18. DEN - 17. 7. 2013

už jen krušné hory

Dnes mi začal den příjezdem Adama a Martina ráno v 6:50. Než jsem stačil vyběhnout ven, kluci padli na zem, hodili přes sebe spacák a spali. Ani nezabouchali na dveře. Oba jeli celou noc. Takový nasazení jsem tady ke konci pelotonu nečekal. Do odpoledne přijeli po sobě ještě dva Tomášové. Takže kluci mi vyplnili celý den. Teď navečer čekáme již nejstaršího 68letého účastníka 1000miles a cyklotrampskou legendu Honzu Vlasáka s Uhrem. Honza i István se poslední dny pohybovali jen kousek od sebe včetně včerejšího večerního hlášení. Místo nich ale překvapivě dojel Zdeněk Kulovaný, kterého jsme čekali až zítra, a přivezl zprávy z trasy. Maďara Istvána potkal 55 kilometrů před cílem a Honzu Vlasáka ještě o pět kilometrů dřív. Zdeňkovi to ale jelo, a tak se s nimi jen krátce pozdravil a spěchal do cíle. Nyní si Zdeněk již užívá pohodlí Pepíkovy chaloupky i jeho pohostinnosti.

Závodníci jsou vůči sobě na trase přátelští a ohleduplní a to nám v cíli potvrzují všichni. Vzájemná pomoc a sounáležitost vždy převažuje nad soutěživostí a to by měl být i jeden z hlavních smyslů tohohle závodu. Další pravidlo by mělo být i férovost a smysl pro fairplay. Proto mě i potěšil příběh Pavla Hendrycha. Ještě na Slovensku ztratil poměrně velký obnos peněz, který si vezl pro fungování na trase. Některý z dalších závodníků ho našel a dovezl na slovenský checkpoint, kde Pavel ztrátu peněz nahlásil, kdyby náhodou. Jeden z pomocníků Víťa, který se po ukončení CP1 přesouval do finishe 500, ho převezl tam. O pár dnů později obětavá organizátorka Terezka měnila stanoviště a jela vypomáhat ještě do celkového cíle F1000 a peníze přivezla sem. No a tady je dostal po dojezdu šťastný Pavel. I když se závod nejezdí o ceny. Přesto Pavel i já, jsme už své ceny dostali. Pavel své peníze a pro mě je cena to, že lidé startující v tomto závodě i pomocníci jedou na vlně čestnosti.

Poslední zpráva o Honzovi – měl by být už těsně před cílem. Ve tmě mu to jde ale pomalu.

Konečně je Honza tady, nadšený a v dobré náladě. Euforie potlačuje únavu a Honza vypráví jeden příběh za druhým a vypadá jak po nedělním výletu. Pan domácí Pepík tu čeká speciálně na něho a speciálně pro něj má připravené dva řízky jako kola, že se ani na talíř nevešly. Honza se s chutí pouští do řízků, popíjí k tomu Bernarda a spokojeně přede a ochotně odpovídá na naše dotazy a ani se mu nechce do postele. Dnes to opět vypadá na dlouhou noc.

Z F1000 západočeský zpravodaj Honza Kopka

Ahoj,

dnes jsem měl možnost potkat se v Děčíně krátce s Ríšou. Bohužel jsem nemohl vzít kolo a chvíli s ním jet po trase, ale i tak jsem rád, že jsme se na chvilku setkali. A myslím, že i on. Říkal, že už dlouho nikoho nepotkal, je pořád sám, tak těch pár minut uvítal. Na to co má za sebou vypadal velmi dobře, v pohodě a odhodlaně závod dokončit. Vůbec už nepochybuje o tom, že by se to nepodařilo…

Dnes by chtěl končit na Cínovci a v pátek odpoledne (večer) dorazit do cíle. Při jeho vyprávění co se mu na trati přihodilo (pády a následná zranění), až běhal mráz po zádech. Ale je vidět, že Ríša je psychicky hodně silný a pokud se dostal až sem, tak ho nic moc nezastaví. Je to příběh neskutečný síly, vůle a odhodlání… nemám slov, jak to vyjádřit… Smekám před ním a přeju mu plno sil do posledních kilometrů a dnů. V cíli ho ode mě pozdravujte!

Díky.

Pepa Baco

SMS zprávy od závodníků

70 Zdeněk Kulovaný (1617.19 km, 19:55:25): 9 km od cile. To uz asi dam, ne? A zitra na trojmezi, at to mam komplet od vychodu na zapad. Zdeněk

38 Jan Vlasák (1601.85 km, 19:38:18): Rad bych to stih na konecnou jeste za svetla

110 István Rudolf (1590.37 km, 19:05:12): Várható érkezésem a célba csütörtők 9 óra

91 Josef Kristl (1470.57 km, 18:19:24): Dnes parada

93 Richard Štěpánek (1435.66 km, 21:13:11): Risa-jsem u Karla Fialy. Vse funguje a je v poradku. Jeste jednou diky vsem za sms. Nenechate me padnout!

Zprávy došlé po závodě:

95 Tomáš Holzer (1626.07 km, 16:14:53): Tak to mam take za sebou, dlouhy, ale krasny vylet. Diky za perfektni organizaci, rodine a kamaradum za podporu. Nesmim zapomenout na pivovary a vodni plochy v okoli trasy, bez nich bych uschnul. Osobni poznamka k vykonum : Slava Honzovi, obdiv damam, smekam pred Istvanem, mym vitezem je ovsem Richard. To co dokazal mi hlava nebere.

56 Martin Šedivý (1626.06 km, 17:07:12): Cil 1000. Super zavodni putovani, diiky…

90 Tomáš Vávra (1626.06 km, 17:11:08): Finish 1000. Rano jsem videl rysa.

43 Adam Plháček (1626.06 km, 17:13:39): Cil. Diky poradatelum za skvelou a usilovnou praci. Byl to zivotni zazitek. Zklamalo jen pocasi. Priste bude treba objednat cisterny a alespon kropit cesty.