Závod začíná nabírat na obrátkách, začíná se taktizovat a už nejde jen o samotné „odjetí“, ale zdravá soutěživost tlačí mílaře k cíli. Dnes ráno byla postavena CP3 v Jizerských horách poblíž Raspenavy a pět minut před 16 hodinou mohl Honza Kopka přivítat první závodníky Jana Tyxu a Filipa Degla. Za necelé dvě hodiny, v 17.46, projel bránou i Petr Tichý. Tihle tři bikeři míří přes Lužické hory a České Švýcarsko k vysněnému cíli. Uvidí se, komu z nich se podaří zvládnout 1 000 mil jako prvnímu. Bude to boj nejen se svou fyzickou kondicí, ale také tady bude hrát roli psychická odolnost, která v tomto extrémním závodě položila nejednoho závodníka. Bude to zítra nebo v pondělí?

Oblouk v jesenickém X Parku – CP2 – zdolalo do dnešního dne asi 50 mílařů. A mezi čtyřmi závodníky, kteříí se prozatím rozhodli v půlce svůj závod ukončit, byl i první cizinec, Španěl Josep Tarrés Toneu. Dopoledne na CP2 dojela i první žena Jana Doležalová a odpoledne další Lucie Otahálová.

Dva chodci-běžci již prošli obloukem CP1 a koloběžkáře zatím tento průjezd čeká.

Každý den pročítáme SMS zprávy od závodníků a svým způsobem se dostáváme přímo do děje závodu. Někdy, až se divíme, se mílaři běhen trasy dokáží i vzdělávat. Jako třeba v téhle SMS: „dneska jsem zjistil na internetu, ze „Sedaci kreslo“ – pozdeji „Sedlo“ bylo vymysleno jiz na pocatku stredoveku jako mucici nastroj! Ale odsouzeni po nejake dobe tak rvali a trpeli nelidskymi bolestmi, ze samotny „Ctihodny cech popravcich“ odmitl tento mucici nastroj pouzivat a zavrhl jej! A vsak vratila se mu vehlasna slava a to zasluhou Jana Kopky, ktery vymyslel 1000 mil! Tak zitra na nej sedame znova a jede se dal!“.

Takže jede se dál a hurá k cíli!