Extrémní závod ISOMA 1000 Miles Adventure probíhá už třináctý den. Známe vítěze, ale stejně je ještě několik mílařů na trase. Do cíle dojíždějí občas v malých rozestupech, občas se trousí celé dny. V noci už dojíždí málokdo. Všichni se objevují s úsměvem ve tváři a dobře naladěni. Je znát, že nikdo z nich nezvolil noční non-stop jízdu a večer jako každý slušný člověk zalehli a pokračovali až ráno. Každý závodník se pod cílovým obloukem cíti jinak. Někdo přijede s prázdnou hlavou a není ze sebe schopný vydolovat vůbec nic. Jiní přijíždí plni pocitů a chrlí to na nás v chaosu jedno přes druhé.

Do cíle už do dnešního dne dorazili Němci, Polák, Brit a dnes jsme mohli konečně v cíli přivítat i prvního Slováka Jána Litavského. Na otázku jaké jsou jeho první pocity, odpovídá: „Jako mamičky po těžkým porodu. Jsem šťastný, ale strašně unavený.“

Vypadá to dnes na slovenský den. Mezi dalšími se objevuje v pořadí třetí žena, sympatická Slovenka Katarína Ludvíková. Vůbec první Slovenka v historii závodu na startu i v cíli dlouhé trasy Finish 1000. Katarína si užívá prvních chvil v zázemí, pak se otočí nechápavě na Tomáše Vopálenského: „A ty ses přihlásil sám nebo tě Kopka přemluvil?“

Kolem poledne přijíždí již čtvrtý německý závodník Carsten Hahn. Vypadá dost zničeně a nechce se moc bavit. Dvě piva ho ale zázračně vrací do života. Včera přijeli dva jeho němečtí spoluobčané, kteří tu strávili půl den na kofole. Je zajímavé, jak kofola, po převratu zapomenutá, se vrátila a proslavuje Česko i mezi cizinci. Pokud se cizinců zeptáte na Česko, často se jim vybaví Praha, Václav Havel, Milan Kundera, Jaromír Jágr, Petr Čech, určitě české pivo a v posledních letech i původně socialistický produkt, socialistická „coca-cola“ – Kofola!

Na trase je ještě 33 závodníků, z toho i chodci, kteří se mílovými kroky blíži k vysněnému cíli. Těšíme se na všechny i na jejich pocity, nezapomenutelné zážitky a přejeme jim, aby hlavně dorazili bez jakékoliv újmy.