Die 15 härtesten Mountainbike-Rennen der Welt

bike-magazin.de, 2. října 2015
Sie führen kilometerlang durch die Wüste, quer über tausende Meter hohe Berge, durch den Dschungel, über Schnee und Strände direkt am Meer: Die härtesten Mountainbike-Rennen der Welt. Die Bedingungen können auf allen Kontinenten extrem hart sein, da stoßen sogar die besten Bike-Profis an ihre äußersten Grenzen. Sie werden aus dem Staunen nicht mehr herauskommen, denn wir stellen Ihnen die 15 extremsten Etappenrennen und Mountainbike-Marathons auf dem gesamten Erdball vor.
Více »

1000 mil Českem, Slovenskem a pro dobrou věc

Trendvozíčkářů.cz, 25. září 2015
A protože se v roce 2015 Honza Kopka rozhodl bourat bariéry a hranice i sociální, tak právě tento ročník byl v něčem jiný! Chtěl pomoci potřebným a handicapovaným lidem, kteří kvůli handicapu nemohou třeba naplno sportovat, přesto bojují rovněž jako třeba on na Aljašce. Jen s rozdílem, že tito lidé bojují každý den. Překonávají nástrahy života, handicapu, bariéry.
Více »

Příběhy šílenství: Čtyři roky, tři pokusy, jedny Míle

Časopis VELO, 9/2015
V roce 2011 přišla ke mně do obchůdku zákaznice, která chtěla poradit s navigací, protože se chystá na závod Honzy Kopky na 1000 mil. Moc jsem o tom v té době nevěděl, takže mě zaujala problematika navigace, ale ještě víc onen závod. Ta délka a náročnost, to neznámo, ten pro mne do té doby úplně cizí styl závodění. Nebo spíš cestování, nevím. V roce 2012 jsem odstartoval, aniž bych tušil, jak dlouhý závod to pro mne bude – do cíle jsme se dostal až o tři roky později.
Více »

Šok. Extrém na 1000 mil bude bez vítěze, rozhodli pořadatelé

isport.blesk.cz, 19. srpna 2015
Vypadá to nemožně. Porušit pravidla v závodu, jehož filozofie je postavena na tom, že pravidla nepotřebuje. Přesto se to v letošním ročníku podniku Isoma 1000 Miles, extrémním ultramaratonu napříč územím bývalého Československa, stalo. Proto se organizátoři dodatečně rozhodli, že letošní pátý ročník nebude mít vítěze, jímž byl původně zásluhou penalizací Filip Degl.
Více »

Bikerka Lípová: Za jízdy jsem usnula a probrala se až ve strouze

sport.iDNES.cz, 16. srpna 2015
Jiřina Lípová ze Strakonic dojela jako devátá žena v historii extrémní bikový závod 1 000 mil, který spojuje východ Slovenska a západ České republiky. V terénu urazila přes 1 600 kilometrů.
Více »

Euforie a vyčerpání, prozradil cyklista Kavan po zdolání tisíce mil

ústeckýdeník.cz, 16. srpna 2015
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Že v nouzi poznáš přítele, to je stará pravda, která sem tam dojde svému naplnění. Ústecký cyklista Dominik Kavan se rozhodl, že zkusí, co jeho mysl a tělo vydrží
Více »

POMALY, ALE ISTO alebo 1000 MILES ADVENTURE 2015 v mojom podaní (2. časť)

mtbiker.sk, 6. srpna 2015
Pred týždňom sme zverejnili reportáž z extrémnych pretekov 1000miles od Jána Litavského. Tu je 2. diel reportáže: deň 8 až deň 14 a po 1600 km a 2 týždňoch jazdenia aj cieľ pretekov.
Více »

Závod 1000 miles – nic není nemožné

dámynakole.cz, 5. srpna 2015
Závod 1000 miles je závod jednotlivců a jde o nejextrémnější závod, který se koná na českém území. Jedete několik dní, od rána do noci, bez ohledu na počasí, potřeby spánku, běžné hygieny také není dostatek. Proč láká každoročně na start i zástupkyně něžného pohlaví ?
Více »

V nohách mám už tisíc mil, stopy déšť a vítr smyl

rychnovský.deník.cz, 5. srpna 2015
Doudleby n. O. – Ultramaratonec VLASTIMIL DVOŘÁČEK z Doudleb nad Orlicí během své bohaté sportovní kariéry závodil na pěti kontinentech, získal deset titulů mistra republiky a je držitelem řady vytrvalostních rekordů.
Více »

POMALY, ALE ISTO alebo 1000 MILES ADVENTURE 2015 v mojom podaní (1. časť)

mtbiker.sk, 30. července 2015
Predpokladám, že väčšina z vás, ktorá navštevuje aspoň trošku pravidelne stránky MTBIKER, vie, čo sa zhruba skrýva pod názvom „1000 MILES ADVENTURE“. Pre vás ostatných len taká základná informácia: ide o non-stop preteky bez zabezpečenia naprieč Českom a Slovenskom o celkovej dĺžke približne 1000 míľ, tj. niečo málo cez 1600km. Zakladateľ a hlavný organizátor preteku je český extrémny biker Honza Kopka, prvé preteky sa išli v roku 2011. Trasa je vopred daná pomocou GPS a organizátor sa ju snaží viesť čo najväčšou divočinou, ako je len možné, teda prevažne ťažkým terénom – lesmi, horami a dolami a preteku sa môže zúčastniť každý, ktorý sa pohybuje po trati vlastnou silou.
Více »

Jiří Kříž v cíli extrémního 1000 Miles Adventure

klmost.cz, 20. července 2015
V neděli 5. července 2015 odstartoval v Nové Sedlici na Slovensku extrémní ultramaraton ISOMA 1000 Miles Adventure. Závod, který se nedělí na etapy a jehož čas se měří spíše na dny, než minuty a vteřiny. Jede se non-stop dle možností každého závodníka, bez jakékoliv podpory a zajištění.
Více »

Medvědí stopy, halucinace, zvracení. Vítězka 1000 mil už znovu nepojede

sport.lidovky.cz, 20. července 2015
AŠ / PRAHA Na řídítkách rolničky proti medvědům, v cyklistických brašnách jen to nejnutnější, pouze dvě noci v penzionu. Průjmy, ale také zvracení. O to větší radost v cíli ve Skalné v Ašském výběžku. Tak prožila závod Tisíc mil bývalým Československem bikerka Jana Doležalová, nejrychlejší žena, která zvládla tento nejnáročnější podnik svého druhu v Evropě za 10 dní, 16 hodin a 28 minut.
Více »

Walter Lauter leidet – und hat noch lange nicht genug

infranken.de, 19. července 2015
Bei den „1000 Meilen“ durch die Slowakei und die Tschechische Republik war für Walter Lauter nach der Hälfte des Rennens Schluss. Bei extremer Hitze hatte der 58-Jährige bis zu 18 Liter Flüssigkeit pro Tag zu sich genommen.
Více »

První ženy v cíli

ivelo.cz, 17. července 2015
Každý den dojíždí do cíle několik mílařů, každý den mílaři prožijí další dobrodružství. I další den závodu ISOMA 1000 Miles Adventure závodníci překonali sami sebe. Cílovým obloukem už projelo 35 mílařů a dnes i dvě ženy. V ranních hodinách dojela první z nich Jana Doležalová.
Více »

První žena proťala cíl 1000 Miles, vítězkou je Jana Doležalová

mtbs.cz, 17. července 2015
Bikerka Jana Doležalová zvládla trať dlouhou 1623 km za 10 dnů a 16 hodin, na vítěze ztratila 3 dny, zhubla 2 kila…
Více »

1000 Miles Adventure projel nejrychleji Filip Degl

extremnizavody.cz, 16. července 2015
Včera jsme se dočkali. Vítěznou metu ve Skalné projeli tři závodníci, Filip Degl, Jan Tyxa a Petr Tichý. O více jak 24 hodin později do cíle drsného závodu ISOMA 1000 Miles Adventure napříč přírodou Čech a Slovenska dorazil biker Michal Veber se startovním číslem 23.
Více »

1000miles: hlavně aby klukům nedošla mastička…

Bikeři.cz, 16. července 2015
Minisérie rozhovorů s partnerkami – a v tomto případě, pozor, manželkami – účastníků extrémního vytrvaleckého cyklistického počinu 1000miles pokračuje. Vyzpovídali jsme Danu Kopeckou a Olgu Panzerovou, které zastupují tandemisty Milana Panzera a Lukáše Kopeckého, a dále Míšu Hubenou, manželku chodce Pepy Hubeného ze Sokolova.
Více »

1000 Miles: Cíl zdolán

ivelo.cz, 14. července 2015
Včera se mílovými kroky blížili jezdci ke svému těžce vybojovanému cíli. A dnes konečně známe vítěze.
Více »

1000 Miles Adventure v cíli pod 8 dnů! Rekord ale nepadl

mtbs.cz, 14. července 2015
Poprvé za pět let byla trasa 1000 Miles zdolána za méně než osm dnů, rekord ale nepadl! Filip Degl sice proťal pásku jako druhý, přesto vyhrál…
Více »

Byl druhý a bez rekordu, přesto Degl vyhrál závod na 1000 mil

isport.blesk.cz, 14. července 2015
Přijel druhý, ale vyhrál. Zvládl to v nejrychlejším čase historie, ale rekord mu patřit nebude. Extrémní ultramaraton Isoma 1000 Miles přes území bývalého Československa zažil v 5. ročníku zvláštní vyvrcholení. Vítězem se stal biker Filip Degl. Ten sice projel cílem o hodinu a půl později než šampion z roku 2013 Jan Tyxa, ale díky dvouhodinové bonifikaci nakonec slavil.
Více »

1000 miles – den do cíle

mtbs.cz, 13. července 2015
Během pondělí budeme znát vítěze závodu. Bude to Honza Tyxa, Filip Degl nebo Petr Tichý?
Více »

1000 Miles – checkpoint 3 padl, cíl se blíží

mtbs.cz, 12. července 2015
Závod začíná nabírat na obrátkách, začíná se taktizovat a už nejde jen o samotné „odjetí“, ale zdravá soutěživost tlačí mílaře k cíli. V sobotu 11.7. ráno byla postavena CP3 v Jizerských horách poblíž Raspenavy a pět minut před 16 hodinou mohl Honza Kopka přivítat první závodníky Jana Tyxu a Filipa Degla. Za necelé dvě hodiny, v 17.46, projel bránou i Petr Tichý (viz Výsledky CP3). Tihle tři bikeři míří přes Lužické hory a České Švýcarsko k vysněnému cíli. Uvidí se, komu z nich se podaří zvládnout 1 000 mil jako prvnímu. Bude to boj nejen se svou fyzickou kondicí, ale také tady bude hrát roli psychická odolnost, která v tomto extrémním závodě položila nejednoho závodníka. Bude to ještě během neděle nebo v pondělí?
Více »

Takové závody se jezdí, aby člověk přežil, ne vyhrál, říká biker o česko-slovenském maratonu

Hospodářské noviny, 10. července 2015
„Tyhle závody mi úplně přerovnaly žebříček hodnot. Zažiješ vyčerpání, strach, euforii, potkáš skvělé lidi, nedotčenou přírodu, sám sebe,“ tvrdí biker Jan Kopka o nejdrsnějších cyklistických podnicích světa.
Platí to i o česko-slovenském ultramaratonu 1000 Miles Adventure, jenž se právě jede.
„Česko-slovenskou Kristovu cestu“ nejvíc účastníků přejede na kole, někteří ale i pěšky nebo na koloběžce.
Více »

Medvěd když chce, tak si tě vždy najde

kladensky.denik.cz, 9. července 2015
Kladno – Ve středu hodinu po poledni překročil kladenský biker Jan Tyxa Slovensko – české pomezí. Část účastníků letošního ročníku extrémního cyklistického podniku Craft 1000 miles adventure tudíž opustila zemi našich východních sousedů.
Více »

Extrém na 1000 mil.paraglidista nenastoupil, bikeři jedou na rekord

isport.blesk.cz, 9. července 2015
Jedou bez hlavní tváře, ale ve velkém tempu. Čtyři náročné dny za sebou mají účastníci extrémního ultramaratonu přes území bývalého Československa Isoma 1000 Miles. I přes neúčast známého paraglidistky Jana Škrabálka, který se na poslední chvíli omluvil kvůli osobním důvodům, atakují nejlepší závodníci v náročném dobrodružství na 1623 km rekordní čas.
Více »

1000 mil dobrodružství

2015_07-HN-EGO-1000mil dobrodružství

Hospodářské noviny, magazín EGO, 10. července 2015
Takové závody se jezdí, aby člověk přežil, nikoli vyhrál,“ říká biker Jan Kopka o nejdrsnějších cyklistických podnicích světa. Platí to i o česko‑slovenském ultramaratonu 1000 Miles Adventure, jenž se právě jede.
Více »

Cyklisté se vydali na 1000 mil dlouhou trať z východu Slovenska na západ Čech

Česká televize, 8. července 2015
Na letošní Tour de France čeká cyklisty porce tří tisíc tří set šedesáti kilometrů. Zhruba polovinu této vzdálenosti absolvují účastníci jiného závodu u nás a na Slovensku. Už třetí den se jede 5. ročník akce 1000 mil adventure.
Více »

Začíná outdoorový očistec.1000 mil nabízí deprese a samotu

isport.blesk.cz, 5. července 2015
Z kuriozity pro podivíny se postupně stává kult extrému, který má respekt i v zahraničí. Už dnes v 15 hodin odstartoval 5. ročník závodu Isoma 1000 Miles Adventure. Podnik pro dobrodruhy, jenž vede nejnáročnějším terénem Slovenska a Česka, měří 1623 km. Jede se bez zabezpečení a jeho vítěz nedostane žádnou cenu. Jde o unikátní akci, která míří proti trendům současnosti.
Více »

Ein Pfefferspray gegen Bären und Wölfe

infranken.de, 4. července 2015
Am Sonntag beginnt für Walter Lauter sein wohl größtes Radabentauer: Bei den „1000 Meilen von Slowakia“ muss der 58-Jährige über 40 000 Höhenmeter überwinden. In zwölf Tagen will der Hausener am Ziel sein.
Více »

Z Red Bull X Alps se Jan Škrabálek vrhne na 1000 mil. Na paraglidu!

mtbs.cz, 3. července 2015
Úspěšný český paraglidista Jan Škrabálek, který má za sebou dva přelety Alps v rámci Red Bulls X-Alps, se nyní chystá přeletět Kopkových 1000 miles Adventure…
Více »

Extrémní ultramaraton: 1000mil bezmoci, deprese a nepohodlí

sport.aktuálně.cz, 2. července 2015
V nejvýchodnější části Slovenska, u polsko-ukrajinského trojmezí, odstartuje v neděli pátý ročník extrémního ultramaratonu Isoma 1000 mil. Cíl je na západě Čech ve Skalné u Chebu. V sudých letech jsou start a cíl na opačných stranách. Dosud se tohoto závodu zúčastnili hlavně bikeři, ale také chodci, běžci i koloběžkáři. Nikdy nechyběly ani ženy, letos jich bude šest.
Více »

Los rozšlapal lyžařku. Šéf závodu Tisíc mil se inspiroval i na Aljašce

sport.idnes.cz, 2. července 2015
Napříč Austrálií, závod divočinou z Kanady do Mexika a mnoho dalších podniků, které absolvoval na horském kole. To všechno inspirovalo Jana Kopku, duchovního otce extrémního závodu 1000 Miles Adventure. Pátý ročník odstartuje v neděli na východě Slovenska v Nové Sedlici a vede napříč bývalým Československem až do Ašského výběžku.
Více »

3 dny zbývají do startu ultramaratonu 1000 Miles

kolo.cz, 2. července 2015
V neděli 5. července 2015 v 15.00 hodin odstartuje v Nové Sedlici na Slovensku extrémní ultramaraton bez zajištění ISOMA 1000 Miles Adventure. Zúčastní se jej 150 dobrodruhů…
Více »

Na padáku, ale i pěšky. Paraglidista chce přeletět Česko i Slovensko

sport.idnes.cz, 1. července 2015
Pojal to jako výzvu. Zatímco většina účastníků extrémního závodu 1000 Miles Adventure napříč bývalým Československem, který startuje v neděli na samém východě Slovenska, pojede na horských kolech, někteří půjdou pěšky či vyrazí na koloběžce, on si umínil, že trasu zvládne na padáku.
Více »

Ako som sa prihlasil a stihol (ne)pripraviť na 1000 miles

MTBiker.sk, 1. července 2015
Už túto nedeľu štartuje kultová akcia dlhá 1000 míľ respektíve 1609 km. Aké je to nechať sa očariť touto akciou, stihnúť okamžite vypredanú registráciu, natrénovať a nakoniec sa zbaliť na štart? O týchto ale aj ďalších záležitostiach nám napísal Štefan, ktorý v nedeľu vyráža na dobrodružstvo menom Isoma 1000 Miles Adventure.
Více »

Hendikepovaný biker chce překonat závod na 1000mil, tentokrát ale po svých

cykloserver.cz, 30. června 2015
Brněnský rodák Richard Štěpánek se chystá již potřetí v řadě pokořit nejnáročnéjší evropský závod bez podpory – 1000 Miles Adventure. Sportovec tělem i duší, který v roce 1999 přišel při autonehodě o levou ruku, chce i nadále překonávat hranice a zviditelnit sport hendikepovaných.

Více »

Na startu 1000 Miles Adventure bude biker, chodec, běžec, boxer i letec

MTBS.cz, 30. června 2015
Podívejte se na zajímavosti, které jsme pro vás vybrali ve startovní listině letošního závodu Isoma 1000 Miles Adventure….
Více »

Tisíc mil Československem. Cíl nejextrémnějšího závodu v Evropě? Hlavně dokončit

Sport.lidovky.cz, 29. června 2015
Nevzdat, dokončit. Poradit si, i když jsi odkázaný sám na sebe. Nasednout na kolo na samém východě Slovenska a po stezkách, kde civilizace je spíš daleko než blízko, se prokousat až do cíle u Aše. Za týden startuje pátý ročník bikového závodu napříč bývalým Československem, který nemá v Evropě obdoby.
Více »

Soupeř ti dá půl housky. Blíží se závod napříč bývalým Československem

Sport.idnes.cz, 25. června 2015
Nasednete na kolo, případně vyrazíte pěšky na úplném východě Slovenska v Nové Sedlici. Divokou slovenskou přírodou se dostanete do Čech a horami podél severní hranice se prokoušete až do cíle v Ašském výběžku. Jde o závod, který nemá v Evropě obdoby.
Více »

1000 Miles za dveřmi

cykloturistika_2015_06

cykloturistika.cz, červen 2015

Závod 1000 MILES ADVENTURE není nutné na stránkách Cykloturistiky příliš představovat. Závod se těší velké oblibě ze strany závodníků i přihlížejících, a tak není náhodou, že se na start postavila i naše externí autorka Michaela Pajkrtová. Tu čtenáři mohou znát z článku Brýle a čočky na kolo, jenž jsme uveřejnili v Cykloturistice v č. 4/2014. Míša je současně účastníkem seriálů závodů jako Cyklomaratontour, Galaxy série 2011 atd. Protože se jí už maratony zdály trošku jednotvárné, přišel jí jako skvělý nápad zúčastnit se 1000 miles, což by mělo být jedním z vrcholů jejího cyklistického závodění. Přinášíme pár zajímavostí z její přípravy.

Hendikepovaný biker chce zdolat 1000 mil běžecky

Běhej.com, 23. června 2015
Brněnský rodák Richard Štěpánek se chystá již potřetí v řadě pokořit nejnáročnější evropský závod bez podpory – 1000 Miles Adventure. Sportovec, který v roce 1999 přišel při autonehodě o levou ruku, dva uplynulé ročníky extrémního závodu absolvoval na speciálně upraveném horském kole a nyní chce překonat 1000 mil v kategorii chodec/běžec. Podpořit jej můžete na portálu Sportstarter.cz.
Více »

RICHARD ŠTĚPÁNEK: KDYŽ ČLOVĚK CHCE, MŮŽE DOKÁZAT OPRAVDU HODNĚ

Sportpeople.cz, 2. června 2015
V květnu roku 1999 měl Richard Štěpánek těžkou autonehodu, při které přišel o levou ruku. Novou cestu, na kterou se tím dostal, nebral jako křivdu, ale naopak se postavil velké výzvě.
Více »

Osm dní v pekle zvaném 1000 miles adventure

NaKole.cz, 14. května 2015
Velké věci a zážitky s nimi spojené přicházejí stejně nenápadně jako jaro po zimě. O minulých vánocích jsme vymýšleli dárek pro mého bráchu, který už toho hodně zažil a vyzkoušel. Nakonec mě osvítil novátorský nápad a brácha pod stromečkem našel koloběžku Yedoo City. Jak říkám, nevinný začátek.
Více »

Zpět na Napsali o nás