18. DEN - 18. 7. 2012

poslední závodník

Bikeři jsou už všichni v cíli, všichni podali neskutečný výkon, ale ten největší příběh neuvěřitelné vůle a hrdinství se stále odehrává tam někde uprostřed Slovenska. Martin Šebánek, běžec, předvádí nemožné. Držíme ti, Martine, palce a jsme každou chvíli s Tebou.

FINISH 1000 balí, ZÁVOD ALE NEKONČÍ !!!

Dnes do cíle v Nové Sedlici dorazili poslední dva bikeři. Pokud by někdo čekal, že borce Pavla a Mirka dostalo 17 dní strávených na těžké trati a v nepříznivém počasí na kolena, tak by se hodně mýlil. Kluci jeli od včerejšího rána do dnešního odpoledne nonstop. Prý už na kole usínali, ale hluboké brody je dokonale probraly a pak už to zase šlo. Na to, že jeli téměř 2 dny v kuse na nich únava nebyla znát. Nevypadla z nich ani jedna stížnost na trasu, počasí nebo cokoli jiného. Závod si prý dokonale užili a byli dokonce smutní, že už to končí. Moc se již těší na další rok. Je zajímavé, že lidé ve druhé části výsledkové listiny si stěžují méně nebo spíše vůbec než ti vpředu. Kluci se spolu vyfotili už u vyfouklého oblouku, který mi pak pomohli sbalit a naložit do auta. Když se loučili, upřímně děkovali za zážitky a vyrazili autobusem směr Humenné. Nutno říci, že se oba odmítli umýt, prý chtějí mít kupé jen pro sebe, aby se konečně vyspali. Tak kluci dobrou noc a sladké sny – třeba o 1000 mílích.

Bikeři jsou už všichni v cíli, všichni podali neskutečný výkon, ale ten největší příběh neuvěřitelné vůle a hrdinství se stále odehrává tam někde uprostřed Slovenska. Martin Šebánek, běžec, předvádí nemožné. Pro mnoho bikerů byla trať nad jejich síly, mnoho se jich zlomilo psychicky. Do cíle tisícovky (ve skutečnosti to bylo téměř 1800 km) se dokázalo dostat pouze 30 bikerů ze 114. Závod je pro velkou většinu bikerů extrémně náročný, ale absolvovat ho pěšky? To už snad je holý nesmysl? Martin nám ale tento nesmysl rázně vyvrací! Držíme ti, Martine, palce a jsme každou chvíli s Tebou. Cíl balí a odjíždí, ale závod nekončí, budeme i nadále sledovat na trase Tvé kroky a to doslova! Přejeme Ti hodně sil a dostatek štěstí i zdraví! 

Honza Kopka naposled z Nové Sedlice

SMS zprávy od závodníků

108 Šebánek (1275. km, 19:44, Kráľova studňa): 108 N 48 52630 E 019 02451 Dnes opět spousta asfaltu, po hlavní silnici to byla hrůza. Jinak vše v pořádku. M.

SMSky závodníků, kteří dojeli do cíle v Nové Sedlici

78 Johanides (20:00): St 78 Pavel Johanides . Dik za skvele zazitky vsem co se podilely a fandily take firme Vavrys.ZAVOD BYL SUPR.JEN TAK DAL.HONZO

28 Vít (20:06): St. 28, Martin, lezime ve vlaku Šaris z humeneho do prahy a tak jak běží kopce po horizontu ubihaji i mé myslenky na závod. Díky jeste jednou za přípravu krásne a náročné trasy přírodou a hezky ztravenou dovolenou.