Už jen 85 km do sprchy…

Vypočítali jsme z údaje SMS, kterou zatím nejrychlejší Jiří Kašpar poslal ve 20 hodin. Blíží se ke druhému kontrolnímu bodu. Jedinému oficiálnímu bodu na trase, kde je k dispozici sprcha. X-park Františkov v Jeseníkách je zároveň i cíl poloviční trati. Závodníci se můžou rozhodnout až zde, zda končí nebo jedou dál.

V táboře CP1 během dne obstarali 19 závodníků. Jako patnáctá dorazila první žena, Michala Laifertová. 3 chlapi dobrovolníci mudrují: „Vědecké zdůvodnění na to nemáme, ale závodníci často vypadají líp než my“. Ti unavenější asi dorazí nejdříve zítra. Podle ohlasů závodníků víme, že nejvíce trpí jejich kolena. Pak žaludek, trápí je teplota, zimnice. Sem tam nějaká ta zadnice.
Závodníci, kteří jsou schopni i přes únavu používat selský rozum, šetří síly. U brodu na CP1 jsou taktické chyby nejvíc na očích. Zkušení nejdřív „ vodu přečtou“ a podle toho si zvolí nejlepší vodní cestu. Zbrklí (a možná nervózní z diváků) se do řeky noří bezhlavě na nejbližším místě.
Závodníci jsou dobrodružné nátury. Naštěstí je noční zákazy udržují v relativním bezpečí. Výběr z dnešních SMS:
Rudolf Prokš (423 km): „Ahoj, dnes medvěd, super zážitek. Problém, koleno bolí.“
Pavel Pánek (228 km): „Co jsme si objednali, to máme :-)“
Petr Duchoslav (396 km): „Ta medvědí stopa v blátě byla nastrčená, předpokládám.“
Silvie Štenclová (290 km, ráno): „Medvědí hovna v lese mě v noci dost děsily a lesák s flintou zavřenej v dodávce…“
Chodci Libor Štěpán a Ríša Štěpánek putují společně (250 km). Ríša dnes napsal: „ Nevěřte na zázraky – spoléhejte na ně, říká Honza Kopka. Vzpomněl jsem si na to, když jsem spoléhal, že se dostaneme přes po rekonstrukci zavřený most a že najdeme střechu, pod kterou se vyspíme. Most jsme zázrakem přešli i přes nepodplatitelného hlídače. Večer jsme se dali do řeči s lidmi a ti nám nabídli střechu nad hlavou. Pointa? Tou to přece začalo ;).“

Z kanceláře Jana Novotná