Celoodpružené kolo za 2 500 Kč

Přes CP3 v Jizerských horách u Raspenavy projeli první tři závodníci. Jirka Kašpar se v Krkonoších vyspal, přijel před jedenáctou hodinou a k překvapení všech si chtěl povídat a vyloženě se od srubu nemohl odtrhnout. Luboš Seidl přijíždí v podvečer, 8 hodin za Jirkou a po třičtvrtě hodině i Martin Olejník. Oba také v dobré náladě a velmi výřeční.
První žena Michala Laifertová doposud na trati vůbec neváhala a všem na trati vyrážela dech svou rychlou jízdou. Na CP2 dojela mezi muži na 19. místě. Dnes na ní dolehla velká únava. Přes den psala: „Tak jsem si po výjezdu z CP pěkně pobrečela, polohu na sezení na kole nenašla, tak teď provozuju pěší turistiku a sběr borůvek.“ Večer dodala: „Zadek trochu lepší, ale týden bez Františka už je na mě moc, motivace do dalšího týdne + směrem od domova je slabá.“
Povzbudivé jsou zprávy o technické pomoci našim závodníkům. Zatím vítězem pomyslné ankety „ O největší technickou pomoc“ by byl farář z Mělníka, který Ondřejovi Svobodovi pomohl sehnat celoodpružené kolo za 2 500 korun. Ondřej zlomil rám a tuto pomoc našel před několika dny ve Spišské Nové Vsi. Německý závodník Jens Bochmann má stejný problém, zlomil rám a kolo tlačil do CP2 nejméně 30 km, problém zatím asi není vyřešen.
Není malých pomocí, SMS k tomuto tématu:
Michal Ozogán (700 km): „Potkal jsem potenciálního účastníka mílí. Radim mi půjčil GPS, umyl kolo a dal sváču.“
Robert Knebel (1062 km): „Ahoj. Posledních 24 hodin ve znamení technických potíží. V noci výměna brzdových destiček. Okolo desáté dopoledne píchlá duše, na náhradní nebyla pumpa a puvodní i po zalepení utíkala. Začal jsem propadat panice. A v tu chvíli na obrovské polské louce se zjevilo šest bikerů. Slovo dalo slovo – dostal jsem duši, jablko a tatranku a vyměnili i píchlou duši. Nakonec se ukázalo, že jsou taky z Olomouce. Díky orientačním běžcům z Olomouce můžu jet dál. Chlapi diiiiikyyyyy.“
Karel Vostracký (722 km): „Díky za servis přesmykače v cykloservisu ve Vizovicích. Funguje super.“
Miroslav Přibyl (677 km): „Druhý pokus biku mě poslat domů. Díky cykloservisu ve Vizovicích jedu dál…“
Závod není to nejdůležitější na světě. Závod ukončil Tomáš Doležal, protože je to chlap na svém místě. Nevymýšlel alternativy, udělal správnou věc. Sportovci někdy inklinují k představě, že jejich výkon, jejich závod JE to nejdůležitější na světě a ostatní to mají chápat. Je hezké vidět příklad muže, co se nebojí dobrodružství, je vzorem pro své děti a zároveň je jim oporou, když ho potřebují. Více viz zpráva z CP2.
Na závěr jedno empiricky doložené zjištění. Období bolavých kolen nahradilo období bolavých zadnic. Nejčastější důvod odstoupení jde s tímto faktem ruku v ruce.

Z centrály Jana Novotná