6. 7. 2015

Už je to tady! Konvoj 152 závodníků 5. ročníku extrémního ultramaratonu ISOMA 1000 Miles Adventure 2015 v neděli 5. 7. odstartoval.

Ani horké počasí neodradilo závodníky . Asi 50 nedočkavců přijelo už v sobotu a přenocovali přímo v obci, aby načerpali síly, ale na hlavní nápor se dlouho čekalo. Noční vlak Praha–Humenne měl zpoždění. Až po 1,5 hodině od plánovaného příjezdu do Nové Sedlice dorazila největší skupina asi 100 závodníků. Nakonec se mohlo odstartovat až v 16.00, po hodinovém zpoždění. Závodníci se naposledy rozloučili se svoji rodinou, projeli slavnostní kolečko po Nové Sedlici, kde si naposledy plácli s rodinou, přáteli a dalšími fanoušky. Několik hodin po startu je už sklizeno a vesnička se znovu navrací do běžného života.

Bohužel ne každý se zvládl dopravit a odstartovat spolu s ostatními. Dva závodníci se na start vůbec nepostavili. Snad poprvé nám na startu nepršelo a nebyla zima, ale závodníci nevypadali nadšeně ani z tropických teplot. Toto počasí by nahrávalo asi jedinému účastníkovi – paraglidistovi Janu Škrabálkovi, který chtěl zkušebně startovat a pokusit se překonat vzdálenost vzduchem. Bohužel v sobotu večer přišla zpráva, že nedorazí.

Zatím se drží závodníci dost pohromadě, ale po této noci se situace změní. Podle posledních zpráv, 8 hodin po startu, překonali nejrychlejší závodníci dva brody přes Laborec a Ondavu a za těch několik hodin zvládli urazit více než 100 kilometrů. Pokud budou takto pokračovat i nadále, je možné, že bude pokořena hranice 8 dní.

Nezbývá, než všem závodníkům přát štěstí a sledovat jejich neuvěřitelné odhodlání na webu 1000miles.cz.