Klip Klap… Závod ISOMA 1000 MILES ADVENTURE odstartoval

Klip Klap… rezonuje malou návsí na samém východě Slovenska. Motýli v břiše se závodníkům uklidňují, nablýskaná kola a voňavé dresy mizí jihozápadně, směr Vihorlat.

Polovina závodníků se sešla již v sobotu navečer, na nákladovém nádraží v Praze. Vypadalo to tam jako před odjezdem na letní tábor. Zkušení mílaři se poplácávali po zádech, vtipy sršely na všechny strany. Nováčci postávali spíše jednotlivě, sledovali dění a nesměle se usmívali. Do speciálního vagonu, který pro Mílaře vypravily České dráhy, museli naskládat všechna kola. Matthew z Nového Zélandu ještě sháněl pro všechny povinný pepřový spray. Netušil, že to v sobotu večer může být v Praze problém. Facebook ho zachránil, na startu byl připraven.

V neděli dopoledne se závodníci dozvídají, že v Americe vyhrála mezi ženami Markéta Peggy Marvanová extrémní závod Tour Divide Race 2017. Někteří znají Markétu osobně, protože Míle jela 2x a tak je ta zpráva pro mnohé elektrizující!
Poslední chvíle před startem, rozjařený Jarda Jisl vyrušuje předstartovní rozpravu, spouští se déšť. Tradičně. Přesně v 15.00 selhala technika, ze startovní pistole nevyšel výstřel. Závodníci viděli pistoli a měli v úmyslu čekat. Honza Kopka je musel důrazně vybízet, že čekat už není na co. Koloběžkář Jarda Jisl byl asi někde zahloubán. Peloton závodníků odjel a on po 5 minutách zjistil, že je na startu sám. Vyrazil překotně a koloběžka se mu zvrtla. Hned za startovním obloukem tak letěl přes řidítka. Jako čertík byl v okamžiku vzpřímen a bleskově pokračoval. Pokud měl pocit, že si toho nikdo nevšiml, tak se hluboce mýlil. Přihlížející se skvěle bavili nečekaným ekvilibristickým kouskem.


Z kanceláře Jana Novotná