6. DEN - 4. 7. 2014

dobrodružštví nejen pro bikery

Pavel Chrenčík, to je místní chalan, co zařizuje slovenský checkpoint od prvního ročníku a náramně si toho užívá. Slovenský checkpoint pojímá prestižně. Musí to být ten nejhezčí CP na trase. A na rozdíl od českého, který jsme pojali spíš tradičně vždy stejně, ten slovenský je pokaždé na jiném místě. Nutno říct, že volba byla každý rok nádherná. S tím ale ruku v ruce horší a horší přístup pro náš Transit nebo spíš žádný.

Zpráva z CP 1

Kvůli mizivému signálu byla tato zpráva doručena poněkud komplikovanějším způsobem. V dřívějších dobách se pro doručování zpráv používali poštovní holubi. Náš organizační tým z CP 1 však tento způsob trochu upgradoval a vyslal poštovního bejka. Tedy Beyka – našeho kamaráda z předchozích ročníků.

Nálada na CP 1 je ve čtvrtek 3. 7. velmi dobrá a pozitivní a to jak u osazenstva, tak u závodníků. Podle zápisků z předchozích dnů je jasný, že byla dobrá od první chvíle.

Po prvních problémech Markéty a Vlaďky, které po smskách vyřešily, kdo jsou a kde jsou, i když ve skutečnosti seděly vedle sebe v kůlně, se mohly konečně projevit i formáty jako Adam Záviška, který po cestě obtěžoval mladé pionýrky i s vychovatelkou. Závodníci jsou unavení buď málo, jako třeba závodník 56, který prohlásil, že spavci v CP 1 nemají co dělat, nebo jsou unavení moc a pohání obsluhu CP se slovy: „Honem! Než mi vytuhnou nohy!“ Co od obsluhy chtěl za služby, radši nechcete vědět. Místní z Hrádku na Nisou jsou zjevem závodníků tak zděšeni, že borce místo do lékárny posílají rovnou do pohřebního ústavu.
Machři, kteří to dotáhnou až k nám, jsou většinou v pohodě. Někteří opravdu a někteří udržují optimismus už jen z čisté zoufalosti. Nejčastějším problémem jsou odřené a zapařené sedací partie + krize při ranním vstávání. To první řeší konopnou mastí, nebo tím, že jedou bez kalhot.

Hvězdou čtvrtečního odpoledne byl borec s číslem 118, Pavel Přibyl, který po celoživotním tréninku (asi 1000 km) koupil všechno nové a vyrazil. Podle uzavřených sázek se mu každopádně vyplatí dojet do cíle. Kuchyň CP 1 obohatil o recept na rumovou bábovku a super čočkovou polévku. Také vylíčil plány na Slovensko a hlavně jak na medvědy: „Medvědi jsou z 90 % praváci, takže na ně jedině zleva. A nebo jim utíkat a ujíždět po vrstevnici, protože to jsou ploskochodci a na rovině se překlápí.“ A došlo i na nohy terénních slepic.

Zpráva z CP2 / Finish 500 – Většina žen na CP2

Jakmile jsme v jednu ráno zalehli do postelí, začali se sjíždět závodníci. Za celý den jsme pak uvítali 18 mužů a 3 ženy. Celkem 4 závodníci se rozhodli ukončit své dobrodružné putování právě v cíli krátké trasy. Pokračovat v další jízdě nemohl Ondra Semerád, kterého vyřadila z provozu prudká bolest oteklého kolene. Po přetrvávajících problémech dnes ukončil závod také jediný německý závodník a loňský finisher Uwe Mosig. Po jeho odjezdu nám na jeho počest zůstala pouze německá vlajka na „vítězném“ oblouku, ostatní odfoukal vítr a museli jsme je znovu přilepit. Achillovy šlachy znemožnily pokračování i loňskému vítězi Honzovi Tyxovi. Kvůli nedostatku dovolené ve Františkově skončil i Lumír Soukup.

Začínají se vyskytovat i první problémy s GPS navigacemi. Díky nedostatečnému seřízení nebo nedokonalé znalosti obsluhy těchto přístrojů jsou uložené záznamy nekompletní a je problematické celou ujetou vzdálenost dohledat. 

Pátrání po balíčku Davida Charypara s bezlepkovými potravinami, podpořené vstřícností pracovnice České pošty, skončilo doručením balíčku na CP2 a Davida účast tak není ohrožena. Vzhledem k tomu, že se jednalo o zdravé potraviny, předpokládali jsme, že mu je nikdo nesnědl

Díky zběsilému tempu Štěpána Stránského nás Honza s Yvčou opustili již v ranních hodinách, kdy vyrazili na cestu, aby včas postavili další checkpoint a mohli tak přivítat prvního závodníka na slovenské části trasy osobně.

Odpoledne se přihnalo několik jednotlivců i skupinek a začala sháňka po dílech, po jídle, po nářadí i po sprše. Závodníci se podle priorit přespávám/pokračuji dnes, různým tempem pouštěli do těchto činností a do psaní povinných SMS „kde su a co tu dělám“.

Dnes by se tu přes noc mohli objevit odhadem tak dva závodníci a tak nás čeká klidná noc před dnem největšího frmolu.

Z Jeseníků zdraví celý tým CP2

Zpráva z bagážního transitu

V noci nás vyděsil Štěpán Stránský, který se dostal do vedení, že se mu jede super a že pojede teda nonstop přes noc a bude na CP3 na Slovensku odhadem v deset dopoledne nejhůř do oběda. Tak to skoro abychom vyjeli hned teď v noci rovnou od počítače, abychom to stihli. Druhou noc bez spánku, to už nedáme. Znám ten terén a nepřijde mi to reálné. Jdem tedy po půlnoci spát a z F500 vyjíždíme směr Slovensko až ráno. Se Štěpánem jsme domluvení, že nás bude o postupu informovat. Ráno dostáváme zprávu o Štěpánově bloudění v Hostýnkách, časový odhad dojezdu na CP3 ale žádný. Spěcháme tedy. Šéf kontroly CP3 Pavel Chrenčík zařizuje vyzvednutí piv Bernard a nápojů Aloe Vera z Lauko Drinks. Kofoly a vody máme již u sebe. Kousek od Trenčína se potkáváme a otáčíme směr CP3. Je po 14. hodině. Čas tedy máme dobrý. Odhadem tam Štěpán může být mezi 15-16:00. To jsme ale netušili, co na nás připravil Pavel. Je to místní chalan, co zařizuje slovenský checkpoint od prvního ročníku a náramně si toho užívá. Slovenský checkpoint pojímá prestižně. Musí to být ten nejhezčí CP na trase. A na rozdíl od českého, který jsme pojali spíš tradičně vždy stejně, ten slovenský je pokaždé na jiném místě. Nutno říct, že volba byla každý rok nádherná. S tím ale ruku v ruce horší a horší přístup pro náš Transit nebo spíš žádný.

Ani letos to nebylo jinak. Pavel sice ví, kde navrhl checkpoint a jak se na něj dostat na kole. Vůbec ale netuší, jak se tam dostat autem. Objíždíme bezradně hřeben a nikde to moc nejde. Časová rezerva se tenčí. Pak nakonec volíme přímo trasu 1000miles. Pavel s otřískaným Cliem vpředu, my s naloženým Transitem a s přívěsem se prodíráme lesníma cestama za ním. Prudký sjezd. Intuitivně zůstávám nad ním, zpátky bych se už nedostal. Pavel se neohroženě spouští dolu a pak vyjíždí na louku, kde zapadne do bláta až po břicho – jen několik set metrů od CP. Pokouším se na úzké lesní cestě ve srázu otočit Transita. Mezitím Pavel nějakým zázrakem dostal auto z bláta a vyškrábal se zpátky nahoru. Zkoušíme to z opačné strany zespoda. Clio se vyškrábalo poměrně vysoko na louky, kde chladí motor a volí odpočinek. Transit s přívěsem se bezmocně snaží. Cestou odpojujem přívěs. I tak těžký naložený Transit se na měkkých lehce blátivých cestách stěží sune. Dostáváme se nakonec k Pavlovi. Mám ale pocit, že na podvozku nám už nic nemohlo zbýt a vše zůstalo za námi na cestě. Jsme asi 1,5 km pod CP. Clio se s vypětím sil dostalo nahoru. Transit nemá šanci. Pavel se musel otočit několikrát, aby vyvezl stany, piva, vody i nealka a vše potřebné nahoru. Mezitím přijel Štěpán někdy po 17. hodině a sjel k nám o louku níž, kde dostal připravený balíček a pití. Po hodinovém odpočinku přímo na louce poošetřil kolo a pokračoval dál do Strážovských vrchů. Dorazil i Víťa, další pomocník, na Puntu a neohroženě se pustil i do posledního drsného úseku až nahoru k CP. My se naopak spouštíme opatrně zpět dolů, cestou připojujem přívěs, vše různě překládáme a Puntem opět odesíláme další proviant nahoru. Pak sjíždíme až dolů a umisťujem přívěs v dědině do zahrady ochotného usedlíka a odjíždíme do krčmy s wifi odeslat zprávu a fota.

Strávili jsme půl dne prodíráním se autem po cestách necestách nahoru i dolů, taháním materiálu a přerovnáváním z auta do auta. A vlastně jsme checkpoint ještě doteď ani neviděli. Pokud bude ale odpovídat vynaloženému úsilí a půl denní útrpné práci, bude to ten nejkrásnější checkpoint a to nejen na trase 1000miles. 

Pavel nás vždy překvapí, ale to k němu už patří a my jsme rádi, že ho máme. Vždyť dobrodružství maj „míle“ v názvu a proč ho nedopřát i organizátorům. Už teď se těšíme, co vymyslí na příští rok.

Ze zablácenýho bagážního Transitu Honza Kopka a Yvča Kotyková

Zpráva z doprovodných aut

Ráno jsme zahájili už v půl 6. Pro mě osobně nekřesťanská hodina. Z Adršpachu jsme si nadjeli skupince cyklistů do Polska. V letních loukách s nádherným výhledem do krajiny se fotografovalo jedna radost.

Z Polska jsme se přesunuli do obce zvané Pastvina. Zde jsme měli možnost se vykoupat v krásně čisté vodní nádrží. Občerstvili jsme se v hospůdce tyčící se nad nádrží, takže k jídlu byl krásný výhled.

Dál jsme valili fotit na Jasaní. Zde jsme chytili jen jednoho závodníka. Jeli jsme si tedy odpočinout do Finishe. Zde budeme v okolí kroužit jako paparazzi další dva dny. Těšíme se na vás!

Zdraví tým Nissan Patrol a Land Rover

SMS zprávy od závodníků

40 Štěpán Stránský (1126.74 km, 19:27:20): relax checkpoint 3

14 Martin Vít (1084.52 km, 17:30:26): Dneska parádní bikovani po hostýnskych a vizovickych kopcích. Těžké ale suprově dynamická jízda dolů pár sekund 60km/h a pak hned nahoru 3km/h a to asi tak 50x až do bezvědomí

109 Patrik Bartík (1073.49 km, 19:10:50): Do CP zbyva 52KM,skusim to dojet..

17 Radek Musil (1072.97 km, 18:15:27): u Vizovic. Dekuji tabornikum za caj a vanocku a bikerovi za banan. Jede a tlaci se dobre, tak jeste budu par chvil pokracovat.

74 Jiří Kašpar (1031.52 km, 19:45:09): děkuji za včerejší skvělé přivítání na cp2. Dnes je tělo úplně dobité, ale nohy jedou stále naplno. Je to totální masochysmus. Jirka

43 Jan Vyštejn (970.49 km, 19:11:36): dneska se nedari. Boli me kolena a ztracene hodiny kvuli spatne ocislovane trase taky na nalade nepridaly. Uz to proste nejak dojet..

83 Pavel Chuchma (901.99 km, 19:55:55): Ten Frantiskov je docela podraz. 4 jsme se tam rano sesli a nikomu se od tama do obeda nechtelo

26 Pavel Macháček (899.98 km, 22:58:02): Dnes to po vcerejsim ficaku zase moc nejede,navic jsem si pri tlacce na Dlouhé udelal puchyre na obou chodidlech. No nic,jedeme se Stanom k Budisovu

63 Stanislav Majer (899.98 km, 18:55:54): opat idem s pavlom machackom sme v male moravke este to chceme dat na budisov

75 David Granát (891.16 km, 18:33:50): Jsem beze slov, koleno me mozna definitivne zrazuje

36 Markéta Marvanová (853.11 km, 19:57:41): Tak.. A uz se nam ta dovolena krati. P.S. Tesim se na schody do nebe..Dlouhe strane, teste se!

46 Adam Záviška (853.11 km, 19:57:43): O vse ok, jedu jako drak, prask mi z toho drat

33 Vojtěch Brychta (852.96 km, 19:41:18): tak dneska cp2, sprcha bodla, bouchl mi predni plast, ale nastesti jsme sehnali novy-diky Vojta

96 Martin Palásek (852.39 km, 19:16:44): na cp2 bylo fajn, Martin

3 Milan Jílek (834.10 km, 19:25:08): . Jsem na cp2 spim. Rano jedu ale zadek protestuje.

19 Jan Tyxa (834.10 km, 19:23:57): myslel jsem ze vyhraji,ale doplazil jsem se jen do 500mil.zadnice a achilovky na srot.vsem kdo mi fandili dekuji…i honzovi a jeho kolektivu.dobra prace.snad zase nekdy.

25 Lumír Soukup (834.10 km, 17:05:08): CP2 ahoj tady koncim sranda skoncila ale stala za to lumir

47 Petr Tichý (834.10 km, 19:53:00): jsem na Cp 2 rano vyrazim dal na vychod

47 Petr Tichý (834.10 km, 19:53:00): jsem na Cp 2 rano vyrazim dal na vychod

78 Jana Doležalová (834.10 km, 20:05:21): uz ani nevim co je za den, to je supr pocit volnosti:-) Jinak zacly potize s kolenama a kolem, takze na pohodu vyjedu z cp2 az rano.

86 Marek Hasík (834.10 km, 19:57:47): Skvostna noc, vcera nahore na hrebenu v Orlickych. Neprosvitil jsem si batoh, nahmatal jinou tubu a zuby si vycistil masti na chodidla.. No nebe vymeteny, hvezdy jako zralé tresne, jenom otrhat, romantika moooc…

2 Miroslav Franěk (834.04 km, 19:10:07): odjezd CP 2

29 Radim Bláha (834.04 km, 19:09:59): odjezd z CP2

30 Vladimíra Vozáková (833.98 km, 18:13:15): Jsem docela hotova,ale pojedu dal,kdybych se rozsedela tak by se mi uz moc nechtelo

95 Ondra Kubat (833.98 km, 19:42:14): Best day ever! Ešte si dám knedlíky a jedu dál:)

21 Miroslav Važík (814.07 km, 19:57:42): kolena boli, ale jet se da, takze moralka sla nahoru. Dnes do cp2.

15 David Charypar (787.70 km, 18:43:02): dnes bych rad
poslal velke podekovani do CP2 vsem,kteri mi pomohli sehnat nedoruceny balicek,hlavne pak Martinovi.jeste jednou velke diky.david

56 Roman Adámek (776.09 km, 20:13:20): 

11 Martin Kratochvíl (775.35 km, 20:07:45): Civilizace ubyva, hospodu nepotkas, jidlo nejaky jeste mame a vodu z potoka. CP2 uz dnes myslim nedotahnem.

44 Tomáš Malý (775.35 km, 20:08:29): nevim co je horsi jestli dest nebo horko, ale zjistil jsem ze na oboji se da stejne dobre nadavat

44 Tomáš Malý (775.35 km, 20:10:04): nevim co je horsi jestli dest nebo horko, ale zjistil jsem ze na oboji se da stejne dobre nadava

122 David Voříšek (773.78 km, 18:58:45): 

60 Jaroslav Peškar (767.14 km, 19:27:24): Horni Morava,prdel na sracku,zitra CP2

85 Josef Hamal (767.14 km, 19:27:00): Ziju.:-)

53 Jaromír Sukup (761.16 km, 20:32:07): kousek od kralicaku pekne fouka,jinak vse ok

39 Jiří Koptík (757.94 km, 18:53:14): dnes to konecne trochu souvisle jelo. Jeste par kopcu a konecne CP2!

103 Zbynek Šimčík (755.83 km, 19:50:51): dneska slunickovej opruz ktery zachranili az zmrzka a cockova polivka z Klasterce nad Orlici..timto zdravim a dik za pokec! Jinak OK

64 Petr Šumbera (734.98 km, 19:36:44): Jeste pojedu, dokud bude videt.

4 Zdeněk Suchan (733.27 km, 19:13:08): Zitra CP2

4 Zdeněk Suchan (733.27 km, 19:13:42): Zitra CP2.

35 Mojmír Novotný (733.18 km, 21:02:32): nocleh, m:-)

48 Kornel Biringer (699.58 km, 20:57:07): . Som tak unaveny ze ani neviem co mam napisat. Ale aj tak to dnes este nezabalim a pojdem do polnoci. Cau

71 Michal Laifert (699.45 km, 19:36:03): Dnes nic moc. Strasne se vlecu a rychleji to nejde. Na zadnim kole mam osmu – prdl drat. Trosku ztracim cit v prstech prave ruky, ale riditka udrzim. S priborem je to uz horsi. Jedu dal. Sprcha by bodla.

45 Jakub Štola (690.54 km, 18:51:34): mam to 140 do cile sem pod Serlichem dojel sem s poslednich sil nemel sem ani jidlo ani piti a tady me cekala zachrana zkusim dojet kluka predemnou a najet aspon 40 pak nekde padnu do skarpy

88 Karel Králíček (690.51 km, 19:30:02): tak cp2 se asi nedockam, misto kotniku mam tenisaky sotva se pohybuju. Zkusim jeste dneska nekam cuknout a rano uvidim. Sice je to „jen“ 145km ale v soucasnem stavu neresitelne.

97 Aleš Melichařík (690.51 km, 19:53:31): Tlacim do kopce. Nosim z kopce. Je to fajn. Dnes jeste neco ujedu. Vse ok.

22 Jakub Dvořák (690.45 km, 19:27:17): Na Rohu hranice, spí se dobře velice, žízeň tu mám velkou, zařadil jsem vzteklou. Ještě popojedu, nejsme na borůvkach, i když jsou dobré.

90 Milan Chára (690.45 km, 20:00:36): Konecne zpatky v CR a konecne neco teplého pozru a pokracuju dal.Pojedu opet co pujde,rano to bylo tezce mizerne.CEST A SILU!Milan

81 Jarda Jisl (684.62 km, 19:46:31): tak krasy polska jsou pryc a zustala ….bolest, pokud ma nekdo levou nohu navic beru ji a kdyz se rozhlidnu raj pro prekupnika s lidskym materialem, zajdu strelil nekdo jiny ja neee …

54 Lucie Otáhalová (684.05 km, 19:25:26): Vyjezd ze Zaclere, prejezd Broumovska. Ve Stolovych horach mi odesla achilovka, vetsinou jen jdu.

93 Richard Štěpánek (683.40 km, 20:14:52): dnes mam asi nocni. Adr krasnej ale bez kola

49 Petr Šíma (680.66 km, 19:48:24): Stav ok,nejak to dnes flakam.Koupil jsem rohy a rukam to trochu pomohlo,takze prima.Za chvili vyjedu z Polska a kam dojedu nevim.Dnes pro me nejlehci den.

52 Štefan Pinčák (674.15 km, 21:46:57): asi meprešla moja sms… Posielam zmovu…dnes to zrána moc dobre nešlapalo:( okolo obeda som mal pocit že zažívam krízu stredného veku:) možno to aj bola, ale kedže mám pri sebe „osobného“ psychiatra spoločné obednajšie posedenie pri pivku a žvanci a následná hodinová meditácia v polohe ležmo všetko zachránila:) nohy sa rozbehli a momentálne sedíme niekde na poľskej hrude:) zajtra sa CP2 tras:) spolu s čislom 107

107 Dano Ralaus (674.15 km, 22:10:46): dnes kríza, zaspavanie za jazdy, dobrý obed, káva, slofik…nakoniec dobre./preposielam správu ešte raz, asi neprešla z Poľska/

104 Roman Królikowski (662.44 km, 20:27:14): na dzisiaj koniec

16 Jakub Zajíc (660.11 km, 19:36:00): Dnes jsem vyměnil včera zkřivený kotouč brzdy. 20 km poté jsem prořízl plášť. Návrat do údolí, koupě nového, oprava a opět na trase. Jaké překvapení přinese další kilometr?

116 Jakub Gsela (660.11 km, 19:09:02): Dam dnes jeste Karlov a zitra zkusim CP2.
Dnes jsem byl na pokraji psychickych sil,pred Adrspachem jsem myslel,ze se rozbrecim,pak se,ale zniceho nic zjevil Libor-fanousek zavodu,ktery cekal na nejakeho milare.Strasne mi pomohl,dal me psychicky dokupy,jel se mnou kus Sudet a domluvil servis v RedPointu v Teplicich(diky moc kluci za servis).
Nakoplo me,proto je tenhle zavod super…Libore moc ti dekuju,pomohl si mi ani nevis jak. Neverte na zazraky,spolehejte na ne.(Jan Kopka) Diky vsem za podporu.

70 Jiří Vostruha (656.42 km, 19:46:32): MARTINKOVICE. CHCI JESTE DNES CHVILI JET

87 Zbyněk Dráňa (656.42 km, 19:51:00): dnes velká krize vůbec to nejelo.Proslapane vlozky v botách sroubky z kufru mám už pěkně obtisklé má chodidlech.Hoj

62 Miroslav Hůlka (651.13 km, 19:03:31): Zdravim. Vse OK. Nocleh v Martinkovicich

69 Johana Šťastná (638.15 km, 19:33:04): Jedu i pres nekolika denni bolest Achilovky.Pojedu,dokud se mi noha v obvaze vejde do tretry.Jsem v Teplici ch nad Met..Kde budu spat netusim.V nedeli snad cp2.

108 Roman Bojda (638.15 km, 19:32:29): Sme v teplicich n.metuji,pojdeme este chvilu az pokial nenajdeme spanie.

8 Petr Křelina (638.05 km, 19:01:05): Ted se mi u restaurace zeptal maly kluk: „A to vy smite zastavovat?“ Ja teda zastavuju a ted si dam neco dobreho. Po dvou unavenych dnech se mi zase jede prima. Pojedu do noci a zakotvim v lese.

12 Robert Klepl (637.92 km, 18:31:26): jsem po srazce celkem ok,jen trochu hlava a praskla prilba. Diky vsem za podporu sms

68 Václav Polívka (637.92 km, 18:32:07): jedeme dal

117 Zdeněk Zahrádka (632.33 km, 22:08:08): spani na Bischoffsteinu. Pocasi krasa dneska, Krkonose za nami. Koleno zlobi, rano celkem ok, ale nemuzu poradne zabrat a porad chodim pesky do kopce.

98 Vít Polehňák (608.59 km, 18:47:38): Ahoj, chci stihnout Teplice n/M, takze jedu. Vita

7 Ladislav Barnet (598.72 km, 19:21:40): Moje nocni mura – Krkonose konecne z mnou. Vse OK. LADA

18 Zdenek Michálek (598.72 km, 19:23:47): Jsem v Kralovci.zitra Adrzbach a do Orlicek.

79 Pavel Hrbáček (598.72 km, 19:22:43): Dnes to bylo na „Krkonose“ . Totalni unavu clovek pozna kdyz usne na zachode . Mne se to stalo na Vyrovce !

42 Petr Žerníček (597.97 km, 20:02:08): Dnes bylo vsechno, dopoledne kryze, pady a hlavne strkani kola .. Na druhou stranu priroda v Krkonosich nadhera. Je pekne asi jeste pojedu, ale dnes si dam pivo ..mozna dve. Zdarec

66 Lukáš Staněk (592.93 km, 19:25:24): Ahoj, dnes jsem prejel cele Krkonose. Stoupani na Vyrovku byl brutus, boruvkove knedliky odmena. -LS-

51 František Kasanič (588.81 km, 21:03:50): nebol signal tak až teraz. na tomto mieste začali trampoty. opustil som trať aby som vyriešil zavady a najedol sa. už som späť a pokračujem v ceste. žienka krutim ako besný

51 František Kasanič (588.81 km, 21:07:53): ráno vymena doštičiek a potom na hranici rozpárany plášť a duša. zohnal som pomoc a uplne cudzí super chalani mi priviezli plášť dušu a doštičky na trasu. martin skála z trutnova majiteľ prolog bike a aleš vaníček zo žacleře.

51 František Kasanič (588.81 km, 21:09:55): existujú ešte dobrý ľudia. chalani prišli vymenili mi plášť, nastavili brzdy, zoradili prehadzovačku, urobili servis na ceste a išli domov. silny zažitok mám z toho. nech sa vám chalani darí. príďte na východ popiť

120 Zdeněk Matoulek (585.90 km, 20:17:46): Jizerky parada Krkonose nahoru a dolu a to nekolikrat jeste ze jsem tlaceni natrenoval vcera- pisu pozde bo stem bol v Polsku

10 Lukáš Mikyska (572.29 km, 18:35:10): Dnes nejhorsi den
Tak 1/4 cesty jsem tlacil

38 Ondřej Pražák (572.29 km, 18:26:22): dneska tezky den, prudke tahle krkonosske kopce, umorne vedro a stejne jako vcera vecerne-nocni prejezd Polska a snad jeste za svetla navrat do vlasti a nocleh v Kralovci.

57 Milan Hosák (572.29 km, 18:34:16): Jsem na Pomezních boudach. Plan:dojet do Kralovce. Jedeme ve trech, Jirka 058 a Ondra 038. Jsme OK ale cekem KO.

58 Jiří Vlach (572.29 km, 18:27:55): dnes den blbec takovy jiz ne. Ted jedem do Polska tak pisem driv

6 Štěpán Mareček (569.71 km, 20:01:11): Ranni prulet jizerkama,prvni prujezd polskem se mi moc libil. V krkonosich jedna tlacenka za druhou…ale uz jsou skoro za mnou. Bydleni nekde v upe,zitra rano druhy polsky usek.

89 David Bárta (569.68 km, 20:00:38): Plán nesplnen, do CP2 uz nebudu spat, Milan hrozne chrape:-)

31 Milan Jurka (569.42 km, 19:57:55): dnes krizicka ,střevní problémy z kurete staršího nez ja, imodium zapijim borovickou, bohuzel to vyšlo na jizerky a Krkonoše s 3000m převýšením,vedro taky nepomohlo, zitra snad bude lip.,,

67 Josef Březina (560.85 km, 18:43:02): jedu. Ozývají se nedoléčené bolístky. Snášení kola skopce mě ničí.

67 Josef Březina (560.85 km, 21:21:38): Tak definitivně odstupuji. Poslední kapka je šestka vlevo nahoře, která bolí od včera, ale nyní mi pozměnila tvář. Sportu zdar!

82 Josef Březina (560.83 km, 18:38:33): 

82 Josef Březina (560.83 km, 21:18:12): odstupuji ze zavodu. Trasovani mi nevyhovuje moc nebezpecne na me poměry. V miste Pec pod snezkou.

115 Jan Marx (559.65 km, 20:15:35): Tak dnes pravy opak vcerejska,nejspis zanet uponu steheniho svalu me dnes dovolil doplizit se asi o 30km dal. Timhle tempem to nestihnu do vanoc,natoz do konce dovci. Dam oraz a budu doufat,ze to zitra bude lepsi. Diky vsem,co me pisou,byt to tak nevypada,delam co muzu:-) a svet je malej,snazil sem se nalepit tejpu na zadni stranu stehna,coz jak jsem zjistil neni technicky proveditelny a nahodou sla okolo pani … od Zdendy Krize,tak me s tim pomohla. Fakt nekecam:-)

94 David Hrančík (554.77 km, 20:02:08): výrovka. Všechno bolý ale jeste jedu…

13 František Valeš (554.03 km, 20:08:03): Ahoj Dnes jsem to kolo setril az moc

59 Ondřej Tafat (552.17 km, 19:56:37): 670 vše ok

118 Pavel Přibyl (552.17 km, 20:02:33): 670 tak dnes totální kolaps nohou:-(. Nemám rád kopce!!! Dnes opravdu jedu na dluh… No nic nebojte kamarádi nedám vám nic zadarmo! Srdce draka!!

24 Lubomír Sluka (549.35 km, 19:35:10): bylo mi i lip ale jinak ok

28 Pavel Šístek (520.17 km, 20:15:04): Nas Honza nerozhodi! Kdyz je to mazec, rikame: Dobre Jenda! Dobre! Mame uz horolezecky vycvik, zbyva paraglide s kolem od Jendy.

28 Pavel Šístek (520.17 km, 20:25:55): A mezinarodni merna soustava SI ma novou velicinu- Kopkuv kilometr. Ma 2 az 3x vetsi hodnotu!

101 Jaromír Novák (520.17 km, 20:53:34): velika pochvala posadce CP1 a spolecne s 028 zdravime manzele s mimcem ve voziku… Skvely pokec pri pretahovani bazin. Doufame, ze jste dojeli taky dobre. Slapkam zdar!

106 Denis Lauko (520.14 km, 19:32:54): dnes menej km ako vcera,ale dobra nalada na CP1 na cele so sefou Vlastou,zostavam v harachove na noc

37 Zbyněk Táborský (519.85 km, 20:02:57): Cekam v Harrachove na stejcek a pak se asi jeste prehoupnu pres kopec do Spindlu. Vypadam jak solnicka

100 Petr Pernický (519.21 km, 20:38:31): JSEM ZA SVETLA V HRCHV JESTE NEVIM CO UDELAM

50 Jaroslav Šašek (518.02 km, 19:36:35): Tocim to levou nohou a pravou vezu, i tak, dnes super, CP1, pivo Bernard-:). Jarda

73 Jan Pelnář (505.06 km, 19:37:13): odpol CP1, pak krize, boli koleno, ostatni OK, zkusim dojet do Harrachova.

1 Petr Ozogán (499.54 km, 19:44:30): jizerky sice kratke, ale dosti strme. pokusim se jeste dnes dostat do krkonos, zitra dal po hreaeni do upy.

112 Petr Klos (494.72 km, 19:47:13): dneska to celkem slape jeste chvili pujdu

119 Zdeněk Holý (494.50 km, 18:48:24): Pokracuji v Jizerkach, dnes zvlastni podekovani cykloservisu v Hradku n.N. p. Dragounovi, doporucuji. Zdenek H

114 Jakub Marx (494.20 km, 18:18:31): koleno stale boli, takze dneska odpocinkovej den. Proste tragédie. Koupil jsem si hrejivou mast. Dam na koleno a nic, kouknu na obal a tam ze se zazvorem. Jak je clovek unavenej nenapadlo me nic lepsiho nez to ochutnat… Huba mi hori jeste ted, stejne jako koleno. Zatim pomalu a nejisté pokracuju dal.

5 Tomáš Krejča (472.05 km, 20:02:11): Dnesni tlaceni kola bylo opravdu uzasne. Tedka relax na CP1 a pak jeste hodinu jizdy. Jinak vse v pohode, jen bych potreboval sprchu.

55 Petr Duchoslav (472.05 km, 20:08:37): vše ok CP1

65 Ivan Pelikán (472.05 km, 20:30:00): vše ok

80 Peter Kirdaj (472.05 km, 20:16:53): konecne cp1

65 Ivan Pelikán (472.02 km, 20:17:23): Tesim se do CP2

65 Ivan Pelikán (472.02 km, 20:19:05): Tesim se do CP2

111 Jan Sommer (340.74 km, 19:41:48): tak jsem dnes dopoledne objevil sve hranice v lesich u Decina. Malem jsem tam padnul jak jsem byl na dne. Ted uz si to budu jen uzivat, volit vlastni trasu a treba dojdu pozdrav na pyramidu a pro vsechny co na me mysli. Ted na pivo mir

 
Zprávy došlé během dne:

12 Robert Klepl (613.30 km, 15:54:11): srazilo me auto. Snad dobry, nota trochu hlava.ale mozna to je z vedra a pali ruka od kopriv

72 Pavel Pánek (318.18 km, 14:43:12): Koncim, jsem fyzicky vycerpan.Hlava je v pohode. Dekuji Honzovi Kopkovi a realizacnimu tymu za super zazitek a klukum na trati at se drzi.

41 Ondřej Semerád (834.10 km, 12:30:46): Koncim. sedim v vlaku.mirim k lékari.koleno prasklo.dekuji vsem za podporu a pomoc.vsem ktere jsem zklamal se omlouvam.vsechny technicke problemy se mi podarilo vyresit.ale toto nejde.bylo to hezke a dobre rozjete,ale kratke.ostatnim drzim palce,hlavne zdravi.Semi

27 Pavel Johanides (219.33 km, 10:46:44): Tak koncim chtel jsem zkusit jake to bude rozdil proti kolu. Pro mne je to zamavejsi kazdej voli jinou trasu hlavne kdyz zvolis spatnou na mape to tak nevypada jìnak velka skusenost do pristiho roku. Chtel bych poprat vsem ucastnikum uspech. Organizatorum usporadat tohle dobrodruzstvi bez nich by to neslo.Diky Honzo

103 Zbynek Šimčík (623.79 km, 05:55:41): od rana mi strasne nahlas lupe ve stredu kola a pravem lidskem koleni..ale nebojte uz jsem to vyresil pudtil jsem si mp3 abych to neslysel..:D