10. DEN - 9. 7. 2013

šluknovsko nezklamalo

Ještě za ranní mlhy a chladného počasí dorazil s číslem 110 István Rudolf chodec. Rudolf je v pohodě a veselý chlapík bez známek únavy, i když poslední noc vůbec nespal. Jeho další plán je pokračovat dál do Skalné, až se zde vyspí a načerpá další energii. Za tým CP2 Dan

Večerní zpráva z CP 2/Finish 500

Den jak malovaný, s krásnými letními teplotami přinesl radost z dojezdu hned 10 borcům a 1 borkyni.

Hned ráno přišel neuvěřitelný chodec István Rudolf a pobyl skoro celý den. Nejdříve se prospal a pak nastalo maďarské peklo, protože István nemluví opravdu ani slovo jinak, než rodnou řečí. Bylo potřeba vyřešit problém s jeho GPS a když už jsme měli na telefonu kamaráda překladatele, dostalo se mu i takového luxusu, jako překlad jídelního lístku a objednávka opravdu toho jídla, které chtěl.

Pět chlapů (47 Jiří Vlach, 94 Milan Jurka, 42 Petr Fusek, 5 Tomáš Krejča, 77 Michal Dobíhal) a žena (18 Laďka Vaňková) ukončili závod a vypadali opravdu spokojení. Moc gratulujeme!

Pohodového odpočinkového odpoledne s několika chody, voňavým prádlem a přátelským tlacháním si užili i ti, co k večeru vyrazili dále po trati (93 Richard Štěpánek, 43 Adam Plháček, 56 Martin Šedivý na svém luxusním bambusovém oři a 95 Tomáš Holzer)

Šťastnou cestu a udržte si ten milý úsměv a nadhled, hoši.

Přespává jen 70 Zdeněk Kulovaný, který nás porazil hned po příjezdu svým hlášením:

– Pokračuješ?

– No jistě, to je nejkrásnější dovolená! Počasí, výhledy, teda já nevim, jestli jste to tak chtěli, ale to je tak nádherná trasa!

Takže tak z CP2, zdravíme Kateřina, Tomáš, Tadeáš a Libor

CP 3 v Jizerkách

Dnešek přinesl další parný den, louka před chajdou byla rozpálená, že se tam nedalo vydržet. Uvnitř se vegetilo daleko lépe. Někteří závodníci se těšili na koupání, které u CP mělo být, ale to nevyšlo. Blízký rybník je vypuštěný. Koupání chtivý závodníci musí až do 25 km vzdáleného Hrádku n. N. na Kristýnu. Míra Franěk (12) má v plánu projet rybník na Kristýně i s kolem, aby rovnou umyl všechno. Jestli se k tomu opravdu odhodlá, si musíme počkat do zítra, až opustí CP. O hygieně už začínají přemýšlet i další závodníci: „Byla by pohoda, kdybych měl každý večer sprchu a byl čistý.“ „Tak na tos měl ale trénovat a od Vánoc ses neměl mýt.“

Závodník s číslem 55 Standa Valdman si liboval, že ho na Slovensku bolelo koleno, jelikož si díky tomu odpočinul a nabral síly. Teď mu to teprve pořádně pofrčí. Ale pivo si u nás nechtěl dát. Prý si dával alkohol na CP 1 a pak byl tři dny v kómatu.

Ať to všem šlape!

Tým CP 3

F1000 a příběhy závodníků

V noci mi přichází sms od Vlaďky Vozákové, hrdinky loňského i letošního ročníku a dosavadní vedoucí závodnice. „Ahoj Honzo, zabalila jsem. Omlouvám se za to, jak to dopadlo.a všem vám moc děkukju. Ty nejlíp víš., o čem je hlava a ta to zabalila. Stydím se a sama to pořád nechápu.“

Vlaďka se nám ani v nejmenším nemusí omlouvat. Za tyhle rozhodnutí je každý zodpovědný jen sám sobě, nikomu jinému. To jen dokazuje, že tenhle závod je o něčem jiném, než ty ostatní. Můžete na tom být fyzicky dobře, ale pokud hlava rozhodne, že dál už ne, končíte a nic s tím neuděláte. V tomhle závodě vás může zlomit cokoli. Třeba i pokud nastupujete na start s příliš vysokými ambicemi. Pak zjistíte, že to tak není, vytyčený cíl se vám vzdálí a vy to neunesete a ztratíte motivaci. Podobné je to, když je příliš velké očekávání od vašeho okolí. Pak jedete od počátku s velkým a přitom zbytečným stresem. Čím víc se tomu očekávání vzdalujete, tím víc se propadáte do bezmoci, až vás to zlomí. Ale nemusí jít vůbec o tyhle tlaky od sebe samého nebo vašeho okolí. Stačí jen ta dlouhodobá přespřílišná fyzická zátěž, málo spánku, velký nekomfort, nejistota, strach,… To všechno je útok na vaši psychiku, která to nemusí unést, a pak najednou zabalíte ve chvíli, kdy ani není proč a zdánlivě bez zjevné příčiny. Tohle je sice teprve třetí ročník, ale už jsem vysledoval, že ti, co jedou podruhé, mívají k zabalení blízko. Mají často pocit, že když už to jednou dali, dají to snadno i podruhé. Ale „snadno“ na trase 1000miles neexistuje.

Dopoledne volá z trasy zlomený Milan Silný, organizátor jiného unikátního závodu Loudání: „Včera večer jsme se najedli v Krásné Lípě a pak celou noc jeli Šluknovem až do teď na úplné fyzické dno. Co mě ale dostalo na kolena psychicky, když jsem uviděl směrovku Krásná Lípa 7 kilometrů. Dobře tu odrovnáváte závodníky, ani se už nedivím tomu odpadu.“ Odpovídám mu, že jsem jel jeho loudání a zrovna v tom se to moc neliší od jeho závodu. Směje se, že mám asi pravdu a prý teda bude pokračovat.

Do oběda přijelo postupně pět závodníků. Všichni se snažili jet poslední noc nonstop a všichni se shodli, že zažívali zvláštní neznámé stavy. První Honza Tyxa se motal a ztrácel rovnováhu a musel chodit pěšky, tělu ale odpočinek nedopřál a ono se s tím srovnalo samo. Filip Degl, který přijel po třetí hodině ráno, přestával vnímat rozdíly mezi realitou a snem, nevěděl jestli jede nebo spí. Jak prožíval poslední noc Láďa Bimon nevíme, přijel ráno v pět a hned zmizel. Nicméně i další dva se v noci díky vyčerpání dostávali do stavu halucinací. Láďa Moulis viděl po lese zadní světla aut, které tam vůbec nebyly. Martin Vít se na cestě stále vyhýbal fiktivním balíkům slámy. Halucinace dosáhly dokonalosti, když začal mít pocit, že je kombajn a že přední kolo dráty seká trávu a devítikolo z ní dělá balíky slámy a hází dozadu. Oba kluci proti sobě závodili, dva poslední dny se neviděli, ale byli stále kousek od sebe. Martin vpředu si potřeboval na chvíli lehnout, ale nechtěl, aby mu Vláďa projel, a tak si lehl pod fólii přes cestu, aby ho Vláďa musel obcházet a tím ho vzbudil. Láďa ho v noci málem přejel a když ho obcházel, nevzbudil ho, ale vylekal. Vylítl a vykřikl, a tím vylekal Vláďu, a tak tam spolu svorně řvali. To byl moment, který ukončil jejich soupeření a do cíle dojeli pokorně spolu bez ambic ujet tomu druhému. Opět to zafungovalo jako vždy, že i ti, co se sjedou těsně před cílem přestanou najednou soupeřit a chtějí si euforii a poslední metry užít i s někým druhým – vždyť sdílená radost je dvojnásobná radost. Navíc Vláďa i Martin jsou oba z Plzně a poznali se na trase hned první den, jeli podobné tempo, a od té doby byli střídavě soupeři nebo spolusouputníci. Teď jsou blízcí kamarádi.

Všichni už odjeli, zůstal tu jen Filip, který plánuje dát dohromady kolo i sebe a zítra vyrazit po trase nazpátek možná až do půlky F500 ve Františkově nebo aspoň do Krkonoš. Původní plán byl až na start do Sedlice. To prý ale nedá, nicméně kousek se sveze. Mám tu od Filipa vzkaz, kdo se chce na nějakou část přidat, ať mu zavolá na 775 864 935.

Celé odpoledne čekáme na další závodníky Pavla Morávka a Jirku Beyka Míla. Přijíždí až na večer řádně utahaní. A chvíli po nich by teď měl přijet Radek Musil. Martin Vít, co přijel už ráno, nám vyprávěl, jak byl zrovna s Radkem, když mu volala manželka a ptala se, jaký to je a jak se cítí. A Radek povídá: „Víš, jak vždycky ráno vezmeš za kůži křečka, dáš ho do kolotoče a on tam běží celý den. Pak ho večer za kůži zas vytáhneš ven a dáš do sena. On tam usne a další den zas znovu běží do večera v kolotoči. Tak přesně to tady děláme a tak se cítím.

Radkovi přejeme, ať ho z kolotoče nikdo dnes nevytáhne za kůži předčasně a dojede už až do cíle. Ostatním ať se daří na trati!

Honza Kopka a Yvona Kotykova z F1000

SMS zprávy od závodníků

123 Láďa Moulis (1626.07 km, 19:43:26): ahoj vsici,dnes jsem projel v 11hodin cil.zavod supr,vsem zavodnikum stesti na trati!

32 Martin Vít (1625.74 km, 19:53:05): Dnes v 10:58 dosazen cil se soupeřem, parťákem a nyní kámošem Láďou 123. Jeli jsme nonstop z Výrovky. Byl to let a poslední den obrovská gastrotour. Díky byla to super dovolená, jsem fyzicky zničen ale šťasten. Dávejte vsichni co jeste jedete a užívejte každého dne v horách je tam letos krasne.

69 Radek Musil (1542.46 km, 18:26:24): Klinovec. Zkusim to dojet. Kdyz to nepujde, vyspim se a prijedu behem zitrka

11 Robert Bičík (1542.08 km, 19:44:30): Klinovec,mam toho dnes dost,ale uvidime,jak to pujde,do cile kousek!

126 Jiří Boubín (1486.42 km, 22:38:37): slachy a upony uz boli treti den, ale to uz me snad nezastavi. Potkavam super lodi o zavpde uz se vsude vi!

126 Jiří Boubín (1486.42 km, 23:05:22): pro ty co bojuji z Krkonos! Po singel treku a laznich je za mostkem Pension Ferda! Nalevo!, uvari tam i o pulnoci! Byla i zmrzka! A rozhledna Tanecnice take

49 Martin Doležal (1435.66 km, 20:25:08): Cinovec. U Karla. Pomalu se objevuje únava,někdy sotva pletu nohama. Psychicky se připravuji na fyzický kolaps v cíli a těším se na něj!

21 Michal Beran (1434.98 km, 21:03:49): snad to s tim kolenem nejak dam jedu hledat nocleh. Michal

45 Jan Matas (1363.03 km, 20:09:00): jedu dal. Nevim kam dojedu ale urcite se tam vyspim.

83 Pavel Macháček (1361.79 km, 19:37:11): Dnes to jelo, jsem za Jetrichovicemi. Honzovi Matysovi diky za super honicku ve Sluknovskem Nordkapu i v naslednych polnackach. Margl myslim uspel a ja doufam, ze jsem Honzu neustval. Toz uz jen 2dny super dovolene, Margl jde do finise.

3 Jan Marx (1361.28 km, 18:31:17): dnes se mi z boku protrhl plast,nastesti se ho podarilo provizorne opravit a ve Vilemove jsem koupil novej. Jinak se jede krasne,hlava chce,ale telo je unaveny,nicmene se snazi:-)) pojedu dokud to pujde,nocleh venku. Velkej obdiv vuci vsem,co uz jsou v cili nebo pobliz,absolutne nechapu,jak to zvladli.

97 Rostislav Gregor (1336.70 km, 18:59:11): BOŽE ,DOJEDU LI,VYKONÁM SVATOJAKUBSKOU POUŤ.TO TI SLIBUJI.

127 Václav Silovský (1331.31 km, 21:59:11): zustavam pres noc. dnes mam temer 130km. sice jedu od pul 5,ale odpoledne jsem musel lehnout na louku a vyspat se. zitra se doufam dostanu pres Decin do krusnych. toho chozeni dneska po sluknovsku bylo uz dost.

58 Jan Fryc (1327.33 km, 18:07:03): Rano jsem lajdacky zaspal a vyrazil az po sesty. Nekdo rikal ze Sluknov se tlaci a mel pravdu, krasne jsem tlacil cele odpoledne podel hranice 🙂 dneska do tmy co nejdal…

71 Antonín Zlínský (1327.33 km, 18:08:09): . Dopolene to jelo za nordkaem to je jiz horsi. Jeste ze nas prisel povzbudit uve se zenou, diky. Jsem ok, z tanecnice jedu do tmy. Tonda

8 Robert Čížek (1325.23 km, 20:35:19): jsem ok,koleno neni ok ale jinak je fse ok. Takze ok a pa. Bob.

48 David Charypar (1317.81 km, 20:23:29): Rad bych timto moc podekoval za pomoc a ochotu panu Malinovi-kozi farma Nova Viska u Dolni Poustevny.

75 Lumír Soukup (1308.76 km, 19:42:41): nordcap ok popojedu lumir

48 David Charypar (1308.67 km, 18:43:36): .posilam nejsevernejsi hlaseni z Nordkapu.jeste pojedu do tmy.

40 Milan Jansta (1289.50 km, 19:13:03): kdyz jsem na sluknove dokupoval jidlo po 10 dnech sem prosel kolem zrcadla bud sem tak opalenej nebo spinavej kadzdopadne sem zapadam, a navic mi nekdo vymenil dres tehle je o 2 cisla vetsi

23 Karel Babka (1287.86 km, 19:45:11): Vse OK

59 Antonín Koutský (1287.86 km, 19:47:49): jsem o.k. Jedeme si užít ten sluknovsky výběžek 😉

55 Stanislav Valdman (1287.77 km, 19:47:46): . Vse ok. Co je brutalni to je normalni.sem asi prejel,je to tady jako v raji.

60 Zbyněk Resl (1271.38 km, 18:53:13): dnes to jelo pekne. Zdravim vsechny, co me podporujou. Diky

73 Patrik Mach (1271.34 km, 18:53:14): jak se cejtím? Ale jo,ještě to de…;-) a jedeme dál,jen dál…pro mamku:vidím zahrádku,kde Kája roztopí pod kamenem na kterém masíčka voní,v kádi píva plovou a já ležím v trávě a povídáme si o vyšívání,páč z dovolené si vóbec na nič něpametám…ahoj do Hradce:-)

89 Petr Jiroušek (1271.34 km, 18:57:49): opusteni jizerek, pak pekna pestra bajkova vyjizdka:-) nohy jedou, duch svezi, tak tam jeste nejakej kilometr dneska pribude.

92 Zdeněk Zahrádka (1249.19 km, 20:02:35): Vcerejsi trable s Garminem zapomenuty. Do ruzova vyspany ve Spindlu, prelet Krkonos a hura do sluknovskyho vybezku. Klofa ultimatum veli jet jeste dal, ve ctvrtek musim stihnout odvoz z cile. Prece nepojedu domu vlakem 🙂 vse ok, nohy jedou cim dal lip a kolo je paradni 🙂

7 Václav Forman (1246.43 km, 20:17:16): OK,dame pivko a jeste neco popojedem.mockrat dekujeme cp3 za sladky kolac a poskytnuté tekutiny: -)dobra zprava je,ze jsme nevyhodili mast na stipance a ze vsude nyni toci svijany.zacinam mit averzi na tatranky.dnes hrozne vedro.

41 Václav Batěk (1246.43 km, 20:11:13): dnes to slunce teda peklo,ted vecer se jede dobre tak jeste chvilku pojedu 🙂

64 Milan Jílek (1246.43 km, 19:56:36): Teple leto,vsude suche cesty.Tak proc stale tlacim kolo v bazinach a stojim do 1/2 lytek ve vode a bahne?Honza najde bahno i na Sahare!

1 Přemysl Kubín (1238.42 km, 19:55:28): Čus. Kurevské Krkonoše za námi, už se blížíme k cíli. Více info u 113, spisovatelky.

113 Markéta Marvanová (1238.42 km, 19:54:21): jeste to kousek bude..ale sily zatim jsou. Uz 4 dny me svrby telo..asi nejaci broucci:)..tesim se na vas ale vice momentalne na koupani. Majte sa..

53 Jaroslav Kolín (1225.47 km, 18:59:26): vse ok, na dvorackach cupr snidane

87 Pavel Johanides (1204.28 km, 20:20:19): Prejel jsem pres cp 3.ZTRATIL JSEM PITI POLSKO BYLO VYZIVNE.JESTE POKRACUJU.

5 Tomáš Krejča (1200.09 km, 20:27:39): Konec na CP2. Dekuji vsem za krasne zazitky, potkal jsem spoustu vybornych lidi a zazil hodne legrace. Vsem co pokracuji, budu drzet palce. Take dekuji vsem organizatorum. Za rok nashledanou. Tomas

61 Standa Petana (1199.92 km, 20:03:08):

12 Miroslav Franěk (1190.73 km, 19:57:50): porad ziju ted dovyjezd na cp3 a pak se rozmyslim

6 Michal Novák (1189.36 km, 20:35:53): ->cp3 a tam uvidim, ak tam teda dojdem.

120 Ján Duriš (1181.68 km, 20:39:12): Som OK, idem na CP3. Nádherná trasa včera a dnes -od Českých Petrovíc po CP3. Nedá sa ísť rýchlejšie, stále stojím a fotím.

68 Petr Šifta (1175.40 km, 20:07:47): tak dneska jsem byl nasranej na vyber cest v krkonosich hruza jeno.docvaknu to na cp3 a budu stastny jinak dnes krome cest supr den

46 Tomáš Volf (1172.74 km, 20:13:44): jsem cca 27 km pred CP3, zkusim to dorazit

67 Martin Bolek (1139.41 km, 19:57:39): 543 trochu jsem do kaliceny vcera vecer pad jak cip ze skal kolo jsem probiral dole a nastesti v poradku jinak prijemne teplo uz se tesim kamaradi s vami do Albanie!!!!!

67 Martin Bolek (1139.12 km, 21:19:23): trochu jsem do kaliceny vcera vecer pad jak cip ze skal kolo jsem probiral dole a nastesti v poradku jinak prijemne teplo uz se tesim kamaradi s vami do Albanie!!!!!

98 Mojmír Novotný (1116.56 km, 20:54:20): dneska jsem blbě spal a ještě hůř jel, srovnalo se to až kvečeru. Jsem na Výrovce, doháním pitný režim. V hospodách na trase se stává legendou Přema 😉

10 Vladimír Lacina (1083.52 km, 20:07:08): OK, jedu do Pece

81 Marek Hasík (1083.52 km, 20:07:51): jsem ok, pojedu jeste dnes do Pece..

14 Jan Hovorka (1079.51 km, 19:30:36): Jsem v Bobru u Žaclu a dal nejedu. Dneska jsem snad 10 minut sledoval jak mi motyl proletava vypletem predniho kola, tak doufam, ze tam opravdu byl. Jinak cely den opalovacka. Zitra bych to videl na Lazne Libverda.

34 Ján Černička (1074.18 km, 21:40:11): Rýchla trať a Poľsko.

51 Martin Vik (1068.58 km, 19:42:40): Ty krávo, to byl vopruz v tom polsku. Takovou trávu by měli zakázat. A ten průjezd stavbou silnice byl taky zobka. Ale jinak super bajkovačka.

109 Wojciech Paszkowski (1068.56 km, 19:40:04):

79 Jaroslav Pachta (1062.50 km, 20:17:02): ahoj,dneska asi nejhorsi den,vubec to nejelo,jeste neco zkusim naslapat,zitra na cp3.J.

31 Jarda Jisl (1036.70 km, 19:23:54): a jedeme dal 🙂 Ludek vi co se bude dit dneska zas kachna, zacinam si zvykat, ale kdo me bude zivit – vid

36 Jan Valeš (1036.70 km, 19:24:54): kolo vzadu nebrzdi a ponekud se blbe toci… Bikeshop v Teplicich jiz zavren. Dnesni navsteva severnich sousedu me primela k nazoru, ze tam turistika je na upadku nebo byli chudaci bikeri prinuceni k obnove nekterych tras. Jedu dal. Ahoj vsem a diky za zpravy.

44 Jana Kristlová (1036.70 km, 20:14:24): dik vsem za sms a podporu.kolecko stavkuje, na posledni dva nejlehci neprehodim pada to do dratu a ve predu to taky pada,ale co nevyjedu vyjdu.u obeda pravidelne usinam.telicko boli,nejvic zadek a zada.pojedu do tmy.

112 Jiří Cenek (1036.70 km, 19:21:36): dnes se mi ulomil nosic, koleno porad spatne. Dnes zkusim jeste trosku popojit a uvidim co bude dal.

104 Tilo Arnhold (1023.64 km, 17:35:07): / vse ok. Ubyt. v 2hod. Tilo

17 Pavel Hendrych (952.88 km, 21:33:28): po včerejší depce v CP2, kde jsem se seknul opravami, jsem dnes opět v poho. Pauza měla efekt, ráno nebolely kolena a navečer jsem mrskal nohama jak první den. Všechny zdravím, hlavně Jarmilu a Petra do Heřmanic.

27 Ladislav Barnet (948.15 km, 18:34:19): Klasterec nad Orlici. Pro mne jeden z nejtezsich bodu trasy, prujezd 12 km od domova – smisene pocity. Rychle dal !!! LADA

39 Jiří Vostruha (948.15 km, 18:34:26): JEDE SE DOBRE. JSEM V KLASTERCI N.O. POJEDU JESTE KOUSEK DAL.VSE BEZ PROBLEMU.

19 Jaroslav Spurný (937.39 km, 20:00:01): ok

66 Michal Matějů (936.24 km, 19:00:40): vecere mladkov jedu dal. Jsem ok.

38 Jan Vlasák (906.34 km, 18:57:09): traverz Kralickeho Snezniku byl uchvancancujici. Chvalim pana trasera.

91 Josef Kristl (888.96 km, 20:19:27): Ahoj dnes jsem mel na kole maly defekt,tak jizda nemela takovy efekt.(porucha prehazovacky zadnihn kola

43 Adam Plháček (861.72 km, 21:13:16): Paprsek, na CP2 se o nas starali jako o vlastni. Uz dlouho jsem nezazil takovou vrelost. Prespime tady. A.

56 Martin Šedivý (861.72 km, 21:22:31): Paprsek i pres noc. Nejhezci zazitek zavodu – privitani a uzasna pece na CP2.

90 Tomáš Vávra (861.72 km, 21:20:09): Stiham 65 leteho dedu, jednorukeho Richarda a chodec me prave predesel.

93 Richard Štěpánek (861.69 km, 20:17:01): Risa – splynula me trasa s barvou hranic a odjel jsem korenovkou dolu mimo trasu. Nazpet 4km katastrofa!

110 István Rudolf (861.32 km, 18:58:42): Már lehet vissza felé számolni Minden oké

95 Tomáš Holzer (857.48 km, 19:47:53): Smrk, nejvyssi vrchol Rychlebskych hor znam pomerne dobre, ale ted navecer je tady neobycejne krasne. Jinak vse ok, jedu spat na Paprsek.

18 Laďka Vaňková (842.64 km, 19:42:45): Ladka s vypetim vsech sil jsem zdolala 500mil uz ani o metr dal. Bylo to super,dekuji za krasny zavod,dekuji vsem za podporu.:)

42 Petr Fusek (842.64 km, 19:39:29): Ahoj, 500 mil uspesne zdolany…moje mise konci. Dekuji organizatorum za skvely zazitek. Zdravim všecky a Tomovi 095 preji hodne sterti (i ostatnim). Petr

77 Michal Dobíhal (842.64 km, 20:39:04): Zdarne jsem dorazil do cile 🙂 Mockrat dekuju rodine pratelum a vsem fanouskum za neuveritelnou podporu ktera me porad hnala dal (i kdyz nekdy velmi velmi pomalym tempem :D). Bylo to uzasne dobrodruzstvi ktere mi zustane na cely zivot. Pokud nekdo vazne tajne doufal ze dojedu az na konec tak se mu omlouvam za zklamani ale tenhle masakr donuti pokleknout uplne vsechny. Vsem preji mnoho stastnych mil at miri kamkoliv a ja jdu fandit tem co stale urputne bojuji na trase 🙂

94 Milan Jurka (842.64 km, 19:53:24): dnes o pul jedne jsem dorazil do cile 500 .organizatori připravili nádherný závod ,počasí přálo, poznal jsem nové kamarády , najel témeř 900km a nastoupal 19 000 metru.overil jsem si,ze neni dulezity vyjet kopec nebo prebrodit řeku ,důležitější je vědet ze mate chut ,silu a odvahu to zas a znova udělat.

74 Lubomír Sluka (810.71 km, 19:20:23): jsem na Dlouhych Stranich s 88 a 30 vecer na CP2 a doprdele s vyhledama

88 Zdenek Michálek (810.71 km, 19:14:51): jsme na dlouhych stranich,do pulnoci snad na cp2.a potom dlouhy spanek

30 Silvie Štenclová (810.69 km, 19:12:19): Dlouhe Strane snad v noci Frantiskov;-)

125 Barbora Hanzalová (536.72 km, 19:21:58): Ahoj! Nejhorsi je vzdy ten posledni kousek pred cp; uz tam relativne skoro jses, ale zbyva Ti jeste takovy osm kilaku :S Bara

52 Petr Ozogán (478.84 km, 18:01:30): kdo naplanoval trasu pres saharu? chcipam vedrem. rad bych dnes jeste dosel do cavoje.

115 Jan Sommer (442.92 km, 18:33:23): jdu diky naplastem, ibalginu a podpore ve zpravach. Ta ma ndjvetsi podil, dekuju moc. Zitra CP1 snad

Zprávy došlé během dne:

14 Jan Hovorka (955.14 km, 09:21:21): Spim v Bartošovicích. Dnes to pro me byl nejkrasnejsi den zavodu :). Dekuji vsem v CP2 za vcerejsi pomoc, dal jedu i diky nim!

42 Petr Fusek (811.58 km, 11:17:07): Ahoj, kota Dlouhe strane uspesne zdolana…zbyva 32km. Zdravim všecky a navidenou v cili. Petr

78 Milča Silný (1382.64 km, 11:58:26): V Decine odesla do vecnych lovist moje navigace. Dal pojedeme spolecne podle gps Zdenka Suchana st.c.004.

9 Filip Degl (1626.07 km, 13:08:02): Filip Degl. Chtel bych podekovat sponzorovi pro veci dusevni a vyvojove Hance Vaskovicove z 4fitness.cz, Dale veci organizacni, kazdodenni, managerske a vyzivarske, kucharske a fyzio.. Zkratka nejdulezitejsi osobe meho zivota a zivotni partnerce. Neveslo by se sem vse..

9 Filip Degl (1626.07 km, 14:00:28): Zdravim Kozaka a vyjadruju obdiv jak po technicke strance pripravil kolo. Neabyt me spatne volby plaste a pedalu, nebyla by zavada. Jsi Buh! Obrovsky dekuji vam, kteri jste me podporovali, hnali k cili vasimi zpravami. Diky kazdemu kdo mi pomahal s vyberem vybaveni, porad jsem se ptal a hledal, vy jste radili a doporucovali. Dalsi podekovani za pomoc na trase – polsky pneuservis,pumpicka od tabornice, namazane chleby na chatach… Filip

56 Martin Šedivý (842.64 km, 15:12:23): Diky Adamovi Plhackovi za odtah do servisu, p. Navarikovi z Nava sportu za nove zadni kolo a tymu organizatoru za vrele prijeti na CP2 🙂

70 Zdeněk Kulovaný (842.64 km, 15:37:09): jsem ok na cp2. Zdeněk