3.7.2015

Start závodu už se nezadržitelně blíží. Všichni zúčastnění se již připravují k přemístění na start. Vedoucí tohoto závodu Jan Kopka už je na cestě do Nové Sedlice na východě Slovenska. Po cestě na start má ještě spoustu zařizování, například vyzvedávání zboží od partnerů a podobně. Také někteří partneři se chystají na cestu k různých checkpointům, kde zajišťují jejich vybavení. Pro přípravy v kanceláři již není čas. Všechna důležitá povolení jsou odesláná a nezbývá než doufat, že se na nic nezapomnělo. Teď už jen čekáme na první zprávy od závodníků.

Závodníci už se také sjíždí na místo startu. Někteří jedou společně dohodnutou dopravou z Prahy do Humenného. Vlak odjíždí ve večerních hodinách z hlavního nádraží. Ve vlaku závodníci stráví možná poslední klidnou noc tohoto měsíce. V neděli ráno se pomocí autobusů dopraví až do Nové Sedlice . Část z nich přistoupí až později a stále jich zbylo mnoho, kteří se dopravují sami. Někteří už jsou na startu. Všichni sbírají síly a užívají si poslední dny normálního života mezi lidmi.

Až všech 150 závodníků dojede v pořádku do místa startu, bude možné tento extrémní závod bez zajištění odstartovat. Zapište si do diáře: 5.7.2015, 15.00 v obci Nová Sedlica startuje největší událost pro dobrodruhy všeho druhu v Evropě.

Tuto různorodou skupinu milovníků extrému, neobyčejnosti a přírody čeká náročná trasa, vedoucí převážně přes horské oblasti mimo civilizaci, dlouhá 1623 km s převýšením téměř 40 km přes celou oblast bývalého Československa. Nebude zde nouze o nová přátelství, dobrodružství a překonávání sám sebe. Už teď se těším na jejich zážitky, zprostředkované pomocí fotek, videí a zpráv zveřejňovaných na webu test.1000miles.cz

Nezbývá než doufat, že i letošní ročník se vydaří a popřát štěstí a pevné nervy všem účastníkům ale i organizátorům.