17. DEN - 19. 7. 2011

projížďka s mistrem

Jak Tom tak Radek jsou mile překvapeni, že mají tu čest být foceni a jet pár kiláků na trati s Honzou Kopkou. Tomáše prý totiž zatím fotili pouze turisti ve vlaku, kteří nechápali, kam v tom dešti vlastně jede. 

CP 3 – Mácháč se blíží!

CP 3 tímto smutně oznamuje, že pro tento významný první ročník závodu Craft 1000 miles adventure uzavírá svůj checkpoint. Dopoledne vyrazil dobře vyspalý Tomáš Malý (35) za doprovodu Honzy Kopky, který přijel z FINISHe, aby jednak nafotil, ale také blíže poznal poslední závodníky na trati. V 10:00 se u nás zapsal poslední závodník, vysportovaný Radek Zemandl ze Šternberka. Přijel sesadit Tomáše z trůnu „nejtěžší kolo na trati“. Radkovi se podařilo zahnat prvotní zdravotní potíže, chytit formu a posléze zjistit, že vlastně nemá už s kým závodit. Moc dobře ale ví, že o tom tento závod není. Ač mu jako u mnoho jiných závodníků nevystačila dovolená, je v naprostém klidu a těší se na poslední etapu tohoto nevšedního závodu.

Jak Tom tak Radek jsou mile překvapeni, že mají tu čest být foceni a jet pár kiláků na trati s Honzou Kopkou. Tomáše prý totiž zatím fotili pouze turisti ve vlaku, kteří nechápali, kam v tom dešti vlastně jede.

Věříme, že všichni, kteří jste měli tu odvahu nastoupit na start, jste si úspěšně při tom dupání do šlapek deletovali harddisk, a našli tak další inspiraci k budoucím plánům a snům.

Za všechny z CP 3, byla to pro nás čest poskytnout Vám upoceným bikerům trochu zázemí.

Zdar na Mácháči!

Sylva, Gabča, Tom, Petr a Pavel

Finish 1000 versus Jizerky

Vzhledem k asi 4-denní prodlevě mezi téměř posledními a posledními závodníky na trati jsme včera již sbalili cíl a vyrazili zpět. Neznamená to však, že by závodníky ve Skalné nikdo nečekal. Velice pohostinný Pepík Dušák se těší i na ně a jejich příběhy. A má se opravdu na co těšit! Ty největší příběhy síly a vůle se odehrávají právě tady. Většina ostatních už doma dávno odpočívá a oni stále bojují bez jediné myšlenky na to, že by vzdali. Včera odpoledne jsem spěchal s naloženým autem od západních hranic zpět do Jablonce, abych dnes na CP 3 v Jizerkách zastihl poslední bojovníky. Tomáš Malý tu opravdu přespával a já s ním ráno vyrážím, abych ho párkrát vyfotil. Ptám se, jestli ho nějaký fotograf po čas závodu fotil. On že prý jo – ve vlaku! Vypráví mi příběhy neskutečné bojovnosti na zadních pozicích. Všichni mají velice těžká kola a bagáž váží kolem 20 kg. Přes štíty ji přenášeli na několikrát a to samé přes rozvodněné řeky. Velice vyzdvihuje pozitivní přístup a obětavost jedné z žen, Jany Kristlové, která musela nakonec zabalit kvůli karambolu nedaleko před cílem Finish 500. Samotný fakt, že závod absolvovala v tak těžkých terénech na trekingovém kole, není nic proti tomu, že se hned v počátku závodu vrhla v chladném počasí a se zablokovanou krční páteří do studené vody, aby zachránila jednomu z účastníků kolo, které mu proud vytrhl a odnášel ho i s bagáží do hloubky.

Tomáš už několikátý den bojuje sám a nejhůře psychicky mu bylo, když lidé, kteří byli časově kousek před ním i za ním, vzdali a on moc toužil se s někým z nich po delší době samoty potkat.

Asi třicet kiláků za ním se pohybuje úplně poslední, ale psychicky silný a vyrovnaný pohodář Radek Zemandl. I s ním jsem strávil nějaký čas a fotil ho. Také on ani na chvíli během závodu nezaváhal a je odhodlaný bojovat na svém těžkotonážním stroji až do konce a vstřebávat toto dobrodružství plnými doušky. Veze i vařič a po cestě si občas uvaří. Jede dokonce s prasklým a provizorně vyspraveným nosičem a pevně věří, že to vydrží.

Tak kluci, užívejte si to až do konce a zítra (snad) se těšte na velikého dobrodince Karla Fialu na Cínovci. Závidíme vám a přejeme hodně sil a nezapomenutelných příhod.

Honza Kopka, Yvča Kotyková a holky z centrály (Lada a Zuzka)

SMS zprávy od závodníků

63 Jankovič (1493. km, 18:10): Peter, som v Bozim Daru. Som OK, po obedo veceri a idem dalej. Dnes to bolo pekne, turisticke vlozky /zjazdovku na Klinovec a ine/ uz ani nekomentujem.

35 T. Malý (1294. km, 15:57): N50’53.270′ E014’26.685′ dnes vse ok tezkost odjezdu z pohody na cp 3 mi ulehcil Honza ktery me kus doprovodil. Jeste jednou dekuji za vse fajn lidickam z cp 3

53 R. Zemandl (1266. km, 19:37, Mařenice): pozice N 50 st. 48,812 min., E 14 st. 41,687 min. Vsechno je v pohode. Dnes se jede skvele. Pozitivum dne: vyborne merunkove knedliky na CP3 a kousek spolecne jizdy s Honzou Kopkou.