0. DEN - 28. 6. 2014

Den před závodem

Pro závodníky je den před závodem, ale pro nás závod začal již vloni po dojezdu posledního závodníka předchozího ročníku. A poslední dny jsme již špurtovali, aby v době startu bylo vše připraveno. Dnešek jsme strávili vysloveně v závodním tempu. Do noci nabalovali Transita i přívěs a ráno vyrazili z Jablonce a cestou zařizovali plno nezbytností ohledně kamer, foťáků, vyzvednutí doprovodného Land Rovera a pozdě odpoledne dorazili do Hranic u Aše, místa letošního startu. Z jiných míst v republice vyrazili další pomocníci a dopravní prostředky – Nissan Patrol z Třince, kameramanská motorka z Valašského Meziříčí, grafik z Jihlavy, historický veterán VW kulaťák z Prahy.

V Hranicích již na nás čekali první závodníci a další se trousili po nás. Sokolovna v hranicích ožívala a opět začala být cítit jedinečná atmosféra 1000 miles. Všichni závodníci se vzájemně vítali jako staří známí a vlastně nebylo ani poznat, kdo se zná z minulých ročníků a kdo je nováček. Všechny silně spojuje nervozita, ale i očekávání, jaká dobrodružství přinese další ročník, od kterého je dělí jen hodiny. Vlastně kvůli téhle silné atmosféře, kdy mají k sobě všichni velmi blízko se do toho pouštíme i přes všechny nesnáze vždy znova.

Dnes již proběhla registrace asi čtvrtiny závodníků, jejich focení a vážení. Vážení je novinka, abychom zjistili váhové úbytky a dokázali se prosadit i mezi nejúčinnější redukční metody a získali uznání i v jiných než extrémně-sportovních oblastech.

V tuto chvíli již většina závodníků po výborném společném guláši spí na matracích v tělocvičně, někteří rozpouštějí obavy ze závodu v hospůdce sokolovny, my doděláváme poslední nezbytnosti a již notně unavení z posledních náročných dnů se těšíme do spacáků, abychom se aspoň pár hodin vyspali na zítřejší frmol.

Z Hranic u Aše vlastně již 29. 6.

Honza Kopka a tým 1000miles