Dnes se závod předvedl ve vší kráse… tropická vedra a obtěžující hmyz jako komáři a ovádi.Tato větná spojení byla použita snad ve všech zprávách a ve všech pádech od závodníků. To, co z doplněných tekutin nevypotili, to jim z těla vysál hmyz. Další z extrémů, ale příjemných, popisovali krásný výhled na zbytky sněhu na vrcholcích Vysokých Tater. Což si jistě dokážete představit. Stojíte na vyhřáté louce a v dálce pohledem spočinete na bílých místech. Kvůli brutálnímu převýšení však závodníci dnešní kilometry na trase víc tlačili než jeli.

Ve večerních hodinách organizátoři v čele s Janem Kopkou očekávali příjezd prvních závodníků na CP1 Velké lúky u Trenčína. Před desátou se na konci louky objevuje světlo a přijíždí první závodník – Filip Degl. Na současné těžké podmínky způsobené vysokými teplotami dosahujícími i ve stínu ke čtyřicítce, nevypadá ani moc zničeně. Což se o většině ostatních říct nedá.

Bohužel od nedělního startu už extrémní podmínky vyřadily ze závodu 2 chodce a 6 bikerů. V mnohamílovém závodě stále pokračuje 137 bikerů, 4 chodci, 2 kolběžkáři a tandemový tým na dvojkole. Přejeme všem ať vydrží.