Radosti a bolesti nejdelšího cyklozávodu ČR

Časopis Cykloturistika, říjen 2011
V článku časopisu Cykloturistika vyšly 29. září 2011 rozhovory se závodníky Kamilou Matoušovou, Přemyslem Kubínem, Petrem Vavrysem, Janou Kristlovou a vítězem Zdeňkem Tomečkem. Kromě těchto závodníků vyzpovídali redaktoři další tři, Přemysla Kocyana, Tomáše Malého a Patrika Bartíka. Jejich zkušenosti, pocity a zážitky najdete na www.cykloturistika.cz, stejně jako srovnání obou nejdelších cyklistických závodů Loudání a Craft 1000 Miles Adventure. To poskytli Radek Láska a Štěpán Stránský, jež absolvovali oba závody.
Celý článek »

Brutální závod vám nabídne svobodu, říká dobrodruh Jan Kopka

iSport.cz, 5. srpen 2011
V roce 2007 vyhrál extrémní závod na kolech přes ledovou Aljašku. Nyní si cyklistický dobrodruh Jan Kopka připsal další významný primát. Jako první dokázal v Evropě zorganizovat ultramaraton bez zabezpečení. Akcí Craft 1000 Miles Adventure napříč Slovenskem a Českem si splnil sen.
Více »

Craft 1000 Miles Adventure

Outdoorfilmy.sk, 3. srpen 2011
V současné době již máme první ročník tohoto závodu úspěšně za sebou. Na startu se objevilo bezmála 100 dobrodruhů (což byl limit), kteří byli plni očekávání a napětí, co si na ně pořadatelé vymysleli. Mezi účastníky pak byli jak zástupci z České republiky, tak borci ze Slovenska, ale také například parta z Itálie. Ti byli mimochodem mezi prvními přihlášenými na závod vůbec, což je samo o sobě veliká zajímavost. Možným překvapením pro účastníky pak byla i přítomnost zástupkyň něžného pohlaví, které přijely dokázat, že i ženy se dokážou poprat nejen s drsnou přírodou, ale také s vlastní fyzičkou a psychikou.
Více »

Craft 1000 Miles v cíli. Vašek s Martinem se ohlíží zpět

MTBS.cz, 29. červenec 2011
Za prvním ročníkem Craft 1000 Miles organizátoři definitivně udělali tečku. Poslední závodníci dokončili svou 1600 kilometrů dlouhou pouť z ukrajinsko-slovenských hranic na německo-české ve středu večer. Extrémně mazaná hlava Honzy Kopky ale už spřádá plány na příští rok – pojede se totiž opačným směrem!
Více »

Medvěd sežral cyklistovi tretry. Šunka a sýr mu nevoněly

Sport.iDNES.cz, 19. červenec 2011
Tisíc mil dlouhý závod, který nemá v Evropě obdoby. Na kole, pěšky, na koloběžce, jakkoliv vlastními silami. O jídlo se staráte sami, stejně jako o nocleh, pokud vůbec půjdete spát. Závod 1000 miles přes Slovensko a Česko uspořádal extrémní cyklista Jan Kopka letos poprvé a účastníkům sliboval strach i bolest, hlavně ale velké dobrodružství.
Více »

Craft 1000 Miles Adventure

Redpoint Teplice nad Metují, 13. červenec 2011
Premiérový extrémní nonstop závod na horských kolech Craft 1000 Miles Adventure, pořádaný Janem Kopkou a vedoucí horami podél severních hranic Slovenska, Moravy a Čech má již své vítěze. Stali se jimi Zdeněk Kříž a Zdeněk Tomeček, kteří v pondělí 11. června ve 22 hodin a 13 minut po 8 dnech, 8 hodinách a 1600 kilometrech dorazili do cíle ve Skalné na Chebsku.
Více »

Extrém na kole: Mířím do cíle. Jako divák

Sport.iDNES.cz, 10. červenec 2011
BLOG FRANTIŠKA PRACHAŘE – V sobotu večer pro mne předčasně skončil extrémní cyklistický závod na horských kolech Craft 1000 Miles Adventure napříč územím bývalého Československa. Střevní problémy mě donutili vzdát na hranicích Slovenska po 589 kilometrech.
Více »

Extrém na kole: Končím. Svaly by mohly, žaludek ne

Sport.iDNES.cz, 9. červenec 2011
BLOG FRANTIŠKA PRACHAŘE – Ujel jsem něco přes 560 km v extrémním cyklistickém závodě Craft 1000 Miles Adventure a dostal jsem se na první checkpoint. Dál už ale nemůžu. Paradoxně mě ani nic nebolí, už druhý den mě ale trápí žaludek a na rohlících a vodě se tenhle závod dojet nedá. Končím.
Více »

Extrém na kole: Jedu, nespěchám, kochám se

Sport.iDNES.cz, 8. červenec 2011
BLOG FRANTIŠKA PRACHAŘE – Ještě ve čtvrtek večer jsem uvažoval, že extrémní cyklistický závod Craft 1000 Miles Adventure přeci jen vzdám. Ráno jsem ale vstal a bylo mi trochu líp. Jedu dál. Už nespěchám, neženu se a užívám si krásnou přírodu.
Více »

Extrém na kole: Úžeh bolí, sotva dojdu na záchod

Sport.iDNES.cz, 7. červenec 2011
BLOG FRANTIŠKA PRACHAŘE – V neděli odpoledne jsem vyrazil na trasu extrémního cyklistického závodu Craft 1000 Miles Adventure. Je čtvrtek, za mnou zhruba 470 km z celkových 1600 a já mám dost. Do včerejška jsem byl docela v pohodě, teď mě ale dostal úžeh.
Více »

Extrém na kole: Už vím, jak se cítil Bruce Willis

Sport.iDNES.cz, 6. červenec 2011
BLOG FRANTIŠKA PRACHAŘE – V úterý celý den, ve středu celý den, jedu pořád, jedu jako debil. Z celkových 1 600 kilometrů extrémního cyklistického závodu Craft 1000 Miles Adventure jsem ale odkrojil zatím jen 441,7. To mi aspoň ukazuje oficiální GPSka, reálně to bude tak o 20 míň, měl jsem tam nějakou zajížďku a trochu jsem bloudil.
Více »

BLOG: Tisíc mil na kole. A s rolničkou na medvědy

Sport.iDNES.cz, 4. červenec 2011
FRANTIŠEK PRACHAŘ – Extrémní cyklistický závod, který u nás nemá obdoby. Craft 1000 Miles Adventure. Tisíc mil z nejvýchodnějšího koutu Slovenska až po nejzápadnější cíp České republiky na vlastní pěst. Tenhle závod prožívám na vlastní kůži.
Více »

Startuje extrém na kole: Tisíc mil bez civilizace

Sport.iDNES.cz, 3. červenec 2011
Fanoušci cyklistického sportu budou od zítřka hltat Tour de France. Milovníci cyklistického extrému zase v neděli obrátí pozornost k unikátnímu projektu, jenž v Evropě nemá obdoby – závodu Craft 1000 Miles Adventure. O co jde? O pouť napříč Českem a Slovenskem. O dřinu na bez jakéhokoliv zabezpečení, která horských kolech nabízí jen start, cíl a poznání vlastních limitů.
Více »

Craft 1000 Miles Adventure

Cykloturistika.cz a iVelo.cz, 10. květen 2011
Dne 3. července 2011 odstartuje 1. ročník nonstop ultramaratonu CRAFT 1000 MILES ADVENTURE s celkovou délkou cca 1000 mil. Závod začne hromadně na východě Slovenska nedaleko hranic s Ukrajinou v malé vesnici Nová Sedlica a skončí ve Skalné u Chebu na západě Čech. Variantou bude i kratší verze závodu přibližně 500 mil. Závod je otevřen pro bikery, běžce, chodce, koloběžkáře a všechny ty, kdo jsou ochotni se pohybovat na trase vlastní silou a vybraným způsobem se pokusit trať zvládnout.
Více na Cykloturistika.cz »
Více na iVelo.cz »

Bikeři zavzpomínají na Československo. Po horách ho přejedou celé

Sport.iDNES.cz, 23. březen 2011
Stovka cyklistů na horských kolech a minimálně tři chodci se na začátku července vydají na trať extrémního závodu na 1 000 mil, který povede přes horské oblasti bývalého Československa. Pořadatelem ultramaratonu je jablonecký biker Jan Kopka.
Více »

Tisíc mil je výzva pro bikery i běžce

Behy.cz, 15. únor 2011
Sedmačtyřicetiletý biker Jan Kopka má za sebou třicet let cyklistické kariéry. Posledních deset roků jej jako jezdce okouzlily extrémní mtb ultramaratony. Nyní se rozhodl jednu akci sám uspořádat. Na začátku července odstartuje závod Craft 1000 Miles Adventure. Závod vedoucí Českou republikou a Slovenskem je určen pro bikery i ultraběžce.
Více »

Zpět na Napsali o nás