Podle večerních zpráv plánoval Vladan Moravec jet i přes noc a odhadoval svůj příjezd mezi druhou a třetí hodinou ranní. Bereme to s rezervou, víme, jak je závěr těžký hlavně psychicky. Každý má pocit, že už je v podstatě v cíli a poslední kilometry mu vůbec neutíkají. V noci a ve špatném počasí, což panuje v Krušných horách právě teď, je to ještě horší.

Vladan přijel až ve 4 hodiny ráno a vše potvrdil. Nechtěl už spát, a proto jel poslední den a noc nonstop, ale nešlo to tak hladce. Na kole usínal a motal se. Když už to nešlo, lehl si na trávu i v zimě a dešti jen tak a spal 10 minut. Na chvíli to pomohlo, i tak v noci u něj nastaly halucinace. Měl pocit, že s ním jede kamarád a povídal si s ním, pak se svou ženou, pak se svým psem. Halucinace se objevily ve všech dosavadních ročnících u všech, kteří dojížděli do cíle přes noc. Nevíme, zda je to dané jen únavou nebo „temnými“ silami. Cesta vede kousek od ruin staré tajné nacistické továrny s koncentračním táborem ukryté v lesích v nadmořské výšce 1000 metrů. Bez dobré mapy není jednoduché tohle místo nedaleko státní hranice najít.

Krajina však nemá jen ponurou minulost – oplývá i přírodními krásami. V okolí ruin jsou rašeliniště, Velký močál a Velké jeřábí jezero. Celá oblast byla vyhlášena chráněným přírodním parkem. Někteří z mílařů tuto krásu vnímají, na mnoho z nich ale působí tato oblast Krušných hor opravdu ponuře.

I přes pozdní příjezd ráno Vladan vstal už v osm, prý je za poslední dny naučený moc nespat. Přijel pátý jako první nováček, což bylo velké překvapení i pro něho samotného. Najeto měl od minulého října celkem jen 4,5 tisíce kilometrů, od nového roku pouze 3000 a 700 km naběháno.

Kolem poledne dorazil Radim Bláha, poslední noc strávil na Hoře Sv. Šebestiána v bordelu. Tam ho nepronásledovaly temné síly ale holky, tak si připlatil navíc, aby mu daly pokoj (myšleno klid i místo k přenocování).

Pár minut po něm se pod obloukem objevuje gynekolog Lukáš Dostálek. Od Šluknovského výběžku spal jen ¾ hodiny. Dojížděl sice přes den, přesto závěr byl i pro něho psycho!

Jako osmý se objevuje Ondra Semerád, startuje potřetí, ale do cíle dlouhé trasy se dostává poprvé. Když projel cílem, úplně ho to sebralo, vyplavily se v něm emoce, možná se objevily i slzy.

Jako první cizinec a devátý celkově přijel Uwe Mosig z Německa. Jede taky potřetí, dvakrát dojel jen do cíle krátké trasy 500 mil, teprve letos se mu podařilo celých 1000 mil. Závod si pochvaloval, prý nádherná příroda hlavně na Slovensku, Česko bylo ale těžší.

První desítku uzavřel další veterán závodu Michal Laifert a druhou desítku načala málomluvná dvojice Petr Jiroušek a Tomáš Ölveczký. Potkali se třetí den a od té doby jedou spolu. Na otázku, jestli spolu budou kamarádit i nadále odpověděli, že se prý uvidí.

Po nich opět dvojice Tomáš Doležal a Martin Sovadina. Kluci spolu jeli plánovaně od počátku. Vzhledem k tomu, že dvojice je vždy pomalejší než jednotlivec, neboť se oba vzájemně zdržují, je to ze strany obou dvojic super výkon.

V pořadí patnáctý přijíždí Jirka Beyk Míl. Velký bojovník tohohle ročníku. Připravoval se celý rok. Pět týdnů před startem spadl a ulámal si výběžky na obratlích. Velice bolestivé zranění. Jirka start nezrušil a i přes nedoléčený úraz vyrazil na start s ostatními. A přes tréninkové manko posledních týdnů si vedl skvěle. Z cíle krátké trasy v Jeseníkách vyrážel úplně první. Vichřice v Jeseníkách způsobila obrovské polomy a zasáhla do regulérnosti závodu. Filip Degl dostal bonus za čekání na přetrasování a přepsání v GPS, neboť chtěl podle jeho slov odjet. Trasa byla vytvořena podle dostupných informací a první část vedla Jeseníky, které opustila až v oblasti před Králickým Sněžníkem. První na trasu vyrazil ze zázemí checkpointu právě Beyk ještě večer. Ostatní zvolili odjezd až ráno a šli spát včetně Filipa, přestože dostal k dobru čas za čekání na odjezd odpovídající době vytvoření objížďky a bonifikaci za zkrácení doby jízdy za světla.

Beyk po třech hodinách jízdy v Jeseníkách a prodírání se polomy (i v místech, kde údajně neměly být) nakonec uvízl a musel se vrátit. Přijel úplně zničený a muselo se přetrasovávat znovu. Beyk dostal také bonus za ztrátu času 6 hodin.