24. DEN - 23. 7. 2019

jsme (skoro) kompletní!

Dnes končí 23. den závodu a do cíle dorazil poslední závodník na trati 1000 mil Zdeněk Martínek!

Zdeněk je pořádný mazák, a to jednak proto, že už do cíle 1000miles dojel počtvrté, ale hlavně proto, že letos tak učinil ve věku úctyhodných 72 let. Ale to vůbec nebránilo tomu, aby 23 dnů po sobě ujel v průměru 74 km! Nicméně, první co řešil po dojezdu do cíle bylo, zda by se to dalo zajet rychleji. Nicméně, to by prý musel výrazně změnit techniku. Jel na 15 let starém kole, které si sice stavěl sám a v danou dobu to byla špička, každopádně váží tolik, co celá výbava Milana Hanyka. Ale přesto mu to nedá spát a chtěl by to jednou zkusit zajet „na výkon“! Nicméně o Mílích se dozvěděl před lety z filmu, který náhodou viděl v televizi a byť v tu dobu byl v rekonvalescenci po těžké nemoci a nebyl schopen vyjít schody, po pěti minutách věděl, že to pojede. A filosofii Mílí chápe v soběstačnosti, proto se každý rok snažil vyladit vše tak, aby si byl schopen udělat i servis kola v maximální míře sám. Letos tak vezl i dráty a po zkušenosti z roku 2017 by byl schopen si i předělat výplet. Řešil hodně i spaní, investoval do dobrého spacáku, žďáráku a byl v cíli nadšený z funkčnosti těchto věcí. Prý by chtěl jezdit ještě dlouho a těší se, kam se technika posune 

Zdeněk tedy uzavřel pro letošek cíl 1000 mil. Na trati stále je a zdá se že ještě dlouho bude Petra Bielinová se synem Vojtou! Nicméně ti jak známo chtějí dojít „pouze“ do polovičního cíle, my tak pro letošek balíme a vyrážíme k domovu, abychom mohli začít chystat Afterparty, finisherská trika a přihlašování na 10. ročník závodu 1000miles Adventure!

SMS od závodníků

14 Petra Bielinova (445.90 km, 18:00:39): P8M9E9 Přišel cas, kdy se budeme zobrazovat jako první v poradí (ti, co jsou stále na trase, když ostatní uz 14 dni chodi do práce)… proste si to užíváme. Turcianske Teplice nás zitra uvítají v aqua parku a pak budeme zase pokračovat směrem k Jesenikum.

107 Zdeněk Martínek (1633.23 km, 15:12:16): Cíl 1000 mil mýtus není. Dnes jsem to nezpochybnitelně zjistil.