True Adventure, True Romance

SleepMonsters Adventure Racing, 26. září 2014
For some time I’ve been aimlessly wandering around Great Britain. I couldn’t find any interesting MTB race covering any important distance, and when I am talking about distance, I mean at least 500 miles. Shortly before Christmas, a friend of mine gave me a call, telling me that exactly such race is organized in the Czech Republic. A race with very interesting parameters: 1,000 miles distance, approximately 131,000 ft of climbing. It didn’t take long and instead of toasting to New Year’s Eve I was waiting for the race registration to be opened.
Více »

Craft 1000 Miles Adventure 2014 + Třetí žena v cíli

Časopis Cykloturistika, září 2014
Letos se startovalo z nejzápadnějšího cípu ČR – městečka Hranice u Aše. Kromě kategorie MTB zde bylo i sedm zástupců kategorie běžec/chodec a také tři koloběžkáři. Standardní české a slovenské osazenstvo doplnil jeden polský a německý závodník. Ze zdravotních, rodinných či jiných důvodů letos v průběhu závodu odstoupilo celkem 37 lidí a cíle dlouhé trasy v Nové Sedlici (SK) dosáhlo 54 závodníků. V letošním ročníku jsou dva vítězové. Pod finisherským obloukem projeli současně Štěpán Stránský s Martinem Vítem s celkovým časem 8 dní 0 h 58 minut. Oba tedy prolomili loňský rekord, nastavený Janem Tyxou, téměř o dvě hodiny. Tito dva závodníci spolu sváděli boj do posledního dechu, ale v několika chvílích zjistili, že jsou také sobě navzájem oporou a hnacím motorem, a rozhodli se tedy, že se o vítězství rozdělí. O to větší úcta jim náleží.

Když srdce vítězí

2014/9 VELO

Časopis VELO, 9/2014
Závod postupoval velice rychle, obzvlášť jeho čelo, kde se po celou dobu prostřídával Štěpán Stránský s Martinem Vítem. Mezi těmito závodníky zpočátku hořel tuhý boj, ale praxe je taková, že „míle“ spojují. Oni dva nakonec dorazili do Nové Sedlice společně a ruku v ruce projeli pod cílovým obloukem po osmi dnech boje (přesně 8 dnů a 58 minut, což znamená neuvěřitelný výkon zhruba 150 mil na den). Závod tak měl dva vítěze, ale nejde tu jen o dosahování met. Počasí bylo nevyzpytatelné, trasa velmi náročná, ale závodníci se opět projevili jako srdcaři, kteří se neženou za výsledkem a prestiží. Ukázali, že tento závod milují pro jeho myšlenku, že mohou na chvíli odejít z uspěchaných všedních dní a urovnat si priority, vyčistit hlavu, spoléhat jen sami na sebe a vzbudit v sobě odolnost a odhodlání dosáhnout cíle i přes dlouhotrvající bolest. A přesně to je vlastně charakteristika ultramaratonu Craft 1000 Miles Adventure.

Ohlédnutí za Craft 1000 Miles Adventure

iVelo.cz, 1. září 2014
Extrémní ultramaraton Craft 1000 Miles Adventure 2014 skončil. Vůbec nejnáročnější závod svého druhu na starém kontinentu poznal své vítěze. Záměrně hovoříme v množném čísle – vítěz není jen jeden, ale všichni, kteří dosáhli cíle. Startovalo se, jako každý sudý rok, v nejzápadnějším cípu České republiky, konkrétně v městečku Hranice u Aše. Pod startovní oblouk se tento rok postavilo 117 závodníků – bikeři a bikerky, koloběžkáři, chodci. Každý jiný, ale všichni se stejným záměrem – vyhrát sami nad sebou.
Více »

Rozhovor s Radkem Musilem

Jihlavské listy, 24. srpna 2014
Dva státy – Česko a Slovensko – se dají v náročném terénu projet na kole za osm dnů. Extrémní závody v různých sportovních odvětvích získávají v poslední době na popularitě. Mezi ně patří cyklistický speciál Craft 1000 Miles Adventure, napříč bývalým Československem. Letos se uskutečnil již čtvrtý ročník, a podruhé se ho zúčastnil Radek Musil z Dušejova.
Více »

Rozhovor s Markétou Marvanovou

iVelo.cz, 18. srpna 2014
Nejrychlejší ženou byla na trati letošního ročníku závodu Craft 1000 Miles Adveture stejně jako loni bikerka Markéta Marvanová. S časem 11 dní 1 hodina a 13 minut obsadila celkově dělené 11. místo.
Více »

Rozhovor se Jirkou Kašparem

iVelo.cz, 11. srpna 2014
Pokračujeme v rozhovorech s jezdci letošního ročníku závodu, dalším na řadě je Jiří Kašpar.
Více »

Rozhovor se Martinem Vítem

iVelo.cz, 8. srpna 2014
Štěpán Stránský a Martin Vít ovládli letos závod napříč bývalým Československem, když společně jako první protnuli cílovou pásku. O zážitky se s námi podělí ve dvou rozhovorech, po Štěpánovi dostává slovo i Martin.
Více »

Rozhovor se Štěpánem Stránským

iVelo.cz, 6. srpna 2014
Štěpán Stránský a Martin Vít ovládli letos závod napříč bývalým Československem, když společně jako první protnuli cílovou pásku. O zážitky se s námi podělí ve dvou rozhovorech a jako prvnímu dáme slovo Štěpánovi.
Více »

Reportáž a rozhovor s Peggy Marvanovou

Lidé a hory.cz, 6. srpna 2014
Docela dost lidí mě vnímalo jako favoritku a říkalo mi, že jedu vyhrát. Do chvíle co jsem myslela na ně a jela „vyhrát“ se mi jelo zle. Po třech dnech jsem se zas přepnula do starého dobrého režimu mílí a uvědomila si, že nejedu nikoho porážet a nad někým vítězit… „ jedu přežít, a zvítězit sama nad sebou“
Více »

Tisíc mil, tisíc zážitků, tisíc chvil bolesti: závod Craft 1000 Miles Adventure

Xman.idnes.cz, 6. srpna 2014
Je to nejnáročnější závod svého druhu v Evropě. Účastníci extrémního ultramaratonu Craft 1000 Miles Adventure museli i letos na kole či pěšky zdolat tisíc mil napříč Československem, tedy něco přes 1 600 kilometrů. Nebojovali jen s nimi, ale též s bolestí, únavou a vlastní psychikou.
Více »

Jan Kopka a Jana Doležalová hosty v Radiožurnálu

Český rozhlas Radiožurnál, 29. července 2014
Vysílání pořadu Noční host Radiožurnálu s Honzou a Janou Doležalovou
Záznam rozhovoru »

Craft 1000 Miles Adventure – Je dobojováno!

Mtbiker.sk, 25. července 2014
Cieľ extrémneho ultramaratónu Craft 1000 Miles Adventure bol cez víkend prekonaný posledným závodníkom. Pod vyzdobeným cieľovým oblúkom prešiel v sobotu 19.7.2014 o 23:37 chodec Peter Ozogán. Jeho celkový čas bol 20d 8h 37 minút.
Více »

Rozhovor s Johanou Šťastnou a Petrem Ozogánem o 1000 Miles

Liberecký deník.cz, 24. července 2014
Jablonecký Jan Kopka stojí za extrémním závodem 1000 Miles Adventure, který získává rok od roku více příznivců. Vede přes celou Českou republiku a Slovensko a jeho trasa je promyšlená do detailů. „Vymyslel jsem si závod – opravdu těžký. Postavili jsme trasu – opravdu náročnou. Byl to záměr, který měl posunout všechny účastníky do nové další dimenze,“ říká. Jak sám podotýká, ví, že všichni účastníci cestou trpí. „Je to pouť! Chtěli jsme jim dát možnost dostat se blíž sami
k sobě, nechat je nahlédnout do jejich nitra. Procitnout.“
Více »

Video: Jednoruký cyklista zdolal extrémní ultramaraton 1000 Miles

Xman.idnes.cz, 17. července 2014
Představoval obrovské vytížení pro všechny své účastníky, jeden z nich se ale kromě náročné a dlouhé trati musel prát s vlastním handicapem. Biker Richard Štěpánek totiž přišel při autonehodě o celou ruku. Přesto závod dokončil na neuvěřitelném 39. místě z téměř stovky závodníků.
Více »

Craft 1000 Miles Adventure má dva vítěze

Kolo.cz, Mtbs.cz, 16. července 2014
7. července odpoledne dorazili do cíle 4. ročníku extrémního ultramaratonu první závodníci. Ano, záměrně používáme množné číslo, protože Craft 1000 Miles 2014 má hned dva vítěze. Štěpán Stránský a Martin Vít navíc projeli cílovým obloukem v rekordním čase. Tak jako předchozí ročníky 1000 Miles přinesl i tento mnoho příběhů…
Více na Kolo.cz »
Více na Mtbs.cz »

Handicapovaný biker Richard Štěpánek v cíli 1000 Miles

Mtbs.cz, 15. července 2014
Craft 1000 Miles Adventure – extrémní ultramaraton, který nemá v Evropě obdoby, byl pokořen i v jednom speciálním ohledu. Na start se postavil handicapovaný biker Richard Štěpánek, který kdysi přišel při vážné autonehodě o celou ruku. Závod již jednou absolvoval a to v loňském roce, kdy ale dojel do cíle poslední, po 18 dnech. I to se považovalo na obrovský výkon a ukázku vůle.
Více »

50 nejlepších fotografií ze závodu 1000 Miles

Mtbiker.sk, 11. července 2014
Zaujímavé momentky zachytávajúce prírodné scenérie, nasadenie súťažiacich, zázemie, ale aj náročnosť tejto extrémnej akcie. Nechajte sa omámiť a začnite trénovať na ročník 2015.
Více »

Videa z přípravy Richarda Štěpánka na 1000 Miles

Xman.idnes.cz, 9. července 2014
Pro mnohé zdravé z nás je i padesát kilometrlů na kole vzdálenost, kterou si nedokáží představit, že by mohli ujet. Richard Štěpánek má pouze jednu ruku a přesto našel v sobě odvahu a postavil se v letošním roce na start opravdu extrémního ultramaratonu Craft 1000 Miles Adventure. Podívejte se, jak speciálně má upravené kolo a co všechno sebou musí vézt.
Více »

Videa z Craft 1000 Miles Adventure 2014 i na Slovensku

Mtbiker.sk, 9. července 2014
Pozrite sa na to, ako vyzerá extrémny ultramaratón, ktorý nemá v Európe obdobu. V roku 2014 padali aj rekordy a závod má hneď dvoch víťazov. Pod cieľovým oblúkom prešli spoločne dvaja jazdci, ktorí spolu po celý čas závodu súperili a neustále sa striedali vo vedení.
Více »

Craft 1000 Miles v cíli v rekordním čase a se dvěma vítězi

Mtbs.cz, 8. července 2014
Craft 1000 Miles Adventure 2014 – 4. ročník extrémního ultramaratonu byl včera odpoledně pokořen. A rovnou padly rekordy. Letošní ročník je skutečně překvapující. Možná i proto, že má rovnou dva vítěze. Pod cílovým obloukem včera v 15:58 projeli společně dva jezdci, kteří po celý čas závodu urputně soupeřili a neustále se střídali ve vedení.
Více »

Tisíc mil na kole napříč Českem a Slovenskem má dva vítěze!

Česká televize, 6. července 2014
Odvysílána zpráva o dojezdu dvou nejlepších bikerů Martina Víta a Štěpána Stránského do cíle. Zpráva byla uvedena v hlavním sportovním zpravodajství České televize – v pořadu Branky, body, vteřiny.
Celá reportáž »

Jan Kopka k průběhu 1000 Miles

Mtbs.cz, 4. července 2014
Čtvrtý ročník Craft 1000 Miles Adventure odstartoval minulou neděli. Co se zatím na trati událo? Referuje Jan Kopka, duchovní otec tohoto extrémního ultramaratonu.
Více »

Tisícimílaři právě křižují královéhradecký kraj

Sport.idnes.cz, 3. července 2014
Přívěskem „extrémní“ se chlubí kdejaký turistický pochod, závod na kolech či opičí dráha pro mariňáky začátečníky. Všechny se však stydí před podnikem a hlavně opravdovými drsňáky, kteří právě křižují Krkonoše, Adršpach, Broumovské a Polické stěny, Orlické hory a přes Jeseníky míří dál na východ.
Více »

Craft 1000 Miles Adventure 2014 odstartoval

Cykloturistika.cz, 30. června 2014
Čtvrtý ročník extrémního ultramaratonu Craft 1000 Miles Adventure, jehož zakladatelem je jablonecký extrémní biker Jan Kopka, byl odstartován v neděli 29. 6. 2014 v 15.00 hod. v nejzápadnějším městečku Hranice u Aše.
Více »

Tisíc mil bývalým československem. S rolničkou proti medvědům

Sport.idnes.cz, 28. června 2014
Z nejzápadnějšího místa Čech až na nejvýchodnější výspu Slovenska. Přes hory, řeky a lesy bez cizí pomoci – na kole, koloběžce nebo klidně i pěšky. V Hranicích u Aše v neděli startuje čtvrtý ročník extrémního ultramaratonu Craft 1000 Miles Adventure.
Více »

Craft 1000 Miles Adventure startuje již tuto neděli

Mtbs.cz, 27. června 2014
Jen dva dny chybí do startu 4. ročníku závodu napříč Českem a Slovenskem Craft 1000 miles…
Více »

1000 mil počtvrté: Podívejte se, jak vypadá outdoorový očistec

iSport.blesk.cz, 25. června 2014
Fyzický i duševní restart. To jsou klíčová slova závodu Craft 1000 Miles Adventure, jehož čtvrtý ročník odstartuje už v neděli 29. června. Unikátní pouť pro cyklisty, běžce, chodce a koloběžkáře začne v 15 hodin v Hranicích u Aše, cíl nonstop akce je po 1600 kilometrech v Nové Sedlici na Slovensku. Jde o extrémní ultramaraton bez zabezpečení, který nemá v Evropě obdoby. Podívejte se ve videu TV iSport na to, jak vypadá opravdové dobrodružství.
Více »

Craft 1000 Miles: fyzický i duševní restart

Mtbs.cz, 25. června 2014
Na 120 bikerek a bikerů v neděli vyrazí vstříc dobrodružství Craft 1000 Miles. U našeho „mikrofonu“ máme dva favority: Štěpána a Silvii…
Více »

Extrémní vytrvalostní závod Craft 1000 Miles Adventure klepe na dveře + rozhovor s Jardou Jislem

Pohora.cz, 23. června 2014
Dne 29. června 2014 startuje 4. ročník jednoho z nejextrémnějších vytrvalostních závodů v Evropě – „česko-slovenský“ Craft 1000 Miles Adventure, bude se opět na co těšit! A co na to celé říká jeden z účastníků a zároveň loňský první koloběžkář Jaroslav Jisl?
Více »

Kudy povede Craft 1000 Miles Adventure

Mtbs.cz, 17. června 2014
Natrasovat takový závod není zrovna jednoduché, podívejte se, jak se s tím poprali organizátoři 4. ročníku Craft 1000 Miles…
Více »

Craft 1000 miles Adventure je za dveřmi

iVelo.cz, 6. června 2014
Craft 1000 Miles Adventure se začíná stávat tradicí a pojmem pro nadšence extrémních sportů. Letos bude tento závod startovat již počtvrté a opět se bude na co těšit. Start je naplánován na neděli 29. 6. 2014 v 15:00 SELČ v Hranicích u Aše. Trasa povede přes téměř všechna příhraniční pohoří České republiky, potáhne se přes celé Slovensko a zakončena bude u nejvýchodnějších hranic s Ukrajinou, v obci Nová Sedlica.
Více »

Handicapovaný biker Richard Štěpánek se vrací na 1000 Miles

Mtbs.cz, 15. dubna 2014
Craft 1000 Miles Adventure 2014 startuje za necelý čtvrt rok, a tak přípravy závodníků už jsou v plném proudu. U závodu není radno něco zanedbat a je potřeba najezdit stovky a stovky kilometrů. Tohoto ultramaratonu napříč Českou republikou a Slovenskem se zúčastňuje celá škála lidí a zajímavých osobností. Každý tento člověk vnímá závod jinak.
Zeptali jsme se jednoho ze závodníků, Richarda Štěpánka, jemuž po vážné dopravní nehodě museli lékaři amputovat horní končetinu, jak vnímá závod on.
Více »

Převýšení 40 000 m na jediném závodě? Rozhovor s ultra-bikerkou Peggy Marvanovou

Outdoorvpraze.cz, 18. března 2014
Peggy Marvanová je cyklistka, pro kterou byl ještě před třemi roky výzvou i obyčejný 60km cyklistický závod. Postupně ale kolu propadla tak, že když se na kolo nedostane, má zkažený den. Není proto divu, že v současné době je schopná závodit a vyhrávat na vzdálenostech, které by běžným cyklistickým výletníkům vydržely třeba na rok. Loni například vyhrála nonstop závod 1000 Miles, jehož trať vede přes celé území Česka a Slovenska.
Více »

Jak splatím dluh tisíci mílím

iVelo.cz, 18. února 2014
Je 31. 12. 2013 23:50 a je to tu zase. Sedím u compu připojen na server 1000miles a čekám naprosto střízliv na 0:00, abych se stihl přihlásit na bejkárnu, o které si většina lidí myslí, že tohoto se účastní jen blázni. Ale pokud jste biker, jenž má rád těžký terén, výzvy a jednou zkusí tuto věc, a zvlášť pokud neuspěje, tak už vám nic nepomůže a prostě musíte znovu.
Více »