Bylo vedro, teď leje. V průměru optimální.

První tři hrdinové a celý organizátorský tým si měli v cíli o čem vyprávět. Historky se nejvíce točili kolem faktu, že poslední noc a den závodu jsou úplně jiná bitva než předcházející týden. Nikdo už nechce sesednout z kola kvůli spaní a z toho vznikají bizardní situace. Jiří si posledních 100 km prostě nepamatuje. Na Luboše mluvilo jeho zadní kolo slovensky a Martin se promrzlý za tmy probudil na louce, aniž by věděl, jak se tam dostal.

  1. Jiří Kašpar, kategorie M2
  2. Luboš Seidl, kategorie M2
  3. Martin Olejník, kategorie M1

 

Fakta o vítězích: Jiří a Luboš jsou inženýři. Martin je právník. Luboš je na Mílích nováček. Jiří a Luboš se na závod připravovali celý rok, fyzicky i teoreticky. Martin se na závod nijak zvlášť nepřipravoval, jezdil jen na dlouhé výlety. Jiří a Luboš jsou čtyřicátníci. Martin zvítězil v kategorii M1 (do 40 let). Martin nemá žádné fotky z cíle, protože celá chalupa spala.

Ondra Svoboda, kterému na Slovensku praskl rám, jede na cizím kole. Nová zpráva z CP3 je, že ho získal pouze do pronájmu, a to za 2.500 Kč/den. Původní informace byla o dost optimističtější, ale kachny budou nejspíše obě.

Dnešní den byl první, který celý propršel. Nadšený z toho byl Petr Novák. Je už v Krušných horách a začínal se bát, že to celé bude moc jednoduché. Podobně nadšený se zdál na CP3 i Lumír Soukup. Ostatní ve večerních SMS nesouhlasí:

Pavel Chuchma (1425 km): „Zdravím od úžasné bramborčky paní Fialové. Už je dobře.“
Pavel Wild (1264 km): „Voda, voda a pak zase voda. Aneb jak se biker stane vodákem…“
Miroslav Franěk (1264 km): „Sedím teď v pivovaru v Krásný Lípě, ale dávám si teplej čaj. Kdo mě zná, dokáže si představit.“
Michal Balada (1257 km): „Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je silný…“
Libor Pavlík (1257 km): „Začněte stavit ARCHU, potopa se blíží!“
Leoš Křivánek (1133 km): „Dnes déšť, zima, navigace nefungovala. Všechno mokré, snad bude zítra lépe.“
Martin Karásek (1051 km): „Tak nevím, co bych si vybral – Jeseníky v žáru slunce nebo celý den deště v Orlických horách. Dostalo se mi obojího. Co zítra Krkonoše?“
Peter Scheerer (991 km): „In Poland right now. Had heavy rains today. I´m wet.“
Jiří Vaculík (724 km, chodec): „Večer bez jídla, ráno bez snídaně 20 km do Hranic v dešti. To bylo trochu přes závit. Sbírám se z toho celý den…“

Smolař dne je Ladislav Stach, při pádu si narazil stehno tak vážně, že si na pomoc přivolal horskou službu. Do cíle mu chybělo 165 km.

Ve 23.47 přichází poslední zpráva dne: Čtvrtý Martin Palásek je v cíli. Martin včera zachraňoval Vladana Moravce a poté i jeho kolo. Přes zprávu z radia Beat (děkujeme panu Gimunovi za všímavost) jsme se dozvěděli, že po odletu vrtulníku Martin šel dál a tlačil své i Vladanovo kolo. Více ve zprávě zítra.

Z centrály Jana Novotná