Včera večer jako první na CP1 přijel před desátou večerní Filip Degl. Nacpal do sebe nějaké jídlo, pití a zalehl. Druhý závodník v pořadí průjezdu CP1 byl Honza Tyxa. Z kola sice slezl, ale ani si nesedl, vypil ve stoje vedle kola nějaké nápoje a za třicet minut byl pryč. Tvrdil že spát půjde až za deště. A tím vlastně převzal od Filipa průběžné vedení. Jako další v 1:30 přijel překvapivě Jirka Beyk Míl, který po pomalejším začátku nabírá tempo a tlačí se dopředu. Je vidět, že Jirka nekecal a útok na přední příčky bere fakt vážně. Ráno zmizel ve 4:30 spolu s Filipem Deglem stíhat Jana Tyxu. Po ránu nastalo další překvapení – jako čtvrtý dorazil Petr Tichý, který se také zlepšuje každým šlápnutím a propracovává dopředu. Den před tím měl na čelo větší zásek. Na rozdíl od Filipa, který má najeto na závod od posledních „Mílí“ podle jeho slov neuvěřitelných 1 400 hodin (což odpovídá možná tak 30 000 – 35 000 km), prý natrénoval před akcí pouze 1000 km na kole. Ale hodně běhal a plaval. Petr jel i vloni a jeho výkonnostní posun je značný.

Do večerních hodin dnešního dne dorazilo do CP1 asi 24 závodníků, kteří se samozřejmě snaží přejet slovensko-české hranice. Filip Degl se nakonec pokusil o únik od ostatních a mílovými kroky se blíží k CP2. Jesenický X-Park ve Františkově je od startu vzdálen 839 km.

I dnešek se nevyhnul nějakému odstoupení od závodu, ale byli to jen dva bikeři, z toho první žena. Stále ještě čtyři zástupkyně něžného pohlaví jedou v poli tvrdých extrémistů.