Vichr a déšť lidi spojuje

Hranici 11 dní pokořilo 13 borců, dnes dojeli Jakub Jágl, Petr Kohoutek a Štěpán Hejtmánek. Jakub a Petr děkují horské službě Boží dar za nocleh. Většinou bývá touto dobou v cíli více závodníků. Buď je to deštivým počasím a nebo tím, že se na akci přihlásilo více lidí z řad běžných cykloturistů, pro které už cesta je cíl.

Obloukem ve Františkově, tedy polovinou trati projelo nebo prošlo 116 závodníků, z nichž 33 se rozhodlo tam skončit a být tak Finisher 500.

Z chodců se rozhodli skončit v cíli 500 včera Jiří Vaculík a dnes Petr Ozogán a Josef Suchánek. Na trati jsou z chodců už jen Richard Štepánek, který byl večer 15 km před CP2 a Karel Hána, který je u Trenčína.
Do CP3 v Jizerských horách dorazilo do čtvrtečního večera 67 závodníků.

Organizátoři děkují všem pomocníkům – dobrovolníkům, jak obětavě se umí postarat o Mílaře. Závodníci si Vás chválí ve spoustě večerních SMSek. Je to v mílařském světě krásně zařízené, když se z pomocníků stávají Mílaři a z Mílařů pomocníci.

Závodníci každý den děkují i všem dobrým lidem na cestě, kteří jim pomáhají řešit zdánlivě neřešitelné situace. Ať už jde o zdraví, techniku a nebo psychiku, každý den dostáváme zprávy o malých velkých zázracích.

Noční nápory větru nevydržely oba cílové oblouky, Finish 500 i Finish 1000. Ve Františkově si pomohli svépomocí. Tam už měl oblouk stát jen ½ dne, protože provoz F500 dnes skončil. V cíli úspěšně improvizovali, roztržený oblouk si nechali zašít za pytel brambor.

Z centrály Jana Novotná