Obzretie sa za ultramaratónom Craft 1000 Miles Adventure 2013

mtbiker.sk, 25. července 2013
Craft 1000 Miles Adventure je závod, ktorý chytí za srdce. Prívlastky ako „najťažší v Európe, najdrsnejší, najextrémnejší“, ktoré mu dávajú vysoký lesk, odložím bokom a skúsim zaostriť na hrdinov tohto ročníka a na to, prečo sa tak hlboko dokáže vryť do mysle.
Více »

Bikerům se Jeseníky líbí

Jesenický týdeník, 9. července 2013
Přes jesenické hory vede trasa extrémního závodu Craft 1000 miles adventure trans Czech and Slovakia – Tisíc mil přes Česko a Slovensko. Na startu stálo 129 závodníků, z toho 7 žen. Tři odvážlivci se rozhodli ujít to pěšky, jeden se vydal na koloběžce. Kdo dosáhne cíle, bude mít v nohách přes 1600 kilometrů.
Více »

1000 mil – nejrychlejší biker již brzy v cíli!

iVelo.cz, 8. července 2013
Již brzy poznáme nejrychlejšího bikera extrémního ultramaratonu napříč Československem Craft 1000 Miles Adventure. Téměř týden stačil nejrychlejším závodníkům, aby přejeli z nejvýchodnější dědiny Slovenska do nejzápadnějšího cípu Čech. Organizátor Jan Kopka, již netrpělivě očekává v cíli, ve Skalné u Chebu, příjezd prvních dobrodruhů.
Více »

Slovensko-Česká hranica pokorená

MTBiker.sk, 6. července 2013
Je možno hodina po polnoci. Občas vidím svietiť nejaké oči. Idem vysokou trávou s čelovkou pod prilbou až dovtedy, kým mi natiahnutý drót zachytí tretru a spravím kotrmelec. Neskoršie zídem asfaltkou k akejsi priehrade, o hodinu už som v čiernom lese.
Více »

1000 miles: prvé tri dni a tri noci

MTBiker.sk, 4. července 2013
Vyštartovalo sa netradične o 17-tej. Lievik v podobe lavičky po čestnom kole v Novej Sedlici púšťal pretekárov zo štartu po jednom. Keďže ja sa dopredu nezvyknem tlačiť, predo mnou je asi stovka pretekárov. Tí vpredu sa nepárajú. Niektorí z nich by radi ostali prví i v cieli. Ostré tempo zvyšuje ich odstup od zvyšku.
Více »

Závodníci Craft 1000 Miles už v Česku

iVelo.cz, 4. července 2013
Hlavní čelo závodu Craft 1000 Miles Adventure napříč Československem již překročilo slovensko-české hranice. Nejrychlejší bikeři se nachází na území Moravy, mají v nohách již 650 km a směřují do Františkova v Jeseníkách, kde tým organizátorů v čele s Janem Kopkou staví druhé kontrolní stanoviště. Startovní pole zatím opustilo šest bikerů, čtyři kvůli přetrvávajícím zdravotním potížím a dva kvůli technickým problémům.
Více »

Závod na tisíc mil nabízí fyzické dno i duševní vyčištění, říká dobrodruh Jan Kopka

iSport.blesk.cz, 3. července 2013
Plní sny lidem, kteří chtějí dělat bláznivé věci. Extrémní cyklista Jan Kopka žene už potřetí sportovní dobrodruhy napříč územím bývalého Československa. Jeho unikátní nonstop závod nazvaný Craft 1000 Miles Adventure, který odstartoval 30. června, je neobvyklou zkouškou fyzických i psychických schopností, která přesahuje rámec běžného sportu.
Více »

Hluboké brody a medvědi – první den 1000 mil

www.cykloserver.cz, 2. července 2013
Závod je velmi oblíben také v zahraničí, důkazem toho je účast čtyř polských, dvou německých, dvou španělských a jednoho italského cyklisty. Skupinu zahraničních závodníků ještě doplnil maďarský běžec. Věk účastníků je opravdu rozličný, nejmladším účastníkům je teprve 18 let a naopak nejstaršímu obdivuhodných 67 let., průměrný věk startujících mužů je okolo 39 let a 35 let u žen.
Více »

122 účastníků Craft 1000 Miles již bojuje s nástrahami přírody

Mtbs.cz, 1. července 2013
Extrémní biker a dobrodruh Jan Kopka dnes v 17 hodin v nejvýchodnější slovenské dědině Nová Sedlica odstartoval již 3. ročník nejdrsnějšího ultramaratonu na evropském kontinentu Craft 1000 Miles Adventure.
Více »

1000 mil přes Slovensko a Česko vlastní silou!

Pohora.cz, 22. června 2013
Pro závodníky z řad bikerů, běžců, chodců a koloběžkářů je připravena trať v délce 1700 km s celkovým převýšením 39 km napříč bývalým Československem, která prověří jejich fyzickou i psychickou odolnost a obohatí je o nezapomenutelné zážitky a dobrodružství.
Více »

Pedaleja i no paris

Katalánské noviny El Periódico, 15. června 2013
La República Txeca i Eslovàquia acullen una de les proves ciclistes ‚non stop‘ més dures, amb un recorregut de 1.600 quilòmetre
Více »

Craft 1000 Miles Adventure – rozhovory se závodníky

iVelo.cz, 12. června 2013
Rockový bubeník, fyzioterapeut, mladá extrémní běžkyně – na startu nejextrémnějšího závodu v Evropě Craft 1000 Miles Adventure, který startuje 30. 06. 2013 v nejvýchodnější části Slovenska, se letos můžeme těšit na řadu zajímavých osobností.
Více »

„Obyčejná“ ženská na 1000miles

iVelo.cz, 7. června 2013
Ujet za 12 dní v těžkém terénu a nepříznivém počasí 1700 km z Chebského výběžku přes Čechy do nejvýchodnější dědiny Slovenska k ukrajinsko-polsko-slovenskému trojmezí s plně naloženým horským kolem, přijde spoustě lidí jako nesmysl a zůstává nad tím rozum stát. Jablonecká bikerka Vlaďka Vozáková to dokázala!!! Bude letos ještě rychlejší?
Více »

1000 mil ze Slovenska do Česka – již brzy!!!

iVelo.cz, 31. května 2013
3. ročník v Evropě ojedinělého extrémního ultramaratonu Craft 1000 Miles Adventure startuje 30. 06. 2013 v Nové Sedlici, nejvýchodnější dědině u slovensko-polsko-ukrajinských hranic. Na start se připravuje 122 dobrodruhů ze sedmi států světa.
Více »

Jan Kopka: Deprimující byl až návrat do civilizace

Literární magazín VašeLiteratura.cz, 18. května 2013
Rozhovor o extrémech i o Craft 1000miles adventure
Více »

Craft 1000 Miles Adventure – zajímavosti z trasy

iVelo.cz, 6. května 2013
Další ročník extrémního MTB závodu Craft 1000 Miles Adventure napříč bývalým Československem se blíží, a tak je nejvyšší čas seznámit se s letošní trasou.
Více »

Craft 1000 Miles Adventure

ultrarunning.pl, 5. května 2013
Aby przemierzać naprawdę długie dystanse nie zawsze trzeba wybierać się na drugi kraniec świata. Wystarczy odwiedzić naszych południowych sąsiadów – Czechów i Słowaków. To właśnie na terenach tych dwóch państw organizowana jest trzecia już edycja biegu Craft 1000 Miles Adventure. Impreza skierowana jest do biegaczy, chodziarzy, rowerzystów oraz wszystkich, którzy poruszają się o własnych siłach.
Více »

Viera v šťastné zajtrajšky

Playboy.sk, květen 2013
Niet najmenších pochybností, že extrémny cyklista Honza Kopka je dobrodruh celou dušou. Na svojom bicykli majstrovsky zvládol nástrahy ľadovej Aljašky, rozpálené piesky australského bušu rovnako ako vysokorosko-daždivé preteky v Kostarike. Od roku 2011 môžeme najúspešnejšieho českého extrémneho cyklistu nazývať dobrodruhom na druhú. Len ten je totiž schopný v českých podmienkach ako promotér dotiahnuť prteky, ktoré nemajú v Európe obdobu.
Více »

Tvrďasi a tvrďasky

MTBiker.sk, 3. února 2013
Možno ste ich v minulosti stretli. Možno ste ich zahliadli s bicyklom nad hlavou brodiť rieku, spať v autobusovej zastávke, v krmelci či pod odkvapom niektorej chaty, alebo so zapnutou čelovkou a rolničkami na rajdoch nocou šľapať lesom. Nebojte sa ich, sú neškodní. Sami majú strach. Zvlášť z medveďov a rómskych osád na východe.
Více »

1000 mil

Polský časopis BikeBoard, leden-únor 2013
Craft 1000 Miles Adventure znacząco różni się od tradycyjnych standardów ścigania się MTB. Uczestnicy pokonują trasę przez Czechy i Słowację bez żadnego wsparcia z zewnątrz, polegając w pełni na własnych umiejętnościach i talentach. Muszą pokonać dystans, polegając wyłącznie na wiezionym ze sobą wyposażeniu. Trasę wyznacza i kontroluje GPS, a organizatorów i sędżiów można spotkać tylko w pięciu stałych punktach: na starcie i mecie oraz trzech punktach kontrolnych. Na ile etapów dzielą trasę oraz kiedy i gdzie śpią rajdowcy, ile godzin dziennie jadą, a ile czasu odpoczywają, co jedzą… to wszystko zależy wyłącznie od uczestników i ich wytrzymałości.
Více »

Zpět na Napsali o nás