9E7): Slatvinske. Dneska to bylo narocny. Dlouhy spanek v chatove osade na seniku a rano budu pokracovat

161 Štěpán Stránský (1259.15 km, 21:57:23, P9M8E3): kralova studanka sorry za zpozdeni se sms je tu spatny signal. Stred na kole opet v prdeli! Dnes jelen, medved a rys.

119 Michal Veber (1211.46 km, 20:15:03, P9M9E9): Zdarec.Víc napíšu pak.Valim před fatru.

119 Michal Veber (1211.46 km, 22:32:14, P9M9E9): Dneska rano krize jak svina.Kolena na srajdu,achylovka tez.8km za 4 hodiny rano,neslo slapat,chodit.Pisu sms ze koncim.Sedim hodinu s telefonem v ruce,brecim ze nechci skoncit a nemuzu se zvednout.Jeste ze jsem to neposlal.

119 Michal Veber (1211.46 km, 22:41:13, P9M9E9): Pak nejakym zazrakem na to sednu a jedu.Musim aspon na cp3 je tam prema ze lhoty.Doplazim se tam dam sadu to je pivo a rum s valim dal.Tak krasne sei jelo i pres ty podelane strazovske vrchy.Doficim do turcianskych hledat ubytko bo pry macky lozi i do mesta.Nikde nic a pak se me pani pta co hledam v 10 vecer.Kdyz ji to vysvetlim,bere me domu.:-)Takze jdu spat do postele ale ne s pani.:-)No neni to krasa a to jsem chtel skoncit.

3 Petr Tichý (1210.83 km, 21:22:44, P9M9E9): omlouvam se za zpozdeni, pod Magurou jsem pichnul zadni kolo, to me zdrzelo, pak jsem bloudil po lese a pak neco sezral z ty bedny na Magure a nemohl se zastavit :-), diky

131 Kai-Uwe Lehnung (1162.03 km, 19:57:08, P7M9E6): Heute bisher schwerste Etappe, halben Tag nur geschoben, sonst alles i.o.

15 Michal Laifert (1124.74 km, 19:51:48, P5M5E5):

15 Michal Laifert (1124.74 km, 19:58:03, P5M5E5): Jsem cca 20 km od Cp3, ale jestli chapu pravidla spravne, tak uz tam nesmim. To je na prd. Dnes dva pady-boli me narazene koleno a na prednim kole mam osmu. Jsem nesika.

11 Dalibor Bek (1107.97 km, 19:59:45, P9M9E9): Perave jsme na hranici . Dnes CP3

82 Martin Olejník (1107.97 km, 20:01:31, P7M7E4): posilam velky dik na cp 2.5 🙂

76 Jan Tyxa (1107.87 km, 18:22:22, P7M8E7): HURÁ NA MEDVĚDY JSEM V SK.

119 Michal Veber (1099.98 km, 22:41:59, P9M9E9): .Jinak diky moc vsem za sms moc mi to pomaha.Zitra fatra,tatry.

109 Uwe Mosig (1085.64 km, 20:17:37, P9M9E9): nach einer gewitternacht auf einem picknick hockend, gings heute erst mal bissl schwer los. Nach paar espresso und in diesem geilen bikerevier beskiden krieg ich das dauergrinsen nicht mehr aus dem gesicht !!!

16 Jakub Zajíc (1080.26 km, 20:05:09, P7M9E8): V noci rychlá a intenzivní bouřka, vše durch vč. spacáku. Usušeno během jízdy. Pohodové Hostýnské vrchy umocněné velmi milým setkáním s chlapíkama z minulých ročníků na podpoře před Vizovice mi. Teď dosti nekonečné Vizovické vrchy.

20 Miroslav Franěk (1061.06 km, 19:00:53, P9M9E9): dnes dalsi defekty stav stale 999 a diky za podporu taboru pred vizovicema

68 Ondřej Svoboda (1060.21 km, 19:19:44, P3M3E3): ahoj,jsem ve Vizovicich a nikde ani slivka,tak jedu dal.Dnesek byl moc peknej,takovej za odmenu na rozloucenou s cr casti,uvidime co bude za parady na druhe strane

126 Adam Sluka (1048.06 km, 19:55:04, P8M8E8): Doufam, ze rolnicka odradi nejen medveda, ale i vlka… Dnes paradni pocasi, snad vydrzi…

55 Milan Jílek (999.31 km, 19:37:22, P2M3E5): traser useku 165km pred cp3 me nas… Trasovat mista z posledni houbarske vypravy v miste,kde neni signal GPS ani cesta mi pripada jako uchylnost.Zavod snad neni soutez traseru kdo najde vetsi bordel, bahno nebo polom. Cestu jsem hledal 1/2hod a nenasel!

111 Josef Krátký (993.86 km, 19:47:26, P4M3E8): Hranice na Morave,dnes 165 km,posledni km jsem nedaval,bolest kolene,zitrek bude klicovy.

29 Blanka Nedvědická (978.00 km, 19:08:14, P6M9E9): . Po vcerejsim prujezdu Jeseniky a dnesnim vyjezdu na Dlouhe Strane dnes narocnejsi den. Mezi cyklisty neni tajemstvim, ze pri dlouhem sezeni v sedle mze i pri dobre peci dojit k: a) otlaceni b) opruzeni c) abcesum. Problem se nevyhyba ani cyklistkam. Kvuli c) davam hodnoceni fyzickeho stavu o stupen niz. Otekla kolena po celkem 6 operacich uz prestala bolet, rovnez pohmozdeniny po ctvrtecnim padu. Zitrejsi plan CP3.

153 Tomáš Minařík (978.00 km, 19:08:37, P9M9E9): Vcera po dojezdu do CP2 dost velka psych. i fyz. krize. A vecer mi pipla podpurna sms od Svate Bozaka. Dnes rano jsme si psali a hodne mne to povzbudilo „Telo zvladne to co hlava chce“ Dekuju moc Svato. Pak pri hodne narocnem stoupani terenem na Dlouhe strane mi hodne pomohl hovor s moji zenuskou Magdickou. Dekuju milacku :-* Take chci podekovat vsem co mi pisou sms na mobil, fb, nebo na stranky zavodu. Sice nemam net, ale Magdi mi vzdy vsechno precte. Dnes to celkem jede, zitra snad CP3

30 Peter Kukučka (977.15 km, 19:27:07, P6M8E7): dnes to bolelo,trocha kriza..este skusim trocha potiahnut..hlava chce ist dalej tak nalozime telo na bike a ficime..

105 Jindřich Prchlík (977.15 km, 19:26:45, P8M8E9): ze Strani dolu kosa i v palcakach, pak dlouhe trapeni, ktere se dost vyleprilo ve Dvorech v restauraci.

32 Jan Hába (965.25 km, 19:52:43, P9M9E9): Zacina se mi tu libit. Dnes asi co to pujde…

2 Ladislav Žilík (965.21 km, 19:53:19, P7M8E9): Dneska fajne, pojdem do tmy a niekde to zalomim. Zdravim vsetkych.

113 Marek Biller (965.17 km, 19:58:15, P9M9E7): zapomenuty batoh na Stranich, moc rumu, malo penez, vsechno jeste daleko…

57 Štefan Pinčák (954.57 km, 19:58:30, P7M8E9): Dnes som si asi vybral dololenku. system sa nevedel nakopnúť….potiahnem čo sa bude dať:)

65 Dano Ralaus (954.57 km, 19:54:27, P7M9E9): Da sa, ale moje telo ma nebude mat rado…

8 Katarína Ludvíková (916.37 km, 18:09:31, P9M9E9):

19 Petr Dragoun (916.37 km, 18:09:02, P3M9E4): dnes total krize ale musím makat kdyz jsem sledovan i v zamori

78 Václav Petřík (916.37 km, 21:50:58, P4M6E7): bez vody – Motal jsem se v lese jak madar v kukurici, zachranila me az Ladinkova Studanka Vaclav

78 Václav Petřík (916.37 km, 22:09:39, P9M9E9): vodafone je v techto mistech tragicke!!! Vaclav

81 David Janouch (916.37 km, 18:11:40, P8M8E9): Ahoj, díky všem na Bydzovsko kdo mě sledujete a fandite. Bolí mě koleno, ale jedu dál. Hokl-club jede!!!

94 Rostislav Kubný (916.37 km, 18:13:35, P5M5E5):

22 Jakub Dvořák (916.34 km, 18:17:31, P8M8E7): tavím asfalt!

108 Tomáš Trávníček (916.34 km, 18:27:29, P3M2E1): Dnes mám navíc další bolístko, zánět šlach na levé noze:-(

73 Milan Čulák (894.41 km, 19:10:20, P1M3E6): Unava, nevim co psat

40 Rostislav Kneisl (893.82 km, 19:24:42, P2M7E6):

40 Rostislav Kneisl (893.82 km, 21:19:58, P2M7E6): totální krize dnes, ale kolo je opet funkční…dojel jsem jenom na Moravku->restart

79 Jan Hovorka (885.75 km, 20:15:40, P9M9E9): Salto mortale do baziny primo pred fotografem, co bych neudelal pro dobrou fotku, jedu do Moravky.

156 Milan Sunkovský (877.76 km, 19:35:12, P7M7E8): . Pokračuji…

139 Radek Zitta (877.74 km, 19:28:34, P8M8E8): Ode dneska mam o dve koule navic, tyhle jeste cinkaj :-). V Koutech jsem koupil retez. Vymenim ho za ten, co uz me 4dny zlobi.

97 Milan Chára (872.69 km, 19:51:52, P8M9E7): Dnes dalsi moc hezky den.Rano na Krajicaku bylo primo kouzelne,skoda ze nevezu kvalitni fotak,tak jsem fotil pouze mobilem.A to jsem se zarekl,ze fotit nebudu.Spanek parada na zastresene verande jedne chatky v D.Morave,takze nocni bourka preckana bez uhony.Jedu dal.CEST!

98 Robert Klepl (862.58 km, 19:44:03, P1M8E6): dnes uz nejde,spanek v bource taky nic moc.ale tlacim dal

99 Aleš Plíhal (862.58 km, 19:52:25, P5M5E6): Cp2 za mnou valachy predemnou,všem doly za podporu

33 Radim Kotlaba (861.69 km, 19:23:28, P6M6E9): Jsem na Dlouhych stranich, pekne fouka, pulka byla zdolana, uf, uf, jinak kolo dostalo wellness vcetne retezu, jedu dal, snad budu mit motivaci.

114 Libor Matoušek (856.34 km, 20:53:16, P7M9E8): Technicke problemy vyreseny a achilovky se take zacinaji umoudrovat. Pohoda na cp2 a mnoho smisenych a silnych pocitu, kdyz jsem vyrazel na druhou pulku.

27 Libor Pavlíček (855.11 km, 19:50:02, P8M9E8): stale stoupam, vedel jsem, ze bude duvod, proc se mi z cp nechce

28 Tilo Arnhold (855.11 km, 19:45:52, P7M7E7): vse dobry.

58 Zbyněk Dráňa (846.22 km, 20:51:04, P7M8E8): Cp 2 zamnou zitra se tesim na moravu .

31 Marek Polách (828.54 km, 19:15:08, P8M9E6): Muj milovy pribeh zacal v r.2011.Byl jsem na Smrku. Koncim na 500.Bylo to krasny.1000 v loni letos 500.Tak nektery dalsi rok opet. Diky vsem za podporu.Stesti ostatnim na trati.Marek

34 Štěpán Hejtmánek (828.54 km, 19:16:42, P7M8E7): F500 davame pivka a rano jedem dal… 😉

36 Miroslav Gebauer (828.54 km, 19:04:18, P6M6E8):

46 Miloš Krása (828.54 km, 19:03:36, P8M9E9): po ranni krizi vse ok. Super zazemi na cp2. Zitra dlouhe strane.

75 Karel Kočiš (828.54 km, 19:54:17, P5M9E9): ahoj z cp2. Dnes to bylo dost tvrde. Ani nebudu psat v jakem jsem stavu mysleli by jste si ze kecam. Dnes zustavam na cp.

132 Jan Tomek (828.54 km, 20:58:09, P9M9E9): FINISH 500, koncim, poslednich 500km problemy s achilovkou, nechci si ji uplne dodelat, diky, bylo to fajn

12 Lukáš Staněk (828.52 km, 18:18:57, P5M8E7): Ahoj. Dnes jsem dojel do CP2 – cile trasy 500mil. Tady koncim ze zdravotnich duvodu. Vsem diky za podporu! -LS-

49 Mojmír Novotný (828.52 km, 18:44:26, P0M0E9): CP2, pro m? fini?….od ?tvrtka problémy s leva?kou (karp?ly?), a hor?? se to…je mi l?to druhé p?le, docela mi to jelo…i tak to st?lo za to, byla to zase ??asn? proj???ka :-). D?ky v?em a t?m co m??ou pokra?ovat a? to jede! Ahoj mojm?r

49 Mojmír Novotný (828.52 km, 23:23:30, P0M0E9): tak jeste jednou, bez diakritiky: CP2, pro me finis…od ctvrtka problemy s levackou (karpaly?) a horsi se to…je mi lito druhe pule, docela mi to jelo…i tak to stalo za to, byla to zase uzasna projizdka 🙂 . Diky vsem, a tem co muzou pokracovat at to jede! Ahoj mojm?r …kazdej kopec m? konec…vetsinou nikdy tam, kde bys chtel… ..myslim, ze to plati nejen pro mile, m

145 Petr Novák (828.52 km, 19:22:36, P5M8E8): Telo konecne zacalo spolupracovat, pochopilo, ze odpocivat se nebude a regeneruje v zaprahu. Vyjizdim z CP2 pojedu do tmy a pak nekde zakempim.

23 Ondřej Plhák (828.42 km, 19:11:39, P9M9E9): Finish,muj cil! CP2,koncim. Zjistil jsem ze:“I laskyplne slunce umi byt tak studene ze i vira zamrza,ale nadeje vse brobouzi!“ Vracim se zpet k MT rodine! Diky Misce,Michalovi,Hance,Ondatrovi,Koprovi za podporu a Messengerovi a Stepanovi za castecnou spolujizdu! Vsem 1000karum peknou a bezpecnou jizdu! Kopko diky (ty stromy jsi kacel ty vid:-)

88 Matěj Vrbka (828.28 km, 18:40:31, P7M8E8): dnešek dosazen cp2. Další cil donutit hlavu ze nejsem v cili ale vpulce

100 Petr Jedlička (814.88 km, 19:52:05, P2M2E4): Jedu do cp2. Vse O.K.

47 Tomáš Klapka (809.80 km, 18:52:24, P3M7E9): Paprsek, mazem na cp2..zdravi Klapa

132 Jan Tomek (809.80 km, 18:52:11, P5M6E9):

120 Jan Beka (779.20 km, 19:21:29, P7M9E8): Zatim jsem videl zajice,kunu,jezevce,srnky a spoustu oci ve tme,ale uz se tesim na medveda!Prej je budem lakat rolnickama. 😉

95 Karel Vostracký (773.12 km, 18:36:27, P9M9E9): Krasna priroda. Dekuji panovi z Ceskych Petrovic. Super servis.

63 Jaromír Jirka (769.72 km, 20:02:46, P8M8E7): krasne rano v stolovych horach a zima v orlickych jsme pod kralickym sneznikem a boli me p….

63 Jaromír Jirka (769.72 km, 20:04:26, P8M8E7): krasne rano v stolovych horach a zima v orlickych jsme pod kralickym sneznikem a boli me p….

121 Václav Tutsch (769.72 km, 19:17:49, P8M8E8): ahoj všem, Dolní Morava! Orlické hory v totálním větru a silene zime, hnusná klobása na Hanicce, ale zitra snad FINIS 500, držte palce!!! Jedeme společně s 122 a 063, hodně mě zlobí GPS! Dík.

122 Vladimír Grusman (769.72 km, 19:07:00, P6M5E5): dnes prozito stredoveke pravo utrpne, zima, teplo a horici prdel. Zitra CP 2 a hura na Dlouhe strane.

86 Pavel Matys (763.68 km, 18:04:26, P5M7E9):

43 Antonín Valeš (757.18 km, 19:16:12, P3M3E8): Mam dost .

26 Roman Kegl (755.57 km, 19:59:30, P4M4E4): ZITRA V CP2

60 Jiří Vlach (714.96 km, 19:31:32, P2M4E4): ptali se me co to je 1000mil rekl jsem ze zavod on se na me podival a rekl -vy ale nezavodite kdyz na vas koukam.

128 Rudolf Prokš (714.96 km, 19:31:24, P2M3E7): dostal jsem boruvkovy kolac spad jsem jenom jednou dnes krize potrebuji se vyspat

9 Michael Dedinský (709.29 km, 20:08:47, P8M5E8): noha boli stale, uz jsem jak pojizdna lekarna. Nenecham se ale zlomit a po dopsani povinne sms valim dal… Drzte palce.

21 Josef Horák (709.29 km, 20:11:42, P9M9E9): Dnes celkem dlouhy den. Od 5ti rana nonstop jizda zvjednou pauzou na jidlo. Dohanime ztraty. Zitra konecne CP2. Koleno nepolevuje ale uz se neni naco setrit. Jedeme jeste dal co to da. Ztnm ahojky zdravim vsechny.

51 František Kasanič (709.29 km, 20:04:48, P7M9E6): Dnes OK.ide sa dobre. zajtra cp2. čaute

35 Štefan Vanický (702.42 km, 20:00:47, P9M9E9): Ozvem sa este ked skoncim cestu dnesnu

149 František Boudný (702.38 km, 19:09:42, P7M9E5): V povinne vybave mely byt ksandy na kolo. Lepe by se tahlo. Zitra ende. Zdravim vsechny 😉

157 Jan Veselý (702.38 km, 19:12:31, P9M6E9): Franta:“nefunguje mi navigace, vede me z kopce po asfaltu“ Pro milare za nama: super snidane v Hodtelu v Teplicich naproti Rockpointu u trasy za 65,- i s palacinkama B-) Jinak bikovani v Adru a v Orlickejch je nuda, trasa hnusna a bez obcerstveni. 120k do F500! Zitra!

151 Zdeněk Sedláček (691.75 km, 19:53:40, P9M9E9): Tak zitra 1/2

74 Martin Čuba (687.94 km, 19:43:40, P8M8E9): Dnes budicek ve 4h30. Jeste chci cca 2hodky jet. Zitra musim dat CP2, i kdybych nevim co.

4 Adam Bobrik (687.66 km, 19:46:30, P7M6E9): Ak zajtra bude fucat, asi ma porazi. Dnes do polnoci, zajtra musi padnut CP

14 Jan Václavíček (687.66 km, 19:50:15, P5M5E7): nadavam cim dal vic 😀 BOLI ME nohy jako nikdy.

67 Ondřej Sopůšek (687.66 km, 19:45:51, P8M9E9): Polské louky už nechcu v životě vidět. Teď vyjídáme Masarykovu chatu od zásob a ještě snad kousek popojedem.

112 Kamil Němec (687.66 km, 19:39:57, P7M7E5):

148 Zdenek Michálek (687.66 km, 19:41:43, P9M9E9): jsem na Masarykove chate.jeste asi popojedem jinak dobry 🙂

142 Radim Červinka (662.12 km, 19:55:13, P8M9E8): kolo jede super, telo az na par drobnosti ok (namozene koleno, narazeny prst, unavena achylovka, 3stehy na noze od prevodniku 🙂

152 Adam Havriluk (662.12 km, 20:05:16, P7M9E7): koleno koleno prdel prdel koleno koleno ta svině pořád kouše……A.

38 Tomasz Sójka (658.68 km, 20:24:22, P8M7E7): W sumie nie narzekam choc czesto mialem nogi jak z waty. I jeszcze inne dziwne zachowania. Ale nie oczekujemy tu normalnych?

116 Vojtěch Jaroš (656.25 km, 19:16:16, P4M6E8): jeden odolný zelený foťáček Mjú 3000 leží někde za lomem Královec po Rybníček, už se mi to jednou stalo ve Skotsku, přišel po půl roce. Za to jsem našel cykl. brýle.

141 Tomáš Zuzaňák (653.97 km, 18:31:11, P9M9E9): prespim tady a zitra uvydime, schylovka boli jak svyna:))))

62 Adrian Baskerville (652.73 km, 18:11:10, P7M8E7): Looking for bivouac spot. Good day. All well

87 David Rus (633.71 km, 17:59:04, P4M9E9): Dneska křeče v lytku, bolest v kolenech, ale jedu dal. Pokracuji do noci.

90 Tomáš Kratochvíl (633.71 km, 18:03:07, P9M9E9): Dnes bylo krasne parta drzi, pojedu co to da, aby princezna neremcala, ze sem se zdrzel 🙂

136 Karel Kratochvíl (633.71 km, 18:04:42, P8M8E8): Slape to fajn. Pokracujem dale. Drzte palce, blizim se pulce.

155 Zbyněk Lev (633.71 km, 18:04:26, P6M9E6): standard, slapani jidlo, bolest vseho mozneho. Do tmy ,dal ???

41 Paweł Kraczmar (625.47 km, 19:22:58, P6M7E9): Wczoraj kontuzja. Tel. po porade, masaz i dzisiaj noga jak nowa. Dzieki Seba! Rano zakup okularow – udalo mi sie zgubic juz 2 pary – potem spacerkiem pod gore 🙂 Moze jeszcze ze 2h pociagne i spac, gdzie wypadnie.

123 Sláva Morávek (597.37 km, 20:08:20, P7M9E7): Baterie dobře nabitá navigace fungovala, a cesta byla konečně pro cyklisty a ne pro cykloturisty. Tomu odpovídají i dnešní kilometry. Sláva Morávek

115 Anna Őrsi (597.19 km, 19:52:33, P8M9E2): Hi, lightnings, rain at night, but i found a shelter. Snezka, cp9 done. Anna

71 Pavel Kropáček (596.44 km, 19:33:56, P7M7E6): Jedu jeste dal at natocim aspon usmudlanou 100.

133 Martin Kolář (594.32 km, 19:25:19, P7M7E6): Jsem v Kralovci, Krkonose konecne za mnou. Daly zabrat me i destickam – asi za chvili budu muset dat nove. Kam dojedu, nevim, uz nic neplanuju, protoze do toho vzdycky vleze nejaka Kopko pakarna…:-)

25 Marie Kronková (588.42 km, 20:03:00, P6M3E8): Dnes nic moc. Krkonose nezapomenu.

80 Helena Hnátová (588.42 km, 18:39:30, P2M3E8): Zdravotne blby.jsem v Zacleri,uvidim co zitra.vsem moc dekuji za podporu.jdu chrapat.Heluna.

137 Lukáš Konečný (588.42 km, 20:06:03, P7M3E8): dnesni prejeti KRNAPu bylo na hlavu. Z Vyrovky jsem uvaril brzdy, krve by se ve me nedorezal… paky az na doraz a kolo zrychlovalo, nevedel jsem do ceho to pustit, pomohla chladna hlava a proto bez uhony. Spanek v Zacleri a rano pokracovani a snad lepsi 🙂

124 Jan Vlasák (568.05 km, 18:53:09, P8M8E8): Po vcerejsim stresu kvuli lijaku v pustem lese po 20 hodine dnesni vecer vyzera lip.

50 Jaroslav Gažo (565.18 km, 18:44:38, P5M5E5):

5 Grzegorz Leśniak (561.06 km, 19:57:29, P9M9E9): samopoczucie zdecydowanie leprze jak wczoraj czyli ok, rower spisuje sie super. Przepiekne widoki i bardzo strome i dlugie podejscia. Jade dalej na przelecz okraj. Pozdrawiam Grzegorz

160 Tomáš Poláček (561.06 km, 19:54:47, P4M5E7): Dobrej trenink na Beskydskou sedmicku, dnes jsem mnohem vic chodil nez jezdil a nektery ty kopce byly priserny. Do soumraku se pokusim opustit Krkonose.

17 Libor Štěpán (552.68 km, 18:24:21, P8M9E7): Rano Jizerky,ted Krkonose,chtel byt nocovat na Pomezkach

53 Pavol Hlaváč (547.78 km, 19:36:07, P9M9E9): Vcera som zabudol vyzdvihnut baterky na CP1 😀 ale nevadi, vydrzia 2x dlhsie ako som predpokladal. Dnes pesia turistika cez Krkonose

127 Petr Hornych (547.20 km, 21:08:48, P7M8E9): dneska z hejnic to slo. Pres singltrek to byla dvojita zabava.:-) tlacim kolo na vyrovku. Super panoramata.

85 Jan Kubík (544.73 km, 19:15:54, P9M9E5): Dalsi neskutecna krize prekonana. Ted uz s usmevem smer Vyrovka, od pondeli jsem se lip necitil :))))

144 Zdeněk Martínek (541.73 km, 19:03:37, P2M5E7):

69 Lada Vafková (532.23 km, 18:22:56, P8M8E9): Dneska lezeme jenom do kopcu, tak to brzo zabalime, at si taky odpocneme 🙂

96 Jakub Konečný (532.23 km, 18:21:40, P8M8E9): Hreben Krkonos vypada luxusne, ale dava zabrat.

1 Petr Ozogán (531.61 km, 18:56:27, P7M7E7): Krkonose davaji zabrat, obcas uz dumam, jestli bylo to kolo dobry napad. M7P7E7

135 Ivan Pelikán (531.61 km, 19:00:25, P8M8E6): Jedeme směr Špíndl a co kam to bude dál,se uvidí

150 Vladimír Synek (531.61 km, 18:59:32, P5M8E8): , spime asi ve Spindlu. Za dvorackami ztracena navigace, Ivanem-135 nalezena. Huraaa, jede se dal.

147 Petr Lavický (521.72 km, 20:05:02, P5M5E5): zapad slunce na Snezce uz nestihnu tak dam bivak na Vosecké a proto ze je nocleh se snidani tak nestihnu ani vyhod:)

130 Pavel Johanides (513.72 km, 20:36:16, P7M8E0): Dneska klekla kolobka zitra jestli to dopadne nova.

102 Ireneusz Matusiński (482.05 km, 19:40:06, P7M9E9): Śpimy w Lazne Libverda. Dzisiaj zaliczyliśmy CP1 w 6 dni bez 25 minut :-). Jutro wjeżdżamy na „stare śmieci“, tj. Izery i Karkonosze. Koniec plątania się po CZ- D granicy.

103 Aleksander Matusiński (480.35 km, 19:36:56, P8M9E9): Po trudnym dniu odpoczywamy w Lazne Libverda.

42 Pavel Chuchma (468.59 km, 18:33:30, P9M9E9): CP1 dosazena. Prvni prazdninove koupani v rybnice, uz rozdelavaji ohen na klobasy. Dnes urcite zustavame, Patula ma uzasny durchfall. Snad bude zitra v pohode.

66 Stanislav Zárybnický (468.59 km, 20:24:44, P8M8E8):

117 Marie Jehličková (468.59 km, 20:06:38, P8M8E9): super

140 Vít Semenec (402.55 km, 20:00:02, P6M8E9): Auuu komari…! Dnes jsem potkal tri divoka selatka, o kus dal zase dobre tresne. Vcerejsi noc jsem se ukryval pred destem v docela humusu, o 120m dal, byla kryta zastavka, pochopite to? :/ Z Nordcapu se jde lip, asi lepsi smer 🙂

154 Aleš Procházka + Václav Fišer (323.06 km, 19:40:27, P9M9E8): Od Vasi-Balvany,blato,defekt,jinak v poho.Od Aldy-Zelena barva pry uklidnuje.Zeleny les,zelena louka,zeleny zabinec.Dokonce i na zaslechlem blate n nohach uz se chyta zeleny mech.Tak to jsme naprosto v klidu.Rikejte nam Shrek 1 a 2.

Zprávy došlé během dne:

78 Václav Petřík (846.36 km, 14:58:06, P9M9E9): po celodenni dovolene na CP2 ujedu 20km a musim do servisu! „KOUTY“ No coz, vedle je pizzerie tak se objetuji… A jednu ci dve dam! Vaclav

91 Tomáš Kapl (828.54 km, 10:46:09, P5M9E7): Koncim na CP 2 z duvodu neustale bolesti kolena. Snad priste.

125 Zdeněk Matoulek (656.77 km, 07:27:56, P9M9E9): odstupuji ze závodu ze zdravotních důvodů na souřadnicích N50 30.494 E16 19.228 ostatním přeji větší štěstí Z

146 Solveig Goldbach (480.43 km, 16:25:14, P5M5E9):