9. DEN - 7. 7. 2014

máme dvojvítěze

Závod nabíral poslední dny na dramatičnosti. Většinou je to tak, že odstupy závodníků se zvětšují a vše je dopředu víceméně jasné. Nyní je to naopak. Od Finish 500 se odstupy v první pětce neustále zmenšovaly. Vpředu se o vedení tahal Štěpán Stránský s Martinem Vítem, k nim se ale přibližoval Radek Musil s Patrikem Bartíkem. Na pětistovce pátý muž Jirka Kašpar už měl ztrátu, že s ním nikdo moc nepočítal.

Zpráva z CP 2 / Finish 500

Nedělní večer nám zpříjemnil svým příjezdem Fero Kasanič, který všem koupil piva, a až z Paprsku nám dovezl ještě teplé bramboráky. To se nám ještě nestalo, aby někdo přivezl také něco nám. Moc děkujeme. Když jsme se ho ptali, jak to má ještě domů daleko, říkal: „Už jenom kousek“ a na otázku odkud je odpověděl, že z Humenného

V dopoledních hodinách náš kontrolní bod opustila skupinka v čele s fotografkou Áňou Kopkovou a kameramanem Liborem Kubešem. Vydali se dokumentovat další část trasy vedoucí na slovenské hranice se snahou zachytit bojující závodníky. Místo nich náš checkpoint obohatil nový dobrovolník Dušan. Přišel pěšky až z Rychnova nad Kněžnou s krosnou na zádech. Jelikož svým přírodním až zarostlým vzhledem trochu připomíná Petra Ozogána, jeho příchod vzbudil mezi odpočívajícími závodníky zděšení, že je doběhl chodec. Petr k nám ale prozatím nedorazil.

Již od dopoledních hodin se začali sjíždět závodníci, tentokrát ve skupinkách po třech až pěti kouscích. Závodníkům se v rodinném areálu ve Františkově tak moc líbí, že se jich více než dvě třetiny rozhodlo u nás také skončit. Ať už ze zdravotních, rodinných či dovolenkových důvodů. S úsměvem na tváři k nám v podvečer přijel druhý koloběžkář Honza Marx a i on zde svoje putování končí. Velkým překvapením pro něj byla jeho manželka Janinka, která za ním bez ohlášení do cíle dorazila společně s maminkou. Nevíme, zda má Honza větší radost z dosažení cíle nebo z této návštěvy.

Závěrem bychom rádi uvedli na pravou míru informaci o krejčovském umění Jardy Jisla, která proběhla internetovým světem v sobotu večer. Jarda si zašíval pouze návlek, hromadně se odpárávala vložka Ríšovi Štěpánkovi. Na této činnosti se podílelo několik přítomných závodníků, ale i loňská finisherka Jana Kristlová. Společnými silami se dílo podařilo a my jen trochu zmateně vše převyprávěli.

Z druhého checkpointu zdraví Martin, Verča, Terka a Dušan

Zpráva z CP 3

Hlasi sa najopustenejsie miesto v civilizovanej europe Cp3. Dnesok sme snad len vo fatamorgane z horka videli vseho vsudy styroch zavodnikov, teda troch. Jeden fantom prefrcal pokial sme spali. Ako charakter sa sam zapisal aj odpisal na tabule… 15 – dakujeme, ze sme mohli spat az do deviatej. Az na obed sa dostavila zmiesana dvojica Jana Dolezalova a Petr Tichy v optimistickej nalade. Po otazke ci nemali na trase nejake technicke problemy Petr nestastne odpovedal, ze len pichali. Za dva dny 4x. To je slusny vykon aj mimo zavodu. Vsetci z cp3 gratulujeme. Po naozaj tropickom popoludni sme nechtiac uvitali stvorclenny peloton, jednalo sa vsak o plany poplach. Bola to rodinka na cyklovylete. Prave teraz tu je Petr Sumbera a vyraza dalej. Posledny usek ho troska stval, ale po teplom pive prehodnotil priority a zrovnal sa do dalsieho priebehu zavodu. Pravdepodobne dnes spalime nemecku vlajku, ktora nam tu visi, ale zevraj zbytocne, kedxe Uwe Mosig skoncil… Usetrol nas trapasu, my tu nevieme okrem werbung a orf nic po nemecky. Tympadom sa tesime na Poliaka. Okrem zavodnikov dnes snad dorazi aj dzip s fotografmi. Okrem kultury snad donesu aj cosi pod zub. Napriek informacnemu embargu a chabemu signalu sme sa dozvedeli od navstevnikov-fanusikov, ze dvaja roboti dorazili do ciela. Gratulujeme a posielame pusu! Dnes moja prava ruka Vit vytiahol golfovu palicu a z navrsia skusal odpalovat lopticky, vobec mu nevadilo, ze mu chyba jamka. Postupne do nedele doladime detajle. Snad este dofrcia siedmy borci, ktorych netrpezlivo ocakavame. Tos zatim z orlieho hniezda je to vsetko a zajtra ma prsat, tympadom sme odrezany od sveta. Alah akbar a vsetkym pekny vecer

PS: Nemame burty ani ziadne zradlo! Nejsme armada spasy, hladujeme sami…

Zpráva od Honzy Kopky – Finish 1000 zahájil provoz a hned prošel zatěžkávací zkouškou

Hranice 8 dnů se otřásla. Od včerejška jsme byli na cestě z CP3. Vzhledem k rychlému postupu čela jsme museli vynechat Velkou Fatru, kde jsme chtěli filmovat, a valili přímo směr Nová Sedlica. Když už to nešlo únavou dál, za Lučencem jsme přespali v Transitu a ráno zase pořádně sešlápli plyn. Jedeme vlastně závod s vedoucími mílaři. My ale musíme vyhrát a vše připravit na jejich příjezd. Honíme všemožně informace, kde jsou a kolik máme času.

Závod nabíral poslední dny na dramatičnosti. Většinou je to tak, že odstupy závodníků se zvětšují a vše je dopředu víceméně jasné. Nyní je to naopak. Od F500 se odstupy v první pětce neustále zmenšovaly. Vpředu se o vedení tahal Štěpán Stránský s Martinem Vítem, k nim se ale přibližoval Radek Musil s Patrikem Bartíkem. Na pětistovce pátý muž Jirka Kašpar už měl ztrátu, že s ním nikdo moc nepočítal. Neuvěřitelným tempem ale neustále ukrajoval z náskoku těch před sebou. Dva dny zpátky bivakují neplánovaně na špici dohromady Štěpán, Martin a Radek a odstupy za nimi jsou minimální. Vůbec není jasné, kdo zvítězí. Jsme napnutí. Martin se Štěpánem se snažili ujet jeden druhýmu, pak ale náhle nastal okamžik příměří a už věděli, že ani jeden vlastně tomu druhýmu nechce ujet a že dojedou spolu. Pod obloukem se nakonec objevili v 15:58 jako první právě Štěpán s Martinem v čase 8 dnů a 58 minut. Právě těch 58 minut je připravilo o možnost dostat se pod neuvěřitelnou hranici 8 dnů. I když se jim to nepovedlo, vytvořili nový pomyslný rekord (i když jsou jednotlivé ročníky nesouměřitelné).

Téměř přesně na minutu dvě hodiny po nich se objevil jako třetí překvapivě Jirka Kašpar. Neskutečný výkon. Věděli jsme, že stahuje čelo, že se ale propracuje až na těsné třetí místo nikdo nevěřil. Z F500 dokázal na vedoucího závodníka stáhnout ¾ dne. Bude to pravděpodobně nejrychlejší čas druhé poloviny.

Po horkém tropickém dni se spouští déšť, ve kterém přijíždí Radek. Je úplně zničený, oči propadlé a nemůže se udržet na nohách. Dnes se potýkal s technickými problémy a asi 5x píchl, což ho dostalo na dno i psychicky. Po chvilku si ale uvědomuje, že všechno to utrpení končí a že je to za ním a pod obloukem si na plnou hubu zařve a dostane to ze sebe. Ostatně pod obloukem si spontánně zařvali úplně všichni, co dojeli před ním a vždy zvedli kolo nad hlavu, jako by se domluvili.

Na trase byli soupeři i kamarádi, tady v cíli jsou už jen blízcí kamarádi, vždyť je spojuje 1000 mil. Srdečně se vítají a plácají po zádech. Pak odcházejí společně do hospody, i když jsou k smrti unavení, jsou napumpovaní adrenalinem a endorfiny, všemu se smějou a padají z nich neuvěřitelný historky, které se točí hodně kolem jídla, jak vyžebrali v pět ráno někde ztvrdlé vánočky, nebo jak jim v noci došlo jídlo a potřebovali pokračovat. Měli hlad, že se jim točila hlava, a tak někde u baráku kradli kedlubny. Nebo Radek si v hospodě objednal jídlo, ale hlaďák jak vrata od stodoly a nic stále nenesli, tak zatím dojedl zbytky po hostech od vedlejšího stolu.

Dnes již nikdo nepřijede. Jednoho z favoritu Patrika Bartíka, který se také vtíral do bojů o prvenství, zabrzdily problémy s koleny. Nicméně podle jeho posledních zpráv to zítra dobojuje.

Východoslovenský zpravodaj Honza Kopka a Yvča Kotyková

PS: Již teď se těším na příběhy dalších účastníků.

Zpráva doprovodného týmu

Report ze dneška bude opravdu krátký. Ráno jsme nafotili ve Františkově pár závodníků, kteří dorazili akorát na snídani. Vyrazili jsme na CP3, abychom nadjeli co nejvíce bikerů. Ovšem problém nastal našemu vozidlu, které jsme museli odvézt do servisu v Olomouci a my strávili celé odpoledne v Mekáči a na benzínce. Nakonec jsme sehnali starého dobrého kámoše Honzy Kopky Oťku Oťka by tak moc hodný, že nám udělal taxi a odvezl nás na CP3. Na tomto místě a v bližším okolí budeme odchytávat závodníky, dokud nám neopraví naše auto. Šéfik pobočky přislíbil, že součástka na 90% zítra přijde a na 70% bude pasovat. Doufáme, jinak budeme oplendit na CP3, dokud nás zas někdo neodveze. 

Zdraví doprovodný tým

SMS zprávy od závodníků

14 Martin Vít (1661.18 km, 21:11:12): Tak dnes cíl spolu se Štepanem. Bylo to opět krásný úžasný let krásnou krajinou. Teď už běží v hospudce v nové se,seskočil úžasné storry se čtyřmi závodníky. Respekt všem.

17 Radek Musil (1661.18 km, 21:07:53): Cil! Po dnesnich 4 defektech a 5 km tlaceni jsem ve 20.10 dorazil do cile na 4. miste. Dekuji vsem, co mi fandili, podporovali me, behem cesty mi pomohli a nebo si na me aspon vzpomeli. Dal jsem to i diky vam… Diky

40 Štěpán Stránský (1661.18 km, 20:56:49): Sem kurna zapomnel napsat ze jsme v 16hod s martinem dovalili do cile. Prej novej tratovej rekord.

74 Jiří Kašpar (1661.18 km, 21:41:17): Nechce se mi uvěřit, že jsem v cíli. Chtělo to hodně silnou vůli překonat stupňovánou bolest každé části těla. Přesto to bylo krásné především obrovskou intenzitou prožitků. Díky moc pořadatelům za jejich péči a nasazení, které se vyrovná výkonu závodníků. Jirka

109 Patrik Bartík (1564.33 km, 18:07:38): Od rana trochu zlobi koleno,ale tech necelych 100km zvladnu. Ahoj v cili!

43 Jan Vyštejn (1442.76 km, 19:11:01): tak snad zitra odpoledne v cili..

26 Pavel Macháček (1351.54 km, 20:07:04): Na louce za Kralovou lehotou je krasne,ale v cili asi taky. Gratulujeme vitezum a spechame stavit za nimi. Paw a Stano

63 Stanislav Majer (1351.54 km, 20:06:42): Gratulujem vitazom, my stale s pavlom machackom, hadam az do ciela ak sa podary

83 Pavel Chuchma (1332.97 km, 19:20:43): 

33 Vojtěch Brychta (1284.60 km, 19:54:05): vyslap na maguru byl drsny, krizna taky tezka, ale vyhledy staly za to, ted nizke tatry Vojta

36 Markéta Marvanová (1262.99 km, 18:17:23): pojedeme co to pujde. Moje brzdy vydavaji tak krecovite piskajici zvuky, ze se nam medvedi vyhybaji v okruhu nekolikaset kilometru. Ale my umime trpet, a tak netrpime. S usmevem na tvari jedu dal.

46 Adam Záviška (1262.99 km, 18:17:20): Zacinam cejtit hustou unavu, to ze bych ale nedojel nepripada v uvahu. Psichyka uplne v pohode diky dobry nalade

29 Radim Bláha (1239.41 km, 19:34:21): Cajk

96 Martin Palásek (1239.41 km, 19:35:46): Krizna zdolana! Martin

30 Vladimíra Vozáková (1231.69 km, 18:38:08): To zase byl den…Mira je v nemocnici,ja 2x pichla a do toho ta silena Magura….

15 David Charypar (1220.93 km, 18:05:53): jeste pojedu,jsem v poradku

95 Ondra Kubat (1215.95 km, 19:26:56): Ráno jsem zabil 3 h v servise, rafek byl prasklý na půl. Dalším požíračem času byly lesní plody, musel jsem bohužel strávit půl hodiny v koruně třešně, než jsem mohl pokračovat v závodě. Nocleh dnes vidím asi někde na Kralove. Díky všem za podporu!

3 Milan Jílek (1212.25 km, 19:49:10): .Zavod v tlaceni a noseni kola na Velkou a malou Maguru-pro magory.Mirku Indiane dej se do kupy a opust nemocnici.

21 Miroslav Važík (1212.25 km, 19:50:54): ve svetle etap kolem cp3, navrhuji honzovi pridat do povinne vybavy macky, cepin a horolezecke lano.

23 Michal Veber (1212.25 km, 19:50:38): Jsem ok,pred turc.teplicema.dneska pokracovalo nesmyslne brutalni tahani kola.dneska jsem to chtel zabalit ale zazracne se koleno i psychika dali dokupy.jedu dal,mozna pivko nekde.miro at jsi v pohode.poradatele mi meli rict,ze si mam brat pohorky a ne cyklotretry.

86 Marek Hasík (1212.25 km, 19:48:23): ..k dnesni trase – za CP3 se vyjadrovat nechci.. No rad bych popral Mirovi rychly navrat z nemocnice a hezké zdravotni sestricky.. Drz se Miro.

47 Petr Tichý (1170.22 km, 18:32:42): nejvetsi zazitek dneska bylo svestkove pivo Bernard na cp3, diky a jeste popojedem opet do tmy

78 Jana Doležalová (1170.22 km, 18:37:13): Dnesni tanec v bahne za bourky, par karambolu a snad uz tradicni defekty me privadeji stale k smichu, akorat me asi brzy dojde lepeni:)

2 Miroslav Franěk (1165.53 km, 18:03:22): 495km do CP4 sem se proletel pres neoznacenej natazenej drat na kravy pres cestu.a muj stav nedovoluje pokracovat tak konec a diky za podporu.

11 Martin Kratochvíl (1124.81 km, 20:42:12): Dojezd na CP3 rozhodne neni zadarmo, vubec dnesek je maso, poslednich 20 km je primo uuuzasnych Dojeli jsme 20:30. Dekujem neznamemu za tajne prekvapeni ve forme luxusniho obcerstveni 20 km pred cilem!

53 Jaromír Sukup (1124.81 km, 20:54:16): beskydy jsou jak rozbourene more-porad nahoru a dolu,po poradnem boji cp3 dosazen:-)

56 Roman Adámek (1124.81 km, 20:53:05): 

64 Petr Šumbera (1124.81 km, 19:29:12): dnes 80 km za 11 hodin, co dodat. Konecne CP3, pristi uz je cil!

103 Zbynek Šimčík (1124.81 km, 20:25:23): diky za chleba se sadlem v tech poslednich prevyslich stenach potreba! Ocistec!!! Poslednich 19km

122 David Voříšek (1124.81 km, 20:31:38): 

11 Martin Kratochvíl (1115.67 km, 19:57:33): Dojezd na CP3 rozhodne neni zadarmo, vubec dnesek je maso Do CP3 nam chybi 10 km. Dekujem neznamemu za tajne prekvapeni ve forme luxusniho obcerstveni 20 km pred cilem!

44 Tomáš Malý (1115.67 km, 19:56:23): dekuji nezmamemu dobrodinci za pohosteni v lese

71 Michal Laifert (1074.83 km, 18:53:38): Rano defekt, doura v plasti. Zatim to neresim. Nejak bude. Jeste 50 do CP3, cesta spis na tlaceni, tak uvidime. Tlacim dal.

90 Milan Chára (1072.98 km, 19:12:48): Dnes rano pekne,odpoledne me vubec nesedlo,bylo a je to trapeni.Vyjedu,nebo spis vyjdu z lesa a pro dnes konec- pokracovani zitra.

93 Richard Štěpánek (1066.57 km, 18:50:26): muj hezky zazitek:,,nakraji dedinky potok a splav. Neco mi rika vseho se zbav. Sel jsem tam bez bot,sel jsem tam bez dresu,snad to ryby prezily,jsem z toho ve stresu.

54 Lucie Otáhalová (1065.56 km, 23:54:30): Vecerime pred hernou na schodech ve Vizovicich. Valasske kotary pred nami i za nami.

16 Jakub Zajíc (1065.56 km, 23:38:06): V půl jedenácté večer jsme dorazili do Vizovic. Zajel jsem rovnou do nemocnice Milosrdých bratří na opich zad. Do rána musí být v pořádku. Nebo alespoň provozuschopná.

22 Jakub Dvořák (1065.35 km, 18:53:21): Opět taková dovolenková klasika, budík v pět, servis v Hranicích, trocha potu, opalovačka při procházce s kolem, sběr malin, trocha bloudění a křeče do břicha z neustálého smíchu.B-)

22 Jakub Dvořák (1065.35 km, 19:05:44): A jako vždy, zkusíme cp3, snad to do tři stihnem, ať se mužem alespoň hoďku prospat, to by mohlo stačit, jsme přeci na dovolený, tak ať to celý neprochrápem. S úsměvem se lépe tlačí! A nejen kolo!;-)

45 Jakub Štola (1065.35 km, 18:53:26): Vcera mi prasknul drat,v hranicich opraveno.Dneska mi praskla vejpul bota,ogar v lese mi pucil vrtacku takze taky opraveno.
..i pres problemy to nevzdavam. Vcera vecer sem byl totalka nemoch sem ani mluvit.Dneska dojedem az do cp3.

52 Štefan Pinčák (1058.87 km, 20:04:19): tých 37st si fakt mohli odpustiť:) a šluknovské vizovice tiež;) asi sa dám na cesták:))

107 Dano Ralaus (1058.87 km, 20:06:33): pripájam recept na dnešný deň: v noci 5 hodín odlezaneho bikera zásadne neoplachujeme, ponechame napichnuteho na biku celý deň, vo vlastnej štave, pečieme na priamom slnku celý deň, počas sledovania TdF podlievame pivom a potokom, jedlo je TOTálne hotové až večer…

97 Aleš Melichařík (1055.59 km, 19:22:09): V tom horku je to vycerpavajici. V lese je 32. Na loukach kolem 40. Pro dnesek uz dal nejedu. Zitra Cp 3.

49 Petr Šíma (1047.64 km, 19:39:12): Diky prevaze zpevnenych a asfaltovych cest se dnes dostanu do Vizovic.Nepocitam narocny usek pred nimi,kde se motam hezkou dobu.Omluva,ze neodpovidam na sms,to bych nestihal.Ale dekuju!Dnes jsem si poradne maknul,musim zvolnit,abych vydrzel.Cus

16 Jakub Zajíc (1039.26 km, 18:44:53): Přes den nádherné ježdění kolem Oderských vrchů. Odpoledne kvůli únavě nešikovný pád při nastupování na kolo, narazil jsem si záda a pak ještě přišlo skoro hodinové tlačení do krpálu přes kořeny. Něco pro Zánětnerva Každý den, každý okamžik je jiný. Bohudík.

54 Lucie Otáhalová (1039.26 km, 18:43:49): Zdravim z Trojaku! Hostynske vrchy jsou nejkrasnejsi. Mirime do Vizovic.

87 Zbyněk Dráňa (1039.26 km, 23:14:50): Končim vypla mě hlava jedu sám a to mi nesedí. Dík všem za podporu.

87 Zbyněk Dráňa (1039.26 km, 20:11:39): Jedu na Trojak na pivo. Jsem kousek od domova tak mě to nalomilo

81 Jarda Jisl (1023.90 km, 19:51:13): noha porad stejna a Tatry daleko, dneska jsem si chvilku pripadal jako kosmonaut – krok pauza dalsi krok …..ale jinak rybiz, tresne, trnky, ptacnice, boruvky, lesni jahody …parada …zvlast kdyz je hlad

12 Robert Klepl (985.54 km, 19:19:34): zapory dne:lesaci me nepustili po trase,tak jsem to obchazel hodinu boruvcim,ztratil jsem rucnik,noha uz boli moc a bylo hrozny VEDRO. Pozitiva:vychod slunce na D.Stranich,k snidani 3 jogurty a ted koupacka u Potstatu jako pred 3 lety.jen tu jsem sam. Cp3 snad streda dopo.

69 Johana Šťastná (955.65 km, 20:07:05): Tak si to rano slapu na dlouhe strane bez snidane s tim,ze to bude tak 20km.Vyjedu tam po 38km a 1400prevyseni s hypoglykemii a prehrada vypustena a na dne se prohanej auta.Pak nakej ozrala povida,ze jsme asi nestartovali najednou,ze prvni tu byl uz v patek..vypadame jako masla a to dnesnim dnem mame ujeto 1024km a 20 250km nastoupano!

108 Roman Bojda (955.65 km, 20:10:42): Den jak malovany,ranajky sme dali po 38km na dlouhych stranich,kde nas nahodou poziadal pan ci nas moze vyfotit jak sa divame na vypustenu nadrz,pytame sa ho ze ci to nekde bude a on ze v blesku a to vazne:-)potom v lese defekt a teraz uz asi zostavame ve svatonoviciach lebo pred nami to vypada na poriadnu burku.

98 Vít Polehňák (952.56 km, 20:28:36): Ahoj, v CP2 skvely servis, vyjeli jsme jako novy, diky! Dnes prijemna zmena, cesty hezky jeli, hezke pocasi, spolecnost atd… Uz jen prasek na spani a zitra dal :). Vita

116 Jakub Gsela (952.56 km, 20:21:49): Dnesek se jel sam. Poprve v tandemu – s Vitou. Jelo se skvele. Vyborna spoluprace. Cundraci z Laponska zdravi laponskou family…obzvlaste na Jestidek. =) Diky vsem za podporu

51 František Kasanič (932.89 km, 20:09:47): ahoj mami.je tu dobre.za 7 dní som najazdil 800km.viem že je to málo ale snažím sa varia tu dobre.pribral som pol kilo.väčšinou idem stopom a autobusom.raz som musel spať v penzione všetky autobusove búdky boli obsadene.čoskoro sa vidime.

51 František Kasanič (932.89 km, 20:32:07): mal som v pláne krútiť do zbláznenia ale trafil som pekny penzion a po druhom prazdroji sa rozhodol že ostavam. mam voľne tri postele tak kto dojde môže prespať u mňa. vysvetlil som to aj hospodské. nove valtežice. penzion u zajícu

51 František Kasanič (932.89 km, 21:10:27): takže už len dve miesta. zachranil som poliaka. je v dosť zlom stave. z cp2 vyražal o pol šiestej a ja o desiatej a došiel to hodinu po mne. vraví že mu nie je dobre. ja mu na to že komu je dnes dobre:-)žienka moja letím ako pegas.milujem ťa.

51 František Kasanič (932.89 km, 21:25:41): borůvkoé knedlíky, kuřecí řízek a pivo a pivo a pivo ty koxo to je dovolená neříkejte to mé žene

62 Miroslav Hůlka (932.89 km, 18:30:42): . Tak a jedeme dal. Okolo prehrad se jelo docela blbe. Jeste ze plaze nebyly nuda

104 Roman Królikowski (928.17 km, 20:09:42): jesieniki mnie wypompowaly mam sztywna szyje nie moge podniesc glowy zdiolem daszek z kasku zeby cos widziec przed soba jade dalej

7 Ladislav Barnet (868.80 km, 19:16:55): Misto pruletu CP2, zasek na CP2, pote peklo na Dlouhe Strane. LADA

42 Petr Žerníček (868.80 km, 19:16:11): pozdrav z Horni nadrze… Paradni vyhledy kolem. Slapu dal:) zitra maknu abych s tim trosku pohnul. P.

58 Jiří Vlach (868.80 km, 19:14:43): 

38 Ondřej Pražák (868.16 km, 18:53:33): jsem na Dlouhych Stranich,kopec jak do nebe. Mam dnes 4 zpravy: a) pro kamarady dobrou-jedu dal, b) pro rodinu spatnou-jedu dal, c) pro Premu na CP3 dobrou-jedu dal (ve ctvrtek jsem tam jak cyp), d) pro Honzu Kopku na CP4 spatnou-jedu dal (existence CP4 se tim protahne,ale nekdo musi byt posledni,ne?).

94 David Hrančík (820.42 km, 19:46:37): jeste kousek a domů

13 František Valeš (818.77 km, 19:54:44): Ahoj valime do CP 2 tam se odmenime oslavou teda puloslavou musime se rozloucit s nasim moralnim podporovatelem prepocitavalem a pozitivistou Ondrou

118 Pavel Přibyl (818.77 km, 19:57:47): škoda,že jsem dnes neměl košíček mohl jsem ho mít plný borůvek:-P. Jinak někdy mi přijde,že ti chlapci traséři neví,že tu pojedu já kterej ještě neumí pořádně na kole:-Dna startu jsem dokázal akorát si to kolo tak poznat…ale dělám pokroky! Dnes nás opouští dva kamarádi a jeden z nich ondra nás pozval do biografu na film šest medvědů s cibulkouB-)moc ti děkujem!

73 Jan Pelnář (794.14 km, 19:51:06): Dnes doufam dojedu cile 500. Vse OK. Zdravim do Kobercu HIT a Pivnice U Chmeliru v Rokycanech.

1 Petr Ozogán (775.35 km, 19:58:32): stavil jsem se cestou na kralickem snezniku, ted uz dolu na cp2

100 Petr Pernický (763.05 km, 19:14:38): Blizi se zaver doufam ze se nic neposere

114 Jakub Marx (757.86 km, 18:07:38): nekteré okamziky jsou opravdu usmevné, jako kdyz se vam pri zastavce rozsypou bonbony, tak ty ze zeme normalne snite a ty co se trefili do boty radsi vyhodite… Jinak se dneska jede pekne, konecne terén pro kolobezku, jen jsem objevil na obou maliccich puchejre, ten na pravy je velkej asi jako palec a pulzuje v nem pri odrazu ze mam strach az praskne ze mi to utrhne nohu zitra snad do 15 do finise.

50 Jaroslav Šašek (757.77 km, 20:13:51): Dnes to frcelo, zitra snad CP2. . Jarda

106 Denis Lauko (757.77 km, 20:09:20): na dnes stacilo,zajtra v plane cp2,caute

119 Zdeněk Holý (748.19 km, 19:54:30): Dnes snad Kraliky. Zdenek H

112 Petr Klos (734.98 km, 18:35:22): dnes to je boj jiz od rana,dobrodruzna noc v Polsku za holubnikem zitra snad finisch 500

28 Pavel Šístek (733.21 km, 19:59:00): Jede se dal, radit prevody ukazovackem je zazitek a na loukach jsme byli jak na panvicce. Slapkam zdar!

101 Jaromír Novák (733.21 km, 19:46:22): dneska jen lehky pad, ale batoh me se.. od 17:03. Zitra dal

65 Ivan Pelikán (690.45 km, 19:25:45): Jeli jsme dnes ve dvou s Peterom. Dekuji mu za podporu pred koncem dnesni etapy. Do cile na 500 mil zbyva uz jen 143 km.

80 Peter Kirdaj (690.45 km, 19:21:21): dnes nebo, peklo a nakoniec raj.

5 Tomáš Krejča (682.92 km, 20:08:08): Proc jsem nenapsal zpravu drive?? jezdime za poznanim do Polska. Jinak den byl klidny a kdyz bude zitra hezky, snad se projedu na kole. Jinak se nam podarilo vyzebrat vodu, tedka zkusime vyzebrat auto.

55 Petr Duchoslav (682.92 km, 20:05:42): vše ok jedem s číslem 005. V polsku dnes bylo teplo v orlických horach se přes noc schladime. Před hranici jsme museli somrovat vodu . Valime to dál směr CP2.

 
Zprávy došlé během dne:

89 David Bárta (834.10 km, 15:53:36): Mise skončena, obdiv a hodně štěstí všem tisícovkám, diky Milanovi za inspiraci, podporu před cestou a tahání do kopců v průběhu, třeba někdy to na ty 4 hvězdy dáme:-)

120 Zdeněk Matoulek (833.98 km, 15:38:06): tak to nakonec slo CP2 gratuluji vsem a tem co jedou dal o to vic

24 Lubomír Sluka (834.10 km, 15:05:28): ok končím na 500 mílích

31 Milan Jurka (834.10 km, 13:38:40): Takze konec, letos náročnější , ale pekny, je cas skončit s milema a začít dominovat v jiných disciplínách :).uz to nikdy nepojedu, dvakrát to stačilo .dekuji rodině,kamarádům a organizátorům .s pozdravem mile nejsou misto pro opuštěné chlapce a pejsky cislo třicet jedna

10 Lukáš Mikyska (834.10 km, 13:25:27): V 11:00 jsem dojel do cile 500 mil. Bohuzel koncim kvuli kolenu. Doufam ze pristi rok to dam cely. Diky vsem za zavod.

6 Štěpán Mareček (834.10 km, 12:44:07): Finish 500, muj letosni cil. Mam obe pulky,tak pristi rok do tretice uz jedine cely Vsem,co pokracujou,preju hodne stesti a drzim palce. Uvidime se na afterparty.

45 Jakub Štola (1003.47 km, 10:08:54): v Hranicich v servisu,rupnul mi drat osma jak hovado jedu na tom asi 50 km.Docela me to dostalo kdyz sem to zjistil,ted snidane vyzvednout kolo a jedem do cp3.

90 Milan Chára (968.90 km, 04:49:20): Dnes nadherny den po vsech strankach a paradni bikovani k tomu.Pomalu najdu neco na spani a dnes to nebudu prehanet.Musim se rovnez verejne jeste jednou omluvit tymu na CP-2 ze jsem se neodepsal pri odjezdu rano,byla to moje chyba. Hezky vecer preju vsem:-) Milan

57 Milan Hosák (834.10 km, 02:42:34): Milan konci na CP2.

57 Milan Hosák (834.10 km, 01:07:50): …,ktera se narodila v den startu 1000miles

57 Milan Hosák (834.10 km, 01:05:56): Pratele, kamaradi,Dane a Jirko Boubinovi, Bobe Fuksi,moji mili.Podivejme se pravde do oci.Nohy a nakonec sitzfleisch na 1000mil snad mam.Ale hlavu ne.Tak nazdar Finish500.Ted vymluvy.Musim do roboty.Ale hlavne se moc tesim na svou vnucku Тerezku.

79 Pavel Hrbáček (834.10 km, 00:35:29): Zdravim prave jsem dojel a ukoncil 500 mil . Narocne ale krasné pocitove nepopsatelne . Zaroven drzim palce vsem kteri jedou celych 1000 mil .

18 Zdenek Michálek (834.10 km, 00:34:20): konec a basta,jsem v cili,konecné