S Bernardy se to musí umět

První do CP2 dorazil Jiří Kašpar, ze kterého endorfiny viditelně stříkaly. Druhý Luboš Seidl, o kterém ještě bude řeč a třetí doráží Tonda Liebel. K překvapení všech je rozhodnut v cíli pětistovky skončit. Chce za sezónu stihnout více závodů, chce si užít dovolenou taky jinak a umístění ho nijak zvlášť nezajímá. Zkrátka si jen rád projel Slovensko. Za tmy, 14 hodin za vedoucím Jirkou, přijíždí první cizinci. Ralph a Sven jsou z Německa, jedou rychle a přitom si neodepřou nabídku restauračních zařízení. Je půlnoc, oni ještě sedí u piva a v dobré náladě plánují dosyta se vyspat.

Přes CP1 u Váhu projela do dnešního večera necelá polovina závodníků. Koloběžkář Jarda Jisl drží mezi bikery úžasné 48. místo. Zdržel se přibližně hodinu. Stihl vypít 3 Bernardy a 3 „tatranské čaje“. Tábor opouštěl v 16 hodin. Začal stoupat do kopců Bílých Karpat, domoviny Žítkovských bohyní. Jakási babička po cestě jeho pronásledovatelům vzkazovala: „Jel tady před vámi pán a měl takové divné kolo.“ Jarda je velký dříč, který do kopců koloběžku rozhodně netlačí. Má vypracovanou techniku jízdy, fyzickou připravenost a vůli. Tady si sáhl na dno. Před osmou večerní ve své SMS uvedl P0M0E0, což v překladu znamená: Physical, Mental i Equipment na nule, tedy horší už to být nemůže. Doufáme, že se z toho vyspí.

Do dnešního dne odstoupilo 18 závodníků. Největší překvapení je odstoupení na druhém místě jedoucího Michala Vebera. Ještě včera psal: „Říznutý plášť na třech místech, snad to vydrží do CP2. Jinak ok. Díky všem za sms. Valím dál.“ Soupeř a čtyři dny nový kamarád Luboš Seidl, který s ním jel velkou část Slovenska, se to přes pořadatele dozvěděl a tak mu obratem vzkázal: „Dejte mu můj plášť, mám ho připravený ve Františkově“. Michalův plášť však posledních 60 km nevydržel.

Chodci Petr Ozogán s Josefem Schovánkem prožili bouřkovou noc v suchu, v autobusové zastávce páchnoucí močí. Přes den si to vynahradili výhledy z Čierneho Váhu. Petr potkává staré známé, které tu potkal před 4 lety a tak ho Míle začínají podle jeho vlastních slov zase bavit. Josef přidává, že jeho puchýře jsou značně fotogenické. Za sebou mají po 4 dnech 338 km.

Pokud někdo potkáte Jana Holase (číslo 33), nabídněte mu šitíčko. Trápí ho to ještě víc, než rozbolavělá zadní část těla. Co má na sobě rozpáraného, to v SMS nepíše.

Z kanceláře Jana Novotná