¡ 1600 km non stop!

Španělský časopis SOLO BICI, listopad 2012
Victoria personal, cumplir tus propios objetivos, superación, confiar en uno mismo, humildad, respeto por los rivales y la naturaleza, conocerse a uno mismo, el miedo y la alegría, disfrutar y sufrir… y, sobre todo, una gran aventura, ¡el principal objetivo de cada participante en la 1000 Miles!
Více »

1000 mil trans Czechoslovakia

Časopis Cyklomag.sk, září 2012
A keďže aj tentokrát som bol súčasťou realizačného týmu okolo známeho borca Jana Kopku, videl som na vlastné oči odvážlivcov, ktorých už len sila vôle hnala dopredu k cieľu, pretože ich telesné schránky vyzerali skôr na víkendový pobyt v kúpeľoch, ako na ďalší prídel brodení, búrok, krutých stúpaní a nočných bivakov.
Více »

Jak nade mnou zvítězila dálka

Časopis VELO, srpen 2012
O Silvestru jsem měl pádný důvod být vzhůru do půlnoci – zahájení registrace. Jakmile byla spuštěna, již jsem vyplňoval formulář a zasílal platbu. Stihl jsem to přesně za 1:40 min, do pěti minut bylo přihlášeno zhruba 30 lidí. Limit 100 lidí na startu byl překonán hned v průběhu prvního dne nového roku. Všichni, co jsou v pořadí nad 100, jsou náhradníci. Bylo jich nakonec 60, což je slušný zájem na takový masakr, jakým 1000 mil je.
Více »

ROZHOVOR: Zdeněk Kříž

Outdoorfilmy.sk, 1. srpna 2012
Bez přemýšlení řeknu, že letošní trasa byla o mnoho náročnější než ta loňská. Jednak byla delší, ale hlavně náročnější vybranou trasou. Hlavně česká část prověřila fyzické i psychické síly všech. Pohraniční stezky severních Čech nás připravily o mnoho sil, které potom mnohým chyběly.
Více »

The Best of Craft 1000 Miles Adventure 2012

Kolo.cz a MTBS.cz, 27. července 2012
Vítězové, nejrychlejší, neodvážnější, nejdobrodružnější. Dozvíte se všechny příběhy letošního, druhého ročníku Craft 1000 Miles Adventure…
Více na Kolo.cz »
Více na MTBS.cz »

Craft 1000 Miles Adventure – poslední závodníci v cíli

iVelo.cz, 26. července 2012
Do cíle extrémní 1700 kilometrů dlouhé trati dorazila jen třetina startujících. Také letos se při závodu odehrála celá řada dobrodružných příběhů. Ty nejzajímavější Vám přinášíme.
Více »

Druhý ročník závodu Craft 1000 miles adventure zná svého vítěze

Časopis Cykloturistika, červen 2012
Vytrvalostní závod Craft 1000 Miles Adventure odstartoval v Hranicích u Aše 1. července. Na jeho trať se vydalo 114 dobrodruhů, které čekala extrémní trasa překonávající 1711 kilometrů a 31 kilometrů převýšení z nejzápadnějšího koutu České republiky až do nejvýchodnější slovenské vesnice. Vítězný Zdeněk Kříž ji dokázal absolvovat za 9 dnů a 29 minut, zatímco posledním absolvujícím závodníkům cesta do cíle trvala více než 15 dnů.
Více »

Na startu extrémního bikeového závodu „1000 Miles“ Matěj Kužílek s handibikem a doprovodem

apa.upol.cz, 23. července 2012
114 závodníků ve 14.00 hod. zahájilo v Hranicích u Aše 2. ročník a na startu byl i handbiker Matěj Kužílek z Kopřivnice se startovním číslem 130. Matěj si se svým doprovodem upravil trasu a dal si za cíl dojet do 1. kontrolního bodu CP1 v Raspenavě v Jizerských horách.
Více »

Brutální ultramaraton ničily bouřky, pro vítězství si jede obhájce Kříž

iSport.cz, 2. července 2012
Bouřky a trať, která se změnila v bažinu. Craft 1000 Miles Adventure, nejnáročnější extrémní ultramaraton v Evropě bez zabezpečení byl v prvním týdnu silně poznamenán počasím. Pro triumf si jede loňský vítěz Zdeněk Kříž, jemuž chybí do cíle poslední kilometry.
Více »

Cesta do pravěku. Začal extrémní ultramaraton přes Česko a Slovensko

iSport.cz, 2. července 2012
Nejlepší bude v cíli za týden, nejpomalejší pak třeba než za měsíc. Craft 1000 Miles Adventure je závod, který má na 1600 kilometrech jen start, cíl a tři kontrolní stanoviště včetně kratšího finiše na metě 500 mil. Zbytek?
Více »

Cyklistický dobrodruh pořádá závod napříč „Československem“

iDNES.cz, 1. července 2012
Nasednete na kolo v nejzápadnějším výběžku Čech, pak se horami podél severní hranice prokoušete na Slovensko a skončíte až na jeho nejvýchodnější výspě. To vše bez jakékoli podpory. Šílená představa? Nikoli pro jabloneckého extrémního cyklistu Jana Kopku, který závod Craft 1000 Miles Adventure organizuje. A zájem účastníků je velký.
Více »

1000 Miles

MTBiker.sk, 29. června 2012 – 31. července 2012
Několik článků o závodě a fotoreport. Český extrémny bajker Jan Kopka sa tento rok predstaví druhýkrát v roli organizátora. Preteky Craft 1000 Miles Adventure sa po vlaňajšej premiére dočkal druhého opakovania. Za dobrodružstvom po česko-slovenskej divočine sa štartuje už túto nedeľu pri Aši.
Více »

S návratem do civilizace se vyrovnávám obtížně, říká extrémní cyklista

Xman.cz, 28. června 2012
Rozhovor s Janem Kopkou o extrémních závodech ve světě a o organizaci Craft 1000 Miles Adventure
Více »

Craft 1000 Miles Adventure

RockPoint.cz, 28. června 2012
Závod, který odhalí, jací doopravdy jste. Dobrodružství, na které se nezapomíná. Už jen tři dny zbývají do startu unikátního projektu jménem Craft 1000 Miles Adventure. Non stop ultramaraton napříč územím Česka a Slovenska pro cyklisty, běžce, chodce a koloběžkáře začíná 1. července.
Více »

Craft 1000 Miles Adventure startuje tuto neděli

iVelo.cz, 28. června 2012
Závod bude zase hodně zajímavý. Je pravda, že loni při prvním ročníku nikdo z účastníků nevěděl, do čeho jde, a to překvapení, že to vůbec není tak snadný a místy až drsný, je často dostalo na kolena. Někdo zabalil, ale ti, co vydrželi, zažili opravdu obrovské dobrodružství, dokázali se tím posunout někam dál.
Více »

5 nej závodu 1000 Miles Adventure

Kolo.cz, 27. června 2012
Pouhé tři dny zbývají do startu závodu, který nemá v Česku ani Evropě obdoby. Unikátní podnik startující 1. července je ověnčen hned celou řadou extrémů. Na co se závodníci i sportovní fanoušci mohou těšit?
Více »

ROZHOVOR: Jan Kopka

Outdoorfilmy.sk, 13. června 2012
Na začátku byl nápad s naivní představou. Pak jsem se postupně nořil do nezbytností, jako shánění peněz, materiálu, lidí, kteří pomůžou, a čím dál víc se utápěl v administrativě a byrokracii při shánění všemožných povolení a razítek a najednou zjistil, že už to nejde zastavit i díky smlouvám se sponzory a závod musí proběhnout.
Více »

Extrémní Craft 1000 Miles Adventure letos podruhé

MTBS.cz, 13. června 2012
Na rozdíl od loňského prvního ročníku se letos celá 1600 kilometrů dlouhá trasa pojede v opačném směru. Závod odstartuje v Ašském výběžku v městečku Hranice a končit bude na úplném východě Slovenska v Nové Sedlici, kde závod loni startoval. Hranice obou zemí závodníci překročí na hřebenu Bílých Karpat pod vrcholem Javorník. Na základě loňské zkušenosti organizátoři předpokládají, že ti nejrychlejší absolvují trasu za týden, nejpomalejší pak za měsíc. „Stejně jako v loňském roce není časový limit stanoven!“ doplnil Jan Kopka.
Více »

Tisíc mil napříč Českem a Slovenskem

www.svetoutdooru.cz, 1. června 2012
V seriálu Expedice představujeme úspěšné akce uplynulého roku. Ačkoliv nejde o expedici v pravém slova smyslu, příprava extrémního cyklozávodu Craft 1000 Miles Adventure vydala hned za několik takových expedic. O přípravě závodu a o potřebném vybavení si povídáme s úspěšným účastníkem a nyní i organizátorem extrémních cyklozávodů, Honzou Kopkou. Rozhovor vyšel v tištěné ročence Malý Průvodce světem outdooru 2012 a na webu ho zveřejňujeme před blížícím se druhým ročníkem závodu.
Více »

Co jsem potřeboval na 1000 mil

www.svetoutdooru.cz, 1. června 2012
Tento článek je spíše o tom, co takový závod obnáší z hlediska vybavení konkrétního účastníka. S Tomášem Navrátilem jsme si o tom povídali v rámci cyklistické vyjížďky. Zajímalo nás hlavně vybavení, motivace a schopnosti, které cyklistovi umožní absolvovat tento nejen na česko-slovenské poměry ambiciózní podnik. Sice jde o závod, ale zkušenosti mohou být zajímavé i pro turisty.
Více »

Výzva tisíce mil a prostý biker

iVelo.cz, 1. dubna 2012
Honza Kopka loni vtělil své dobrodružné zkušenosti do závodu konaného v domovině. Závod 1000 miles adventure má za sebou premiéru a letos se chystá jeho druhý ročník. S ním je tu i náš nový seriál, který bude sledovat příběh „bikera z lidu“ Ondřeje Semeráda od jeho rozhodnutí jet přes přípravy až po samotný závod.
Více »

Jak trénovat na Craft 1000 Miles Adventure

www.pohora.cz, 1. března 2012
Co se týče trénování na 1000 miles, je to poměrně jednoduché. Každý, kdo trochu jezdil na kole a připravoval se na sezónu ví, že v první fázi je potřeba najet větší objem kilometrů klidnějším tempem a ve druhé fázi tréninky zkrátit a zrychlit. Respektive začít se soustředit na intenzitu.
Více »

Zpět na Napsali o nás