Fórum je již uzavřené – není možné vkládat nové příspěvky. Můžete si v něm ale číst, listovat a najít důležité postřehy a rady z minulých let. Pro další diskusi využívejte veřejnou skupinu na Facebooku.

Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: 1 [2] 3
Autor Téma:Pomoc na trase
Kubik
Nováček
Příspěvků: 19
Permalink
Příspěvek Re: Pomoc na trase
dne: 23.6. 2014, 16:28
Citovat

A já si říkám, jestli to tím neztratí své kouzlo, ale proti gustu ...
Sice jsem to ještě nejel, ale myslím, že na vše se člověk stejně nepřipraví a tak se nechám raději překvapit, jiní to však jistě ocení.
Navíc jsou zastávky každých 400 km.

jarekdc
Pro
Příspěvků: 119
Permalink
Příspěvek Re: Pomoc na trase
dne: 24.6. 2014, 09:23
Citovat

Není to myšleno, aby to ztratilo svoje kouzlo, ale spíš o jakési jistotě v případku, že se něco stane. Což nikdo z nás nemůže dopředu vědít. Mám své zkušenosti. A připravit se ne to, že se něco může pokazit (myšleno zdravotní stav apod) je vždy lepší. O to spíš, že nikde nic zajištěného není. Ale je to spíš taková pomůcka.

Prvopočátek již při přípravě na minulý ročník bylo to, jak zasitit vodu po trase.

99 Jarda Klíma[i][/i]

jarekdc
Pro
Příspěvků: 119
Permalink
Příspěvek Re: Pomoc na trase
dne: 24.6. 2014, 16:31
Citovat

Milane Hosáku, není na Tebe nikde kontakt, jestli chceš, ozvi se mi na info@jaroslavklima.eu , SK mapy bych Ti aj půjčil, když mi je nikde neztratíš a v pořádku vrátíš...

99 Jarda Klíma[i][/i]

Kubik
Nováček
Příspěvků: 19
Permalink
Příspěvek Re: Pomoc na trase
dne: 24.6. 2014, 16:37
Citovat

Mapy se dají najít na netu od nadšenců, co nemají po večerech co dělat a výsledky své práce dávají volně k dispozici.
Třeba zde: http://wiki.freemap.sk/Garmin
Micro SD kartu navíc nemám, ale to si myslím, že by neměl být problém sehnat, popřípadě nahrát mapu přímo do přístroje.

krelina
Nováček
Příspěvků: 1
Permalink
Příspěvek Re: Pomoc na trase
dne: 24.6. 2014, 20:30
Citovat

Milane,
freeware slovenskou mapu mi loni zdarma nainstalovali v Garminu Letňany - nevím odkud ji stáhli, možná je to ta výše uvedená - hledej na webu nebo zajeď do Letňan. Jel jsem loni podle ní a bylo to možná lepší než podle originální mapy Garmin později v Čechách - je čitelnější a je na ni víc vidět trasa.

petrzernic-
ek
Nováček
Příspěvků: 10
Permalink
Příspěvek Re: Pomoc na trase
dne: 24.6. 2014, 21:50
Citovat

zdar, ještě nabízím cinknout na Garmin a oni ti poradí kde a jak to stáhnout .. mám tuto zkušenost cca týden starou 🙂

pawbiker
Nováček
Příspěvků: 6
Permalink
Příspěvek Re: Pomoc na trase
dne: 25.6. 2014, 00:06
Citovat

Jardo, Ty Tvé pomocné body jsou fakt super - přesně něco takového jsem si chtěl připravit, ale kvůli frmolu v práci bych to takto důkladně určitě nestihnul.
Děkuji, minimálně mi to dodá větší pocit jistoty.

jarekdc
Pro
Příspěvků: 119
Permalink
Příspěvek Re: Pomoc na trase
dne: 25.6. 2014, 07:50
Citovat

No, pawbiker,

měl jsem jet už minulý rok, bohužel mi potrkalo auto z kola a tak nebylo nic. Dolámaný rameno a pár komplikací k tomu rozhodli své.

Doufám, že letos bude přát trochu víc štěstí.

V odkaze posílám aktualizaci pomocných bodů na trase k 25.06.2014.

Jako vždy, je to pro všechny, a já nemám moc rád velká překvapení, ale pěknou jízdu, s tím, že se člověk koukne do míst, kam by se jen tak zběžně nedostal. A tot je v rámci přípravy myslím snad povolené.

Tak zatím zdar mílaři. Jarda

http://old.uschovna.cz/zasilka/QAB4TVV94C3NMICH-INY

99 Jarda Klíma[i][/i]

lada.penic-
kova
Administrátor
Příspěvků: 61
Permalink
Příspěvek Re: Pomoc na trase
dne: 16.4. 2015, 17:31
Citovat

Dobrý den,
jsme cyklisté, ale jenom víkendoví. Nicméně Vám všem velmi fandíme a každoročně obdivujeme Vaše výkony. Jsem vlastník bývalého pensionu v obci Královec za Žacléřem a pod Královeckým Špičákem. Pension díky pracovnímu vytížení příliš nevyužíváme, pouze pro rodinné oslavy a známé. Každým rokem však vidíme řadu vyčerpaných závodníků, kteří hledají nocleh. Loni jsme si řekli, že to takhle nenecháme - je to opravdu vyčerpávající místo závodu a přestože normálně ubytování vůbec neposkytujeme, tak pokud by Vaši účastníci projevili zájem o přespání na Královci, který je přímo na trase, připravili bychom se na ně a jsme schopni poskytnout přístřeší pro cca 40 cyklistů, v případě nutnosti ve vlastním spacáku a ve společenské místnosti i více. Prostory pro nenáročné klienty jsou zde veliké. 4 sprchy a 4x WC jsou společné, 5 x 4 postele + jedna velká místnost s palandami pro 13 lidí ( původně vybudováno a vybaveno pro školy v přírodě). K dispozici je i poměrně velká kuchyň. V případě zájmu připravím k snídani vločkovou kaši, bylinkové čaje atd... či jiné energetické speciality dle přání. Restaurace s gulášem a pivkem na večer je cca 200 m. Kola se dají zamknout ve velké garáži. Cena 250 Kč za nocleh.
Budeme se snažit si v časovém rozmezí 10.–12. 7. 2015 udělat volno a někdo tam určitě vždycky bude a pro účastníky akce bude vždy otevřeno. Je mi jasné, že plánování, jak se to komu podaří, je dost složité. Pokud budete mít o tento záchytný bod zájem, přidávám i telefonní kontakt 775 640 485. Adresa ubytování – Královec 21.
Zdravím všechny cyklisty i cyklofandy.
Jana Klosová

jarekdc
Pro
Příspěvků: 119
Permalink
Příspěvek Re: Pomoc na trase
dne: 3.5. 2015, 18:02
Citovat

Zdar mílaři,

tak jak jdou přípravy na pretěk...?? Snad trochu přeje zdraví a pro venkovní aktivity aj počasí.

Dle dohody a také slibu níže dávám odkaz na cyklomapy z cykloatlasu. Je to taká pomůcka pro českou část závodu. V zipu je aj klad listů, ty už si musíte vybrat sami,a jestli si do toho nějako poznamenáte trasu, je na jezdcích popřípadě pěších.

Dle mé zkušenosti z loňského ročníku, cca co 20km je nějaká hopsoda či krámek apod, kde se dá nakoupit. Je asi lepší mět hotovost. S platebníma kartama je v končinách našich (a myslím že i slovenských) hor aj potíž.

Jestli vyjde chvilku času, dám semka pár tipů, kde se dobře najíst, a z loňského ročníku jsem měl kolem trasy naťupkaný body do GPS (studánky hlavně), člověk pak nemusí řešit vodu na pití.

Zdar Jarda

http://www.uschovna.cz/zasilka/FAZ8Z33G7N4E2YLM-2JP

99 Jarda Klíma[i][/i]

Stránky: 1 [2] 3
Mingle Fórum by cartpauj
Verze 1.0.34 ; Stránka načtena za 0.076 vteřin.