Koloběžkář v cíli

Dne 17. 7. dorazilo do cíle 10 závodníků. Mez nimi jediný koloběžkář na trati, Jarda Jisl z Jablonce nad Nisou. Ostatní koloběžkáři se rozhodli skončit v předešlých dnech ve finiši 500.
Druhá žena Gagriela Matějíčková dorazila do cíle krátce po 20. hodině. Z Nové Sedlice k tomu potřebovala 15 dní a 5 hodin. Společnost jí na trati dělali Miroslav Přibyl a Martin Písačka. Třetí Silvie Štenclová přijela 1,5 hodiny po Gabriele ve společnosti Jaroslava Šaška. Je to náhoda jak se tyto silné ženy jmenují? Posuďte sami. Ženské křestní jméno Gabriela má hebrejský původ. Významově se pak překládá jako „Bůh je mocný“ nebo „Bůh je má síla“. Ženské křestní jméno Silvie (také Silva) má latinský původ. Překladem jména tak je „lesní žena”, „žena z lesa”.
Silvie s Jardou spali v noci jen tři hodiny a tak byli během dne už trochu mimo, dokresluje to příhoda od čerpací stanice. Přijeli tam najednou tři – Silvie, Jarda Šašek a Jarda Jisl. Chtěli si dát kávu z automatu. Honza Kopka příhodu popsal takto: První k automatu přichází Jarda Šašek, mačká knoflík s čím dál větší frekvencí a stále nic. Nikdo mu z party neumí poradit, až se za ním ozve obsluha a klidně poradí: „Musíte tam dát peníze.“ Přistupuje tedy Silva, minci dokázala vhodit, ale nedala si tam zas kelímek. Kouká, jak káva teče do výlevky a vůbec nechápe, co se děje a co by měla udělat. A Jarda Jisl stojí úplně bezradně vedle a neumí poradit. Za nimi se zas ozvala obsluha se stejným klidem: „Musíte si tam dát kelímek.“ Nakonec to naši borci dokázali!
Chodec Richard Štěpánek včera posílal večerní SMS ze Sněžky a dnes už z CP3 u Raspenavy. Druhý chodec na trati, Karel Hána se hlásil od Rýmařova.
Vedoucí tandem Prchlík-Haisová dnes překonal Nordkap, druhý tandem s nevidomým Vaškem se nám hlásil od Vizovic.

 

Z centrály Jana Novotná