Vítězka v cíli

Hodiny v sobotu ukazovaly 17:56, když cílovou bránou projela 35letá Michala Laifertová, první žena a hrdinka závodu. Ke zdolání 1000 mil potřebovala 13 dní 2 hodiny a 56 minut.
Svým tempem na Slovensku, kdy na první check point přijela patnáctá, udivovala všechny Mílaře na trati. Drobounká, usměvavá, stále elegantní. V Čechách si prožila i velké krize. Ostatní Mílaři v cíli vyprávějí, jak pro ně Míša byla příkladem neskutečné vůle a odolnosti a jak pro ně bylo těžké si v její přítomnosti stěžovat.
V cíli na ni čekal manžel, loňský úspěšný účastník závodu, maminka a 2,5letý syn František. Míša zářila spokojeností, rozdávala úsměvy, ochutnávala všechny buchty a zapíjela je šampaňským, povídala do kamery i se všemi okolo. Chtěla jet Míle už před třemi roky, ale těhotenství její start odsunulo. Ve Skalné se pomalu vrátila do režimu „maminka, manželka, báječná žena“. S fanoušky se Míša loučí slovy: „Míle vřele doporučuji všem ženám, které touží seznámit se v krátké době s mnoha muži a těm, které chtějí zhubnout a zároveň jíst 3x víc, než obvykle.“
Zatím na průběžném druhém místě je Gabriela Matějíčková. Do cíle ji v sobotu večer zbývalo 270 km. Pouze hodinu ztrátu má třetí Silvie Štenclová. Nebudeme spekulovat, zda mají ještě chuť a sílu závodit. Každá je obklopena družinou závodníků, předpokládáme džentlmenů. Ve skupinkách jedou už od Slovenska, jejich složení se mění jen mírně.

Z centrály Jana Novotná