Zveřejnění trasy 2018

Všem závodníkům jsme dnes odeslali e-mail s trasou závodu ve formátu GPX. Jestliže jste tento e-mail neobdrželi, zkontrolujte si spam schránku, případně nám napište na adresu asistent@1000miles.cz. Před nahráváním souborů do navigace doporučujeme vyčistit přístroj od starých a nepotřebných souborů.

Návod pro nahrání trasy do navigace – dvě varianty:

  • Máte na počítači program Garmin BaseCamp (případně jiný program pro práci s GPS navigací). Soubor s trasou si uložte do počítače tak, abyste ho našli. Spusťte program BaseCamp a do něj otevřete uložený soubor 1000miles_2018.gpx (Soubor -> Otevřít/Importovat -> vyberte soubor -> Otevřít). Připojte přístroj GPS k počítači a v programu BaseCamp označíte knihovnu 1000miles_2018, poté zvolíte nabídku Upravit -> Odeslat do -> v nově otevřeném okně vyberte váš přístroj GPS). Tím se spustí odesílání dat do přístroje GPS a po jeho dokončení můžete program ukončit a navigaci odpojit od počítače.
    V programu MapSource postupujete stejně, pouze po připojení přístroje GPS vyberte možnost Převod -> Odeslat do zařízení. Otevře se nové okno, kde se automaticky vybere připojené zařízení GPS a bude zaškrtnuto, že se mají odeslat Trasové body a Stopy. Klikněte na Odeslat, případně ještě Ano. Po dokončení nahrávání můžete program ukončit a navigaci odpojit.
  • Soubor s trasou jde nahrát i bez pomoci speciálního programu. Postup se může trochu lišit podle konkrétního typu navigace a počítače. Soubor s trasou si z e-mailu uložte do počítače a otevřete okno se složkou, ve které tento soubor uvidíte. Připojte přístroj GPS k počítači a otevřete jeho složku do nového okna. Pokud se neotevřelo automaticky („Otevřít složku a zobrazit soubory“), najdete ho v Tento počítač -> Garmin Oregon (nebo podobně). Uvidíte několik dalších složek, otevřete složku Garmin -> GPX. Do této složky GPX zkopírujte soubor 1000miles_2018.gpx. Složku pak zavřete a odpojte přístroj GPS od počítače.

Po zapnutí přístroje GPS v něm najdete 4 nové Prošlé trasy s názvy:
1000miles_1etapa_2018
1000miles_2etapa_2018
1000miles_3etapa_2018
1000miles_4etapa_2018

Dále v přístroji najdete 12 prošlých tras se zákazy noční jízdy a dvě další prošlé trasy s označenou cestou pouze pro pěší, kde musí i cyklisté a koloběžkáři jít pěšky. Doporučujeme, abyste si v GPS přístroji u každé jednotlivé prošlé trasy nastavili „Zobrazit na mapě“, pak je uvidíte i při navigování po trase závodu.

Váš přístroj GPS bude nově obsahovat také 35 trasových bodů, kterými jsou označeny checkpointy, nebezpečná místa, kde by závodníci měli dbát zvýšené pozornosti, a dále označují začátek a konec každého úseku s omezením nočního pobytu nebo jízdy na kole.