Alternative content

Language EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

O závodu

Závod Craft 1000 Miles Adventure poprvé odstartoval 3. července 2011 a zúčastnilo se ho 89 závodníků ze tří států (více o 1. ročníku). Start V. ročníku je naplánován na 5. července 2015 z obce Nová Sedlica na východě Slovenska.

Délka by opět měla být cca 1 000 mil napříč Česko-Slovenskem. Variantou bude i kratší verze závodu, která bude dlouhá přibližně 500 mil.

Závod je otevřen pro bikery, běžce, chodce, koloběžkáře a všechny, co se pohybují vlastní silou.

Stanoven je pouze start a cíl a trasa přírodou, kterou musí závodníci dodržet. Kdy a kde spí, kdy jedou, co jedí, je jen na nich. Cílená podpora je zakázána.

Oproti Americe, Aljašce, Austrálii či Asii jsou v Evropě možnosti týkající se velkých prostor a odloučenosti omezené, nicméně účastníkům i tak závod přinese velkou dávku dobrodružství, nenadálých příhod a nového poznání. Sledující veřejnosti pak při detailním „přímém“ přenosu na těchto stránkách přinese intenzivní zážitek trvající 7–14 dní.

Motto:

„Dílčí osobní vítězství, dosažení svého vlastního cíle, sebepřekonání, nabytí sebedůvěry, pocit pokory, úcta k soupeři i přírodě, poznání i sebepoznání, strach i euforie, radost i bolest… a hlavně velké dobrodružství!

Proč přes Čechy a Slovensko

Narodil jsem se ještě v Československu a srdcem jsem stále Čechoslovák. Věřím, že společné zážitky nás opět aspoň na chvíli zase spojí.

Honza Kopka


závod napříš Česko-Slovenskem

Trasa závodu 1000miles


Startovné na rok 2015

Leden – červen: Kč 7000,– / EUR 270,–
Pro dobrovolníky a závodníky z ročníku 2014, kteří se přihlásí na Afterparty, platí snížené startovné 5000 Kč / 200 EUR.

Storno poplatek:

Do konce března – 10 % ze zaplaceného startovného
Duben – 20 % ze zaplaceného startovného
Květen – 40 % ze zaplaceného startovného
Od 1. do 15. června – 60 % ze zaplaceného startovného
Od 16. června – 100 % ze zaplaceného startovného

Podrobnější popis – viz pravidla závodu.

Přihlaste se na stránky 1000 Miles:


Seznam uživatelů

Craft 1000 Miles Adventure Logo

Organizace závodu a další akce: www.jankopka.cz www.jankopka.cz

Partneři

Hlavní partner

Partneři trasy a kontrolních bodů