Čím drsnější, tím lepší

Časopis Svět outdooru, 4/2016
Ostřílený extrémní biker Honza Kopka letos z role pořadatele přesedlal zpátky do závodních pedálů. V březnu vyhrál ve finském Rovaniemi závod na 325 kilometrů, který závodníkům okořenilo velké množství čerstvého sněhu. Honzovi v boji o vítězství pomohly předchozí bohaté zkušenosti z víc než desítky těch nejextrémnějších klání světa.
Více »

Závod na tři a půl smyslu

2016_11_velo

Časopis VELO, 11/2016
Stará pravda říká, že dokud se vás daná problematika netýká osobně, můžete se jen domnívat, ale nemůžete zažít a v podstatě nemáte šanci ani pochopit, co přesně obnáší. Můžete se o to ale pokusit – stejně jako my v následujícím článku, který pojednává o slepeckém tandemu na dobrodružném podniku Honzy Kopky nesoucím všeříkající název 1000 miles adventure.
Více »

Hába si sáhl na dno sil. Za necelých dvanáct dnů ujel 1000 mil

Kolínský deník, 21. října 2016
Tradiční sporty jdou pomalu do pozadí. V poslední době se rozmáhají adrenalinové a podobné jim. Jedním z nadšenců, který vyměnil fotbal za dobrodružství, je Jan Hába. Rodák z Českého Brodu se nedávno zúčastnil cyklistického závodu 1000 mil.
Více »

Durch zwei Länder und die Hölle

2016_09_01_prager_zeitung

Prager Zeitung, 1. září 2016
Ich hatte keine Ahnung, worauf ich mich eingelassen habe. Oder doch – ich hatte gelesen, dass es das Ultramarathonrennen namens „1.000 Miles Adventure“ gibt, einen der schwierigsten Ausdauerwettkämpfe in Europa. Aber was genau mich erwartete, konnte ich mir nicht vorstellen. Bereuen werde ich hinterher jedenfalls nichts. Denn ich werde eine Menge unglaublichter Typen kennenlernen.
Více »

Večerní Host Radiožurnálu

Český rozhlas Radiožurnál, 30. srpna 2016
Rozhovor s bikery Marií Jehličkovou, Janem Vlasákem a Janem Kopkou o ultramaratonu 1000 Miles Adventure. Moderuje Zuzana Burešová.
Více »

O strachu, losech a složenkách. Český dobrodruh objevil cestu k sebepoznání

www.forbes.cz, 25. srpna 2016
Ten děsivý den si pamatuje až moc dobře dodnes. Trasa přes Beringovo moře je sama o sobě drsná, jen nekonečná planina, na níž pomalu svůj bicykl sunete odnikud nikam, a do obličeje vás při tom bodá ostrý vítr od severu. Jenže tentokrát se k mrazivému očistci přidala přízemní sněhová bouře. Tehdy šlo Janu Kopkovi zase jednou o život, protože kdyby se zastavil, už ho nikdy nikdo nenajde. Jen smrt. Blázen, řeknete si možná, ale pro českého dobrodruha z Jablonce je tohle ten pravý život. Extrémní cesta k sebepoznání, které ho pak v životě nutí vidět věci jinak.
Více »

Cyklistické peklo a tulácky život ako psychická očista

2016_08_17_kosice

Košice:dnes, 17. srpna 2016
Dvadsaťpäťročný Košičan Adam Bobrik v júli úspešne absolvoval 6. ročník extrémnych cyklistických pretekov Craf 1000 Miles Adventure. Pekelne náročnú 1681-kilometrovú trasu z najzápadnejšieho mesta Českej republiky (Hranice pri Aši) do najvýchodnejšej obce Slovenska (Nová Sedlica) zvládol za 16 dní a 18 hodín. Bobrikove náklady na preteky: bicykel – 1800 €, vybavenie bicykla – 600 €, jedlo – 400 €, účastnícky poplatok – 270 €
Více »

V extrémním závodě „1000 mil“ si sáhnete na samé dno, ví patronka Superlife

isport.blesk.cz, 15. srpna 2016
Dobře věděla, do čeho jde. Po loňské první zkušenosti s extrémním závodem ultramaraton Isoma 1000 Miles už ji opravdu jen těžko mohlo něco překvapit. Proto se také česká bikerka Katarína Ludvíková, patronka aplikace Superlife a členka Kilpi Teamu, na šestý ročník tohoto extrémního vytrvalostního závodu dokázala lépe připravit. Povedlo se! Jako jedna z mála účastnic celý závod úspěšně dokončila. „Předcházející zkušenost byla na druhý pokus k nezaplacení,“ pochvalovala si česká bikerka.
Více »

Apetýt

Český rozhlas Brno, 8. srpna 2016
Rozhovor s horolezcem, cyklotrampem a spisovatelem Janem Vlasákem. Moderuje Lucie Hostačná.
Více »

Nečekal jsem, že se dvakrát dostanu na úplné dno, říká cyklista ze Zruče

Plzeňský deník, 8. srpna 2016
Třiačtyřicetiletý Antonín Valeš ze Zruče, který není žádný vrcholový sportovec, se zúčastnil extrémního vytrvalostního závodu, při kterém ujel na svém horském kole více než 1600 kilometrů za 15 dní.
Více »

Tisíc mil na kole. Všechny bolesti Československa i ta má

2016_08_08_reporter

Reportér magazín, 8. srpna 2016
Netušil jsem, do čeho jdu. Anebo jistě – o tom, že jsou takzvané „Míle“, tedy ultramaraton jménem 1 000 Miles Adventure, jedním z nejtěžších vytrvalostních závodů v Evropě, jsem se dočetl, jenže co přesně mě čeká, to jsem si představit nedovedl. Každopádně nelituju. Například proto, že jsem poznal spoustu neuvěřitelných frajerů.
Více »

ŐRSI ANNA: SOKAN MONDJÁK, HOGY KOCKÁZTATOK

www.turistamagazin.hu, 5. srpna 2016
Fantasztikus, erős, kitartó és vakmerő: így jellemzik társai azt teljesítménytúrázó hölgyet, magyar bajnokságok, kupák többszörös, az NB I. női bajnokát, aki most – aktív pályafutásának csúcspontján – az ISOMA 1000 mérföldes távján nyert a gyalogosok kategóriájában. Nem mindennapi megoldásokkal újratervezve, néhol kockáztatva, de biztonságban célba érve. Őrsi Annát behívtuk a szerkesztőségünkbe egy beszélgetésre.
Více »

Trať závodu na tisíc mil vedla i přes náš region

Bruntálský deník, 3. srpna 2016
Mezi závodníky byli také dva členové Blind Sportsmen Opava Czech Republic Aleš Procházka a nevidomý Václav Fišer, kteří jeli na tandemovém kole. Oba cyklisté si sáhli na dno svých sil. Náročnou trať komplikovalo deštivé počasí, krizové chvíle překonávali teplým jídlem, humorem, pomáhaly jim také vzkazy fanoušků, kterým na oplátku na facebooku podávali zprávy z trati.
Více »

Interview with Katka Ludvíková, a winner in 1000 Miles

www.kilpisports.com, 2. srpna 2016
I wanted to break my race time from last year and enjoy the atmosphere because such events are not about racing, but about friendship, nature, about the fact that a person touches something deep. You forget about everything and all around you and focus only on your own private battle: o)
Více »

Rozhovor s Katkou Ludvíkovou, vítězkou závodu 1000 Miles

www.kilpi.cz, 2. srpna 2016
Chtěla jsem překonat svůj čas z minulého roku a užít si atmosféru, protože akce tohoto typu nejsou o závodění, ale o přátelství, přírodě, o tom, že si člověk sáhne někde hluboko, až téměř na dno. Zapomene na všechny a všechno kolem a soustředí se jenom na svoji vlastní soukromou bitvu :o)
Více »

Šonovský starosta Vladimír Grusman absolvoval na kole extrémní non-stop ultramaraton

Naše Broumovsko, 2. srpna 2016
Starosta Šonova u Broumova Vladimír Grusman začátkem července absolvoval extrémní cyklistický non-stop ultramaraton Isoma 1000 miles Adventure 2016 napříč Česko – Slovenskem. Za 15 dní ujel 1681 kilometrů (1000 mil) a skončil na 47. místě ze 160 startujících. Extrémní non-stop ultramaraton v délce 1681 kilometrů. Už jen tato věta mne děsí. Co je to za závod?
Více »

SPRAWDZIŁ SIĘ W EKSTREMALNYM WYŚCIGU 1000 MILES ADVENTURE

www.powiat-ostrowski.pl, 2. srpna 2016
Sprawdził się w ekstremalnym wyścigu 1000 Miles Adventure
Grzegorz Leśniak z Ostrowa Wielkopolskiego pokonał na rowerze dystans 1960 kilometrów w ramach wyprawy „ISOMA 1000 Miles Adventures”. Ale to wcale nie dystans był największą trudnością a warunki jakie trzeba było pokonać w Tatrach na trasie biegnącej przez Czechy i Słowację. Noclegi w polach, w lasach, ekstremalna pogoda – upały, burze i przenikliwe zimno w nocy. Wyprawa trwała trzy tygodnie.
Více »

Radek Musil vítězem seriálu 24hodinovek

Jihlavské listy, 1. srpna 2016
Na začátku prázdnin se Radek Musil zúčastnil dalšího ročníku extrémního závodu napříč bývalým Československem Isoma 1000 Miles Adventure. Na start v Hranicích u Aše se postavilo 151 bikerů, 9 chodců a 1 koloběžkář.
Více »

1000 míľ na bicykli: Vidiny z vyčerpania aj útek pred medveďmi!

2016-07-31 Nový čas
Slovenský deník Nový čas, 31. července 2016
Horská cyklistika nemusí byť iba rekreačným športom. Mnohí ju berú vážne a na dvoch kolesách sa púšťajú do najťažších terénov. Tento týždeň vyvrcholili preteky 1000 Miles Adventure, počas ktorých desiatky dobrodruhow prešli na horských bicykloch z najzapadnejšieho cípu Česka až na samý východ Slovenska. Bolo to 1681 km po cestách, ale hlavne necestách…
Více »

Magická hranice na 1000 mil nepadla kvůli medvědům

www.sport.cz, 28. července 2016
Na začátku bylo dáno to hlavní, urazit 1000 mil, tedy zhruba 1600 kilometrů. Mezi startem a cílem 194 hodin plných emocí. Vítězem šestého ročníku ultramaratónu ISOMA 1000 Miles Adventure, který se jede na kole, pěšky nebo na koloběžce napříč Českem a Slovenskem, se stal Radek Musil. Málem padla magická hranice 8 dní. Vítěz nakonec potřeboval na zdolání 8 dní, 2 hodiny a 23 minut.
Více »

1000 mil, které mě připravily na budoucnost

boudny.blog.idnes.cz, 26. července 2016
Před čtrnácti dny jsem se vrátil ze závodu 1000 Miles (1680 km), který pro mě byl velkou výzvou. Šel jsem do závodu plný očekávání a nadšení. Jak se s odstupem času ukázalo a stále ukazuje, byla to veliká životní zkušenost.
Více »

Grzegorz Leśniak na mecie. Pokonał 1 681 km

wlkp24.info, 25. července 2016
Zmęczony, ale szczęśliwy. Po dokładnie 1 681 kilometrach dotarł do mety. Grzegorz Leśniak z Ostrowa Wlkp. ukończył, jeden z najbardziej morderczych i wyczerpujących wyścigów rowerowych Europy Środkowej, 1000 Miles Adventure. Grzegorz był jednym z siedmiu Polaków biorących udział w tegorocznym wyścigu. Gratulujemy sukcesu.
Více »

Örsi Anna célbaért és nyert az 1000 mŕföldes versenyen!

www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu, 24. července 2016
A 9 fő gyalogos versenyző közül egyetlen magyarként Őrsi Anna indult, aki meg is nyerte a gyalogosok versenyét, 20 nap 6 óra 57 perces idővel (486,95 óra), 1681 km-en. 3 fő gyalogos beérkező volt. (Másik 3 fő gyalogos 500 mérföldnél fejezte be a versenyt.)
Více »

Aleš Procházka a Václav Fišer projíždějí republiku na dvojkole

Opavský deník, 24. července 2016
Pět set mil. Asi takovou vzdálenost zatím urazili dva Opavané Aleš Procházka a Václav Fišer v tandemu na dvojkole. Opavský pár se zapojil do závodu ISOMA 1000 Miles Adventures. Začátek proběhl 3. července ve městě Hranice na samém západě České republiky. Cyklisté následně svou jízdou kopírovali hranici s Německem a pak Polskem. Povoleno bylo jet na kole či koloběžce nebo jít pěšky.
Více »

Rekord mu sebrali medvědi, zotavuje se už druhý týden. Šampion stihl 1000 mil za osm dní

sport.aktualne.cz, 23. července 2016
Šestatřicetiletý dělník Radek Musil zvítězil v šestém ročníku ultramaratonu 1000 mil, který se jede na kole, koloběžce a lze ho jít i pěšky napříč Českem a Slovenskem. Stanovenou trasu zvládl na kole za osm dní, dvě hodiny a 23 minut. Většina účastníků tohoto výjimečného závodu k tomu potřebuje až tři týdny. „Důležité je správné oblečení, které v půli cesty vyměním. V baťohu však musím mít jen to nejdůležitější, co na tento závod potřebuji,“ prozradil úvodem našeho rozhovoru pro Aktuálně.cz
Více »

ISOMA 1000 Miles Adventure vyhrál Radek Musil

www.extremnizavody.cz, 20. července 2016
Vítězem šestého ročníku ultramaratonu 1000 Miles Adventure (zhruba 1600 km), který se jede na kole, pěšky nebo na koloběžce napříč Českem a Slovenskem, se stal Radek Musil. Ačkoliv se dlouho zdálo, že v tomto ročníku padne magická hranice přejezdu 1000 mil za 8 dní, nestalo se tak. Vítěz závodu totiž musel respektovat zákaz vjezdu během noci do lesního úseku, kde se vyskytují medvědi.
Více »

Od Aše směrem na Slovensko přes pohoří…

Jablonecký deník, 19. července 2016
Závod 1000miles se koná už od roku 2011, tehdy jelo 89 závodníků. Založil jej jablonecký ultramaratonský jezdec Jan Kopka známý svámi přejezdy Austrálie, Aljašky a dalších extrémních míst.
Více »

Občerstvují účastníky 1000 Miles. Ti jim děkují, že díky nim přežili

sport.idnes.cz, 16. července 2016
Je to jeden z nejtěžších nonstop ultramaratonů v Evropě. Extrémní podnik přes nejkrkolomnější přírodní terény bývalého Československa absolvoval sám dvakrát. I proto se Aleš Melichařík z Liptálu rozhodl, že letošní ročník závodu Craft 1000 Miles jeho účastníkům alespoň trochu usnadní. V kopcích kousek od svého domu jim připravil se svými kamarády občerstvovací zónu.
Více »

1000 Miles 2016 v cíli, vítěze zdrželi medvědi

kolo.cz, 16. července 2016
Československý ultramaratón ISOMA 1000 Miles Adventure vyhrál letos Radek Musil. Přejezd Česka a Slovenska mu trval osm dní, dvě hodiny a 23 minut.
Více »

ISOMA 1000 MILES 2016 je v cíli, přejezd Česka a Slovenska trval 8 dnů

mtbs.cz, 14. července 2016
Československý ultramaratón ISOMA 1000 Miles Adventure vyhrál Radek Musil. Rekord nepadl, vítěze zdržel zákaz vjezdu kvůli medvědům.
Více »

Rekord nepadl, vítěze zdržel zákaz vjezdu kvůli medvědům

www.cykloserver.cz, 14. července 2016
Vítězem šestého ročníku ultramaratónu 1000 Miles Adventure (zhruba 1600 km), který se jede na kole, pěšky nebo na koloběžce napříč Českem a Slovenskem, se stal Radek Musil. Ačkoliv se dlouho zdálo, že v tomto ročníku padne magická hranice přejezdu 1000 mil za 8 dní, nestalo se tak.
Více »

Na trať extrémního závodu vyrazil tandem se slepým závodníkem!

sport.tn.nova.cz, 14. července 2016
Všichni, kdo se postavili na start, zaslouží velké uznání. Ve startovním poli jednoho z nejtěžších a nejnáročnějších cyklozávodů v tuzemsku 1000 Miles Adventure ale najdeme dvojici, která si řekla ještě o něco větší respekt, než všichni ostatní. Důvod? Aleš Procházka s Václavem Fišerem jedou na tandemovém kole, druhý jmenovaný je totiž nevidomý.
Více »

Extrémní cyklisté dorazili do cíle nejtězšího závodu 1000 Miles!

sport.tn.nova.cz, 12. července 2016
Závod na 1000 mil, to je jeden vůbec z nejtězších tuzemských cyklozávodů. Po osmi dnech do cíle dorazili nejrychlejší závodníci. Vítěz Radek Musil, zvládl trasu ze západočeské Aše až na slovensko-ukrajinské hranice v rekordním čase za 8 dní, 2 hodiny a 23 minut, čímž překvapil nejen fanoušky, ale i pořadatele.
Více »

Extrémní závod 1000 Miles zná svého vítěze! VIDEO

sport.tn.nova.cz, 12. července 2016
Extrémní závod ISOMA 1000 Miles Adventure zná svého letošního vítěze! Jako první dorazil do cíle v pořadí již šestého ročníku Radek Musil, kterému trvalo pokoření náročné trati dlouhé zhruba 1600 kilometrů 8 dní 2 hodiny a 23 minut. O dvě hodiny za ním protnul cílovou pásku v Nové Sedlici na východě Slovenska Štěpán Stránský.
Více »

Odstartoval extrémní závod ISOMA 1000 Miles Adventure!

sport.tn.nova.cz, 3. července 2016
V neděli 3. července přesně v 15 hodin odstartoval již 6. ročník závodu ISOMA 1000 Miles Adventure. Celkem 155 závodníků a závodnic ze šesti států přijelo na start, aby se vydali na cestu dlouhou 1681 km přes celou Českou a Slovenskou republiku. Čeká je jeden až 3 týdny utrpení, žádná povolená podpora, souboje s počasím, obavy z medvědů a další divoké zvěře, hledání vlastních hranic a hlavně souboj se sebou samým.
Více »

Padavkám vstup zakázán: Startuje ISOMA 1000 Miles Adventure!

sport.tn.nova.cz, 29. června 2016
K závodu 1000 Miles Adventures říká Jan Kopka: „Chtěl jsem zprostředkovat zájemcům extrémní zážitek z ultramaratonů, které mám za sebou. Je to takový záběr pro tělo i mysl, že se po závodu člověk vrátí do civilizace s restartovanou hlavou a jiným pohledem na své problémy i život.”
Více »

1000 MIL: Závod napříč Českem a Slovenskem startuje

mtbs.cz, 24. června 2016
1000 mil (zhruba 1600 km) na kole, pěšky nebo na koloběžce napříč Českem a Slovenskem. Dva týdny utrpení, žádná povolená podpora, souboje s počasím, obavy z medvědů a další divoké zvěře, hledání vlastních hranic a hlavně souboj se sebou samým. To je ISOMA 1000 Miles Adventure, nejextrémnější vytrvalostní závod v Evropě ve své kategorii, jehož šestý ročník startuje 3. července z města Hranice na západě České republiky. Nejstaršímu účastníkovi je 70, nejmladšímu 18. Zúčastní se jak muži, tak ženy a někteří borci opět ukáží, že ani tělesné postižení není limitem.
Více »

Jan Kopka: Občas si potřebuju šlehnout adrenalin

2016_04_laz

Lidé a Země, 4/2016
Když se řekne Iditarod Trail, zasvěcencům se vybaví nekonečná aljašská pláň a dřina těch, co se na nich snaží překonat tisíc mil. Když se řekne Jan Kopka, leckoho napadne slovo blázen. Člověk v sobě asi musí mít nemálo bláznovství, aby v extrémním závodě riskoval svůj život a naplno si uvědomil, jakou svobodu při něm zažívá.
Více »

Napsali o nás v roce 2016
Napsali o nás v roce 2015
Napsali o nás v roce 2014
Napsali o nás v roce 2013
Napsali o nás v roce 2012
Napsali o nás v roce 2011