15. DEN - 19. 7. 2015

kopkova terapie

Včera během dne byl šrumec až do pozdního večera. Většina lidí, co přijeli, propadli skvělé atmosféře v cíli a užívali si zázemí útulné chaloupky Pepíka Dušáka. Nikomu se nechtělo domů a všichni si chtěli oddálit návrat do reality a společně probrat intenzivní zážitky posledních dnů se spolubojovníky, se kterými se potkávali na trase i které viděli poprvé až tady v cíli. Přijíždí na noc i fotografický Patrol s posádkou, se kterou se závodníci též potkávali na trase.

Večer jsme podle zpráv čekali ještě Petra Křelinu. Ve 20:00 se hlásil asi 40km před cílem. Do 23:00 by měl být v pohodě tady. Půlnoc, Petr nikde! Asi někde zabivakoval. Připravujeme cíl do pohotovostní pozice – necháváme mu vzkaz, co udělat po příjezdu, připravujeme formulář na zapsání se, večeři i pití a samozřejmě místo na spaní. Nicméně kolem chaloupky je nyní ještě ruch, ale přes noc bude spát buď ve stanu, pod pergolou nebo jen tak na trávě asi patnáct dobrodruhů, takže i přes pozdní příjezd nebude v cíli vůbec osamocen. Počítače a vše ostatní balíme v půl jedné. Petr neočekávaně přijíždí hodinu po půlnoci. Prý někde sjížděl a z chalupy uviděli světýlko, vyběhli ven a zastavili ho: „Ty jedeš určitě 1000 mil. Pojď k nám, slavíme miminko“ a přitáhli ho na oslavu. „Jestli potřebuješ, máme tu i mechanika z Kraslic, opraví ti kolo.“ Petr neodolal a podlehl nabídce. Nicméně projevil tolik vůle, že ještě v noci mejdan opustil a dal se na cestu. Někteří účastníci v cíli potvrdili, že různá podobná pozvání či nabídky pomoci se na trase dostávalo i jim. Nad čím ale kroutili hlavami, že z oslavy odjel. Petr se po nezbytných úkonech v cíli natáhl před chaloupku a užil si s ostatními poslední mílařský nocleh pod širákem.

Ráno před devátou dojíždí společně Zdeněk Matoušek a Martin Kratochvíl. Jeli spolu ale jen chvíli. Martin Zdeňka dojel až kousek před cílem. Martin poslední 4 noci skoro nespal a jako každého, kdo vynechal v závěru spánek, ho dohnaly halucinace – jel a šahaly po něm větve, odpovídal na otázky někomu, kdo tam nebyl a podobné úlety.
Odpoledne chvíli po sobě přijíždí dva osamělí jezdci. První Tomáš Trávníček a hned pod obloukem rezolutně prohlašuje, že příští rok jede určitě znova. Vpředu jezdci svou opětovnou účast většinou odmítají. Poslední dny ale již nepřijíždějí lidé tak zdevastovaní a jsou plni optimizmu a chutí si to zopakovat. Zanedlouho se objevuje Štěpán Mareček, dvakrát dojel „jen“ 500, nyní konečně celých tisíc. Ihned po dojezdu vyndal tlustý blok a začal psát zážitky dnešního dne. Prý si takhle píše deník celou cestu. Pokud se Štěpán rozhodne svůj deník zveřejnit, máte se určitě na co těšit! Příští rok prý asi nepojede, ale chce být přitom a už teď se přihlásil jako dobrovolník.

Odpoledne přijíždí ještě Vašek Polívka nadšenej, že je v cíli. I on dává tisícovku až na druhý pokus, vloni kvůli problémům musel skončit na pětistovce. V cíli se zdržel jen chvíli a žena si ho odváží domů někam tady nedaleko.

Během dne odjíždí Radek Zemandl, vždy dobře naladěný Moravák, který přijel již včera. Ještě na rozlučku nám vyprávěl o jeho poslední příhodě na trase. Předposlední den jel dlouho do noci. Projížděl kolem osamělé chalupy, kde byla venku zrovna nějaká pařba. Vynořil se tam v noci ze tmy z ničeho nic jen jako světlo na helmě + světýlko na řídítkách, profrčel nečekaně kolem nich a zmizel zas ve tmě, za sebou jen zaslechl vyděšenou otázku: „Ty vole, … viděls to?! Co to bylo…?!“ Ještě nějakou dobu pokračoval a pak zabivakoval vedle cesty. Ráno vzal kolo a vyrazil. Dostává se na louku do kopce, kde je vyjetá cestička, ale stébla jsou slehlá do protisměru, přijde mu to divný, ale pak si pomyslí, že je to asi od vody. Po nějaký době přijede k chalupě, kde to okolo vypadá jak po mejdanu a najednou si uvědomí, že to je určitě ta stejná z minulé noci a že jede opačně. Najednou mu došlo, co se stalo. V noci u bivaku vedle cesty opřel kolo obráceně do opačného směru. Ráno vstal, nasedl a vyrazil. A samozřejmě směrem, kterým stálo kolo opřené. Ztratil asi něco přes hodinu, teď se tomu smál, tam byl ale naštvaný. Rozloučil se s námi, že se určitě uvidíme na afterparty a možná příští rok zas na trase.

Teď večer se tady na západě ošklivě zatáhlo. Přejeme závodníkům na trase, ať najdou včas bezpečný bivak. Dnes již další závodníky nečekáme, a tak se snad konečně v klidu vyspíme.

Z F1000 Honza Kopka

Zpráva z Nissan Patrol

Dnes posíláme posledních pár fotek a loučíme se tímto se závodem 1000 mil. Bylo to letos vážně senzační dobrodružství. Posádka auta byla opravdu výborná. Naše lesní noční párty na jehličí, které někteří z účastníků zažili hlavně v druhém týdnu, neměly chybu. Už teď si stýskáme, když pomalu začínáme vjíždět do civilizace. Zvyknout si na reálný chod života nebude jednoduché ani pro závodníky a ani pro nás. Ač jsme se opravdu snažili „odlovit” co nejvíce závodníků, tak bohužel s některými jsme neměli čest. Doufáme tedy, že všichni dorazí v hojném počtu na After párty 1000 mil. Byli jste opravdu super. Gratuluji všem, co dojeli, i těm, co překonali svoje osobní já a sáhli si na dno svých sil, i když třeba závod nedokončili. Je to závod více o zážitcích než o pořadí a zdolaném čase. Vy, kteří jste ještě na trati – pokud nemusíte, nespěchejte. Není kam! Užijte si dobrodružství na trase. V reálném životě člověk potkává spíše samé „pitomce”, ale jakoby mávnutím kouzelného proutku, na mílích se s „pitomcema” setkáte jen minimálně. Člověk zjistí, že Slovensko i Česko je vlastně úžasné místo se spoustou milých sympatických obyvatel, kteří neváhají a když můžou, tak pomůžou. Tímto bych chtěla poděkovat za pohostinnost ve Finish 1000. Mají zde velmi útulnou chaloupku a poskytli ji jako útočiště sice smradlavým, ale hlavně šťastným bikerům, kteří se po překročení oblouku stali platnými Finishery tohoto jedinečného závodu Isoma 1000 miles adventure.

Mějte se všichni, byla to s vámi super jízda ;)
 

Zdraví letos naposled tým Nissan Patrol alias lovci mílařů Anna Kopková, Martin Šíma, Petr Kopka, Patrik Kopka, Libor Kubeš, Miloš Lubas

Poslední zpráva z CP 3

Včerejší večer jsme měli milou návštěvu v podobě velkých bojovníků Jany Doležalové a Jirky Beyk Míla, kteří se již stačili dát do kupy. Prý doporučují jako léčbu účast na svatbě, a cizí je lepší.

Dnešní den, začal již v 0:14, kdy dorazil závodník 149 Andreas Nützler. Omlouval se, že jede takhle pozdě, vypadal opravdu provinile… Dostal stan, Bernarda, Kofolu a budík si nařídil na půl sedmou. Noc klidná bez bouřek.

Jen jsme ráno vstali, přiběhl Petr Klos, č. 96 – obdivuhodný výkon. Vypadal svěže, to asi bylo tím apartmánkem, ve kterém spal. Dal si něco málo k pití a chvilku jsme popovídali. Andreas se chystal k odjezdu, tak opustili CP3 chvilku po sobě. My zůstali sami a začali se strháváním tábora. Netrvalo dlouho, a nebýt sešlapané trávy, asi by nikdo nehádal, že v lese za Raspenavou probíhal minulý týden čilý ruch. Uteklo to rychle a i my všichni z CéPéčka jsme plni dojmů, o které se s námi všichni závodníci dělili. Byl to moc pěkný týden.

Všem, co jsou ještě na trase, přejeme šťastné dosažení cíle a těm, co jsou již v cíli nebo doma, brzké zotavení.

Bylo nám s vámi všemi na CP 3 dobře a už se těšíme na shledání na Mácháči.

Vaše CP 3 – Vlasta, Jarda, Honza a dvě Vlaďky

SMS zprávy od závodníků

22 Jakub Dvořák (1624.41 km, 19:28:33): Návrat z milí do reality, Budějovice-Gmünd, 50 km včetně dvou Kopka-kilometrů (tráva do pasu značená jako cesta), jeden pád v poli, hovada, hic a 2 hodiny do odjezdu vlaku. Po mílařském tréninku to nebyl žádný problém, ve Velenicích jsem stihl pořídit ještě dvě plzeňský na cestu! Na Macháči zdar mílařům!

68 Václav Polívka (1623.77 km, 17:55:34): Cil. Privitani obrovske. Citil jsem se jak vitez :-D. Hodne stesti tem co jsou jeste na trati

108 Tomáš Trávníček (1623.77 km, 17:12:45): Dnes ve 13.45 cíl Skalná!!! Děkuji všem za podporu, a příští rok jedu znovu!;-)

122 Petr Teichman (1536.47 km, 19:04:05): tak zitra snad dorazim do cile

24 Michal Jeníček (1524.41 km, 20:07:08): ted uz je fajn do cile rovnejch 100 ded vyslapnout na klinovec a v Bozaku se rozhodnu jestli jet dal tak cus zejtra jsem v rozmu

36 Richard Dobner (1524.41 km, 20:04:44): dnes proti vetru a vysoké trave. Dalsi tezky den. Pokud buh a Honza Kopka dovoli zitra v podvecer uvidim cil.

36 Richard Dobner (1524.41 km, 20:09:42): Vzkaz pro mou milovanou zenu. Lasko, az mi otrne a zacnu mit roupy, tak me posli s nabalenym kolem na nejakou etapu majli. Nejlépe tu kolem Nord Kapu a ja se vratim jako beranek. Tvuj R.

147 Milan, Lukáš Panzer, Kopecký (1524.12 km, 19:44:46): kilo do cile, zitra nas cekejte,jedeme dal spat budem na Bozaku. Milan a Luky.

139 Michal Ďurec (1522.10 km, 19:57:50): Mam pocit, ze som dnes siel skoro vsetko asi stokrat.. take to nezaujimave natahovanie trasy, len aby boli kikometre, korene a jamy. EN: I have a feeling that I did almost everything hundred times. Such a pointless extending of the route, just to add more miles, roots and potholes.

35 Štefan Vanický (1515.73 km, 20:21:29): zistil som na ake palivo podavam najlepsie vykony. Prezradim az v cieli. Idem este dalej pak se ozvu

45 Jaroslav Veltruský (1481.42 km, 19:47:33): vse ok, pokracuji dal. Jarda V.

58 Milan Hosák (1481.42 km, 19:47:26): Jsem OK. ***

105 Jindřich Prchlík (1481.42 km, 19:48:36): dekujeme podporam na ceste k cilì, stale jedem a zitra snad dojedem.

146 Dominik Kavan (1478.51 km, 19:57:55): restaurace hotel komari vyska cyklisté nevitani mobil dobit nelze vodu do bidonu si kupte

62 Karel Kašpar (1478.13 km, 19:59:09): Team Hasic-Hulic zase spolu. Dekuji za uzasné zazemi na Cinovni Baba na Komari vyhlidce at zcepeni. Valime 

48 Milan Windisch (1442.15 km, 20:06:56): jedu dal a zdravim vsechny co mi drzi palce.Vito dik za dnesni pohodovy den

125 Tomáš Holzer (1421.67 km, 20:32:43): Komari hurka. Omlouvam se za zpozdeni, prchal jsem pred uraganem.

61 Jiřina Lípová (1385.82 km, 18:41:36): dnes jsem celé dopoledne na kole prospala,probral me az obed

151 Vlastimil Dvořáček (1368.01 km, 19:34:46): Slovy klasika: jdu na sever…, a uz jdu na jih.,.

128 Peter Scheerer (1366.90 km, 19:52:33): nordkaptrail would be a very nice hiking tour but with bike this is just stupid. some rage moments. but elbsandstein was a good run after all. facing thunderstorm on the way through decin.

46 Zbyněk Táborský (1366.85 km, 19:38:43): Jsem Byno z Bynovce a chci spat na Dec. Snezniku. Bude mokro I am pushing, Baby :*

73 Jan Pelnář (1366.85 km, 19:40:58): Patnikovka u Sluknova je usek legendarni, kdyz budu to chtit jet znova, at mi nekdo hnaty rozmlati.
Pri hledani Ibalginu na rozhledne Tanecnice, neslyseli jsme sice ranu, vsak sundaval jsem plast do tretice.

135 Niklas Zorn (1366.85 km, 19:49:53): all good, the Nordkap was a hassle with all the roots and it was not fun because we hiked with bikes for most if it. Still 81k so far!

91 Josef Kristl (1311.59 km, 20:11:44): Sluknovsky vybezek proveril me nohy, svaly z nich mam do zalohy. Navrch pekny liak z nebe, nebudu vam psat co vsechno me zebe:) Na benzince jsem ted skryt lec neni tu zadny svit. Tak si svitim z helmice, abych videl souradnice.

132 Miloš Mopils (1308.42 km, 19:55:13): 

82 Jan Lorenc (1285.40 km, 19:38:10): velký problémy se zadním výpletem . . .

149 Andreas Nützler (1264.45 km, 18:21:32): Läuft!

96 Petr Klos (1264.40 km, 19:52:43): dnes naprosta pohoda nalada je dobra uz zase skacu pres kaluze 

71 Vladimír Kokaljuk (1253.06 km, 20:11:47): Dneska pomerne akutni a kvapna odbocka domu, zpozdeni sice pul dne ale dobre naladeny i s vyladenym kolem, namazany kafrem pokracuju po care. Tesim se na nordkap. Zene se bourka, asi zustanu zde pod altankem, aspon dozenu spankovy deficit.

137 Zdeněk Martínek (791.07 km, 18:45:21): leje a padaji kroupy cca 2 cm a hrmi, tak cekam co bude dal. Jsem v nejakem pristresku.

1 Petr Ozogán (771.44 km, 19:25:19): honi se nade mnou bourky, jako by me chtel nekdo zastavit, ja se ale nedam, zitra cp2.

 
Zprávy došlé během dne:

8 Petr Křelina (1623.77 km, 08:17:54): od jedne v noci jsem v cili. Parada!

32 Štěpán Mareček (1623.77 km, 15:18:41): Ciiiiiiiil!!! Povedlo a dojel jsem celych tisic mil. Po dvou pulkach konecne cela trasa. Diky vsem,kteri na me mysleli a drzeli mi palce. Zvlastni velkej dik patri Martinovi z Bikeparku v Moste za perfektne pripraveny kolo. Gratuluju tem,kteri dojeli a drzim palce tem,kteri jeste jedou. Uvidime se na afterparty 

36 Richard Dobner (1097.11 km, 02:31:44): Dnes dopoledne jsem si hupsnul p?es ??d?tka a nem??u se po??dn? nadechnout. Tak jsem drobet p?ibr?d?nej. Po v?ech t?ch kolmejch sk?l?ch m? nakonec zradilo polské bor?v?? a nav?c na rovin?. Dnes kon??m a z?tra snad ty Krkono?e. Dnes jsem taky vyd?l bleskovou rozborku zborku tandemu na chodn?ku. Rychl? Rota (Milan a Lik??) p?edvedla co se v nich skr?v?. Naz?v?r mus?m pod?kovat person?lu cykloprodejny v Teplic?ch za bezvadnou kàvi?ku a ??asn? p??stup. V?ude vas budu doporu?ovat. RD