Na dotazy některých z vás – akce je veřejná a není nijak vázaná k účasti v závodu. Pouze registrovat na příští ročník se mohou jen ti, kdo stáli na startu letošního ročníku, nebo byli na trase v červeném tričku dobrovolníka. Registrace je možná pouze osobně, platbu je potřeba provést ihned a v hotovosti. Lze se registrovat už v průběhu sobotního dne, pokud musíte z různých důvodů odjet z akce dřív, ale oficiálně bude možnost se registrovat teprve po vyhlášení a předání triček letošním finisherům, kdy taky představíme novinky pro příští rok, abyste věděli „do čeho jdete“! 🙂

Ke startovnému ještě doplňujeme, že o víkendu bude poslední možnost jet Míle za 7.000 Kč, protože zbylá místa na Silvestra budou již za novou cenu 8.000 Kč. Ke zdražování nás vedou zvyšující se náklady závodu, které mají vést k vyššímu komfortu a zajištění závodu a závodníků (není myšleno zajištění na trase během závodu). V souvislosti s tímto chystáme některé novinky do příštího a dalších let, ale to postupně…

Afterparty pomalu zahájíme v pátek večer, kdy se budeme postupně scházet v rekreačním areálu U Starého rybníka ve Zbraslavicích. Pátek je neorganizovaný, bez oficiálního programu, aby každý měl čas na dojemná setkání a vstřebávání vytanulých vzpomínek na červencová dobrodružství. K tomu nám bude hrát muzika (pro pátek reprodukovaná, abychom uměli snáz vyjít vstříc každému hudebnímu přání a předešli případné únavě hudebníků).

V sobotu pak po snídaní kolem 10 hod vyrazíme na společnou vyjížďku. Tentokrát se jejího plánování ujala rada starších, konkrétně zasloužilí Mílaři Vláďa Synek a Standa Zárybnický. Kluci trasu navrhli, sami projeli a tak to bude překvapení pro všechny. Odkaz na mapu najdete níže, přikládám i Vláďův komentář k trasování:

tak jsme včera něco se Standou Zárybnickým projeli. Vzali jsme variantu na jih (přes Kácov), ale vyřadili jsme Zruč n/S. Terén je to přece jen dost kopcovitý. Přes Zruč by to bylo delší, převýšení ještě větší a na zastávku ve Zruči by určitě čas nezbyl. 
Cesta se nám líbila, silničky nebo lesní cesty (většinou zpevněné nebo asfaltky), jenom 2x je na cestě pár set metrů cesta zarostlá trávou, ale projet se to v úplném klidu dá. 
Ale pozor, je tam před Hodkovem jeden úsek lesem, kde je lesní cesta zplanýrovaná (buď před těžbou nebo po), takže hlína. My jsme projeli v poho. Sice hezky rovná, ale pokud by mělo pršet víc, byla by z toho blátotlačka. Cestou jsou i 3 poměrně hluboké rigoly proti splachům. Dá se to ale objet po silničce. To jsem doťukal z mapy. Trasa by pak byla o cca 1,5 km delší, ale pořád z kopce a po asfaltce, takže podle mne časově stejné.
Trasa je opravdu kopečkovitá. Mílaři si užijí, ale kamarádi a partneři to určitě zvládnou také. Na tom jsme se oba shodli. Myslím, že víme o čem mluvíme. Jeden 70 let, druhý sice 59, ale líný. Já jsem tlačil asi 2x, Standa jen 1x, ale byl to vždy jen kousek před vrcholem.
Jeli jsme to 9:30 – 15:30. Zdálo by se to dlouho, ale víc než 2 hodiny jsme seděli v Kácově v hospodě, u některých křižovatek jsme mudrovali a pod. Takže do 4 hodin se to dá udělat.

Náhled trasy zde, může se ještě drobně lišit dle aktuální situace na trase: https://mapy.cz/s/dukapeboma. Na trase bude jedna občerstvovací stanice, kde bude možnost „dorazit“ zbytky z CP…
Předpokládaný návrat z vyjížďky je ve 14 hod.
Nejpozději v 15 hod pak zahájíme proces vyhlašování.
    – Nejdříve dojde k některým formalitám, konkrétně předáme charitativní šek na částku, kterou jste letos společně vyšlapali a to ve spolupráci s projektem Cesta za snem přispějeme na handbike pro jednoho mladého sportovce.
    – Následně vyhlásíme fotosoutěž
    – představíme některé novinky a vize pro příští, desátý ročník 1000miles
    – a pustíme se do vyhlášení finisherů 500 mil a následně vyhlášení finisherů 1000 mil. Vzhledem ke značnému počtu finisherů v tomto roce vás požádáme o přípravu jen stručných proslovů 🙂
Ihned po vyhlášení finisherů a následném fotografování spustíme registraci do příštího ročníku pro účastníky a dobrovolníky ročníku letošního. Tato však bude možná od té chvíle kdykoli do nedělního poledne, není tedy nutné se registrovat hned.
Následuje prostor pro večeři, když se zadaří, předpokládáme cca 19 – 20 hod.
Se setměním (cca 20:30) proběhne projekce premiéry letošního filmu, který bude mít tradiční formát cca 55 minut. Následně, už neformálně proběhne projekce fotografií z letošního závodu, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny…
Od 22 hod pak zahájí svou produkci tentokrát živá kapela, která doprovodí noční veselí…
Nedělní program je pak ryze dobrovolný a neřízený, okolí nabízí mnoho možností k výletům a vyžití…
Pokud máte někdo požadavek na speciální stravu (vegetarián, bezlepek apod.), lze vám vyhovět, nahlaste tak ale prosím dopředu na email: zbraslavice@sicco.cz.
Všechny letošní dobrovolníky pak prosím, aby si vzali svoje červené trička, abychom se mohli společně zvěčnit na fotografii (je to jediná příležitost, kdy se osazenstva z jednotlivých CP potkávají pohromadě).
Veškerý program bude probíhat venku, nebo na zastřešené terase. Vzhledem k chladným skoropodzimním večerům doporučujeme teplé oblečení. Pokud by nás snad náhle zaskočilo deštivé počasí (ale nevypadá to tak), proběhlo by vyhlášení a projekce filmu v tělocvičně.